Jak pozbyć się zarysowań na panelach?

Usuwanie rys na panelach

Zarysowania możesz usunąć za pomocą płynu do usuwania rys, np. Fix It Wood. Z łatwością znajdziesz taki preparat w Castoramie. Wystarczy, że umyjesz zarysowanie wybranym płynem około trzech razy – panel będzie jak nowy!

Doskonałym środkiem jest również… lakier do paznokci bądź utwardzacz, który świetnie sprawdza się jako wypełniacz rys! Nałóż wybrany produkt na rysę i zobacz, jak szybko staje się niewidoczna.

Zarysowania w drewnianym panelu są zbyt głębokie? Wykorzystaj zestaw naprawczy do paneli! Dobrej jakości zestaw to np. Quick-Step, który łatwo dostać w budowlanym sklepie internetowym. Pamiętaj o tym, by po użyciu zestawu zaimpregnować panele olejem do drewna, np. producenta Altax! A może zainteresuje cię także artykuł o odkurzaczu myjącym podłogi?

Czym zamaskować rysy? Produkty, które mogą uratować zarysowane panele

Zarysowania na panelach laminowanych usuniesz nim, gdy ubytki w panelu są niewielkie. Specjalny marker, w kolorze zbliżonym do zniszczonego fragmentu, doskonale pokryje rysę! Pisak zwany jest również kredką maskującą – pamiętaj o tym, pytając o dostępność produktu w sklepie.

Rysy na panelach podłogowych – co zrobić z porysowanymi panelami?
Rysy na panelach to przykre zjawisko. Zazwyczaj bardzo szpecą podłogę, ale porysowane panele można odnowić za pomocą specjalnego zestawu naprawczego

Zestaw naprawczy do paneli

Jak usunąć rysy z paneli i podłogi w mieszkaniu? Czasem przypadkowo coś ciężkiego spadnie nam na panel, tworząc w nim nieestetyczne wgłębienie. Tak powstałe rysy na panelach podłogowych naprawi wyłącznie specjalny zestaw naprawczy. W środku zestawu zazwyczaj znajduje się masa wypełniająca, szpachelka (bądź nakładka), lakier zabezpieczający, nóż z nagrzewnicą oraz grzebień do czyszczenia powierzchni. Jeżeli nie chcesz więc bawić się kredką maskującą, sięgnij po któryś z zestawów naprawczych, dostępnych na rynku! Koszt takiego zestawu to zazwyczaj około 50 zł. Sprawdź także ten artykuł z poradami o myciu podłogi.

Zarysowania na panelach laminowanych – jak się ich pozbyć?

Czym zamaskować rysy na panelach?

Niestety, rysy na panelach podłogowych laminowanych są cięższe do usunięcia niż na tych z drewna. Pomoże tu wyłącznie… specjalny preparat naprawczy. Złożony jest on z wosku, noża do jego stopienia i narzędzia, którym wyczyścisz powierzchnię uszkodzonego panelu. Możesz również skorzystać z flamastra w drewnianym kolorze – to naprawdę dobry wypełniacz rys! Oczywiście pod warunkiem, że uszkodzenie nie jest zbyt poważne.

Ostatecznym rozwiązaniem będzie kit do wypełnienia ubytków w panelach, dobrany pod ich kolor. Następnie, możesz pokryć reperowaną powierzchnię olejem naprawczym. Pamiętaj, że pomoże on jednak jedynie na… płytkie uszkodzenia!

Uwaga!

Kiedy zarysowania okazują się zbyt głębokie i widoczne, usuwanie rys na panelach może być nie lada wyzwaniem. Czasami okazuje się niestety, że pozostaje w takim przypadku tylko… wymiana zniszczonych paneli! Z tego też względu, zawsze warto jest zostawić ich kilka sztuk „na czarną godzinę” np. w piwnicy lub na strychu, kiedy żadna metoda nie poskutkuje.

ikona podziel się Przekaż dalej