Czym są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie swoją genezę mają jeszcze w czasach starożytnego Rzymu. Ich najważniejszą funkcją było wtedy po prostu osłanianie okien w celu ochrony przed kurzem i promieniami słonecznymi. Obecnie ich konstrukcja jest nieco bardziej skomplikowana, jednak dzięki temu są one wysoce funkcjonalne i wygodne podczas użytkowania. Współczesna roleta rzymska umożliwia jej łatwe zwijanie oraz rozwijanie za pomocą specjalnego mechanizmu. W tym celu wystarczy pociągnąć w odpowiedni sposób za sznurek lub łańcuszek. Odsłaniając okno, materiał składa się w estetycznie wyglądające fałdy.

Takie rolety rzymskie dostępne są w dwóch wersjach - pojedynczej oraz duo. W przypadku pierwszej do dyspozycji mamy jedną płachtę wybranego materiału. Roleta rzymska duo umożliwia natomiast sterowanie dwoma rodzajami tkanin. Jeśli więc chcemy jedynie zapewnić sobie prywatność, używamy bardziej przezroczystej rolety, a gdy chcemy również ochronić się przed słońcem - wersji zaciemniającej. Rolety rzymskie są postrzegane jako bardziej elegancka wersja zwykłych rolet, ponieważ doskonale łączą w sobie walory praktyczne z estetycznymi.

Zalety rolet rzymskich

Wiele osób, które zdecydowały się na montaż rolet rzymskich, nie wyobraża już sobie powrotu do innego sposobu dekoracji okien. Wynika to z co najmniej kilku ich zalet. Na pierwszy rzut trafia montaż, który nie powinien sprawiać większego problemu. Wystarczy znaleźć sklep, który oferuje wysokiej jakości produkty wyposażone w solidne mechanizmy ułatwiające założenie rolet na okna. Użytkowanie jest dziecinnie proste i umożliwia swobodną regulację poziomu zasłonięcia okna. W każdej konfiguracji roleta prezentuje się perfekcyjnie - zarówno całkowicie rozwinięta, osłaniająca okno do połowy, jak i zwinięta.

Dużą korzyścią z zakupu rolet rzymskich jest fakt, że pasują one do każdego pomieszczenia. Z powodzeniem możemy je zamontować w salonie, kuchni, gabinecie, jak i łazience. Ich uniwersalny design wpasuje się również w każdy styl wnętrz. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać materiał rolety, by jego kolor tworzył harmonijną całość z resztą pomieszczenia. Jeśli rolety się pobrudzą lub zakurzą, to możemy je po prostu wyprać w pralce. Gwarantują więc maksimum wygody w połączeniu ze stylowym wyglądem, co sprawia, że stają się idealnym wyborem w przypadku każdego wnętrza.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej