Rodzaje saszetek do prania

Saszetki do prania stanowią niekwestionowaną wygodę, podczas wykonywania codziennych obowiązków. To innowacyjne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nam czas i zdenerwowanie. Niejednokrotnie bowiem dozowanie proszku do prania, kończyło się rozsypaniem lub niewłaściwą dawką detergentu.

Z kapsułkami jest inaczej. Odmierzona doza pozwala na skuteczne wypranie zabrudzeń, bez zastanawiania się nad optymalną ilością środka piorącego. W sprzedaży dostępne są saszetki do ubrań kolorowych oraz przeznaczone wyłącznie do tkanin białych.

Wśród znanych marek można wyróżnić m.in. kapsułki do prania Ariel 3w1, Vizir, Persil oraz E. Każdy z produktów posiada inną formułę, co sprawia, że różnią się między sobą np. ceną. Istotna jest też budowa saszetki, która zazwyczaj jest jedno, dwu lub trzykomorowa. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także w tym miejscu więcej porad na temat prania.

Saszetki do prania – ceny, opinie oraz sposób użycia

Koszt saszetek żelowych jest różny. Cena zależy głównie od ilości kapsułek w opakowaniu. Za produkt Ariel 3w1 do kolorowych ubrań, zawierający 16 saszetek, zapłacimy ok. 17 zł. Cena 15 sztuk kapsułek Vizir kolor wynosi ok. 16 zł. Saszetki Persil duo caps 18 szt., to koszt ok. 19 zł. Natomiast za produkt E zapłacimy około 17 zł (15 szt.).

Najlepszymi opiniami cieszą się żelowe kapsułki 3w1, które posiadają trzykomorową budowę. Prócz środka piorącego i odplamiacza, zawierają także płyn zmiękczający. Dobre opinie krążą także o kapsułkach duo caps. Każda saszetka wykonana jest ze specjalnego żelowego tworzywa, które w kontakcie z wodą całkowicie się rozpuszcza.

Dlatego kapsułki jako ogólny środek piorący są rekomendowane przez wielu zadowolonych konsumentów. Sposób użycia jest niezwykle prosty, ponieważ wystarczy tylko włożyć saszetkę do bębna pralki i przykryć praniem. Dalszy proces zaraz po włączeniu sprzętu, nie wymaga naszej ingerencji.

Saszetki do prania to świetne rozwiązanie, jednak inne alternatywy - płyny do prania czy tabletki także dobrze się sprawdzają. Wszystko zależy od marki, chociaż nie bez znaczenia są także ceny.
Saszetki do prania - rodzaje, marki, ceny, opinie, sposób użycia

Inne środki – tabletki piorące i płyny

Do prania białego (także do koloru), często stosowane są też tabletki piorące. Działają one na tej samej zasadzie, co żelowe kapsułki. Tabletki to zwykły proszek, sprasowany do niewielkiej kostki. W tym przypadku do jednego prania można dodawać dwie tabletki (zwłaszcza do tkanin białych).

Inną alternatywą wśród środków piorących są płyny do prania. Zaletą stosowania tych detergentów jest brak zacieków na ubraniach, jednak konieczne jest odmierzanie dawki. Istnieje także spore ryzyko, że detergent rozleje się w trakcie dozowania.

Wybór rodzaju środka piorącego jest kwestią indywidualną. Nie każdemu mogą bowiem odpowiadać płyny do prania czy tabletki. Jednak żelowe saszetki do prania są strzałem w dziesiątkę. Inwestując w kapsułki do prania białego i koloru, zaoszczędzimy sporo czasu podczas domowych czynności.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny