Jak wybrać urządzenie do mycia okien, aby najbardziej ułatwić sobie pracę?

Ściągaczka do szyb stanowi podstawowe wyposażenie każdego domu. Służy nie tylko do mycia okien, lecz także do czyszczenia luster, okapu czy też kabiny prysznicowej. Ściągaczka wody zaopatrzona w gumowe zakończenie pozwala na szybkie usunięcie wody z szyby zamiast pracochłonnego wycierania jej szmatką. Do dużych okien przydaje się ściągaczka do okien z drążkiem.

Ułatwieniem dla osób myjących okna okazały się elektryczne ściągaczki do okien, które działają jak rodzaj odkurzacza. Zakup ściągaczki wody łączy się z inwestycją od 100 do 400 zł. Przeważają opinie, że po jakimś czasie koszt urządzenia zwraca się, gdyż oszczędzamy wodę a nawet możemy zrezygnować z używania detergentów. Droższe elektryczne ściągaczki do szyb mają szersze zastosowanie i rozbudowane zestawy końcówek do różnych rodzajów powierzchni.

Wysokie okna wymagają ściągaczki do szyb z drążkiem. Tego rodzaju profesjonalne myjki myją okno za jednym pociągnięciem. Są jednak duże i mniej wygodne w użyciu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu fug?

Elektryczna ściągaczka do szyb - opinie

Elektryczne ściągaczki do okien wykorzystują do mycia ciśnienie wody lub pary wodnej. Dzięki temu mycie staje się szybsze i bardziej komfortowe. Myjki parowe pozwalają na usunięcie nawet starych i zaschniętych zabrudzeń. Droższe modele ściągaczek do okien posiadają wiele końcówek i akcesoriów pozwalających na czyszczenie różnych powierzchni.

Ściągaczka do szyb to najlepszy sposób na czyste, gładkie szyby. Najlepsze produkty nie mają za wysokich cen. Niektóre mają bardzo dobre opinie.
Ściągaczka do szyb - przegląd najlepszych produktów, ceny, opinie

Tego typu sprzęt do mycia okien działa na baterie lub akumulator. Pojawiają się opinie, że ściągaczki elektryczne pracują krótko i pociągają za sobą wysokie koszty eksploatacji. W przypadku ściągaczek wody na baterie, potrzebna jest duża ilość baterii. Natomiast ściągaczki na akumulator cechuje krótki czas pracy. Tańsze modele ściągaczek do okien pracują pół godziny, po czym musimy przerwać mycie okna i oczekiwać około 6 godzina na naładowanie się akumulatora. Im droższy model ściągaczki, tym dłuższy czas pracy i niższe koszty eksploatacji.

Profesjonalna ściągaczka do szyb Vileda Windomatic

Popularna elektryczna ściągaczka do szyb Vileda Windomatic została zaprojektowana z myślą o osobach, które za przystępną cenę pragną urządzenia do umycia kilku okien w mieszkaniu. Po zwilżeniu szyby wodą z detergentem Vileda Windomatic zasysa wodę i osusza okno nie pozostawiając smug. Brudna woda zbiera się w zbiorniku, który po zakończeniu mycia należy opróżnić.

Ta ściągaczka do okien zebrała dobre opinie użytkowników, którzy zwracają uwagę na prostą obsługę, niską wagę oraz wygodny uchwyt, który dobrze leży w dłoni. Ściągaczka posiada automatyczną regulację końcówki ssącej, która pozwala na dobry docisk do czyszczonej powierzchni. Dwuwarstwowa gumowa końcówka pozostawia szybę czystą i bez smug. Sprawdź także ten artykuł o popularnych środkach czystości.

Wadą Viledy Windomatic jest zbyt mały pojemnik na wodę. Producent podaje, że akumulator po naładowaniu może wyczyścić 60 m2 powierzchni. Jednak użytkownicy skarżą się, że akumulator pracuje krótko i długo się ładuje.

Dobra ściągaczka do szyb oznacza oszczędność czasu i mniejszy wysiłek przy usuwaniu smug na szybach. Aby dobrać właściwe urządzenie dla naszych potrzeb, warto kierować się opiniami innych użytkowników. Rozważając, czy warto zainwestować w elektryczną ściągaczkę do szyb czy też ściągaczkę z drążkiem, warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak wydajność powierzchniowa i czas ładowania się baterii. Ważny jest również wygodny uchwyt i niska waga urządzenia.

ikona podziel się Przekaż dalej