Czy łóżko jest zawsze najlepszym wyborem?

Zapytany o meble do sypialni, z pewnością jako pierwsze wymienisz łóżko. To właśnie ono najbardziej kojarzy się z tym pomieszczeniem. Ma wiele zalet, a największą z nich jest możliwość dopasowania do ciała użytkownika i jego preferencji. Możesz osobno wybrać stelaż, a także materac, który jest najważniejszą częścią łóżka. To on decyduje o wygodzie.

Zaletą łóżek jest również mnogość modeli dostępnych na rynku. Możesz zdecydować się na łóżka drewniane, tapicerowane czy kontynentalne, które prezentują się iście królewsko. Meble te występują również w wersji z pojemnikiem na pościel lub szufladami. To świetne rozwiązanie, które zwiększa funkcjonalność łóżka.

Interesującą ofertę znajdziesz na stronie: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-sypialnia-88

Wady łóżek

W przypadku łóżek wiele ich zalet może być jednocześnie wadami, kiedy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią. Łóżka mają spore wymiary, dlatego zajmują zwykle większą część sypialni. Z tego względu, umieszczenie innych mebli, np. szaf, komód czy biurka jest utrudnione, co wpływa niekorzystnie na funkcjonalność przestrzeni. Łóżka nie da się niestety złożyć, więc czasami może utrudniać swobodne poruszanie się po sypialni. W porównaniu z sofami i kanapami, łóżka mają o wiele mniej funkcji. Służą wyłącznie do spania i czasami do przechowywania.

Rozkładana sofa – nie tylko do salonu

Rozkładana sofa oferuje użytkownikom o wiele więcej funkcji niż łóżko. W ciągu dnia służy jako miejsce do relaksu. Możesz na nim usiąść z kubkiem herbaty i oddać się lekturze czasopisma czy książki. W nocy natomiast, po rozłożeniu, zamienia się w wygodne łóżko, które umożliwi Ci komfortowy wypoczynek. Nowoczesne sofy i narożniki wyposażone są w pojemniki umieszczone pod siedziskiem. Możesz schować w nich pościel, którą używasz w nocy. Niektóre modele mają regulowane zagłówki, wysuwane barki, podnóżki czy wiele innych dodatkowych funkcji.

Rozkładane sofy świetnie sprawdzają się w niewielkich sypialniach, ponieważ zajmują niewiele miejsca po złożeniu. To właśnie ta cena odróżnia je od łóżek. Warto również zauważyć, że sofy są zwykle obite tkaninami, które można łatwo utrzymać w czystości. Są hydrofobowe, a do usunięcia plam wystarczą standardowe detergenty. O wiele trudniejsze w czyszczeniu są materace.

Wady rozkładanych sof

Dla niektórych osób ciągłe składanie i rozkładanie mebla – przed snem i po obudzeniu, może być uciążliwe. To z pewnością nie jest dobra opcja dla domowników, którzy mają problemy z utrzymaniem porządku. Kolejną wadą rozkładanych sof jest to, że ich powierzchnia nie jest dopasowana do ciała tak, jak materac. Można zainwestować w cienki materac nawierzchniowy na kanapę, jednak nie będzie on tak wygodny jak łóżko.

Łóżko czy sofa? Oto jest pytanie!

Co wybrać – łóżko czy sofę? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, a także wielkości i charakterystyki sypialni. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie rozważ wszystkie za i przeciw. Dzięki temu na pewno znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie.

ikona podziel się Przekaż dalej