Ściereczki do mycia okien - nowoczesne rozwiązania

Smugi na oknach są zmorą każdej osoby myjącej okna. Panie domu wymyśliły setki sposobów na mycie okien bez smug. Niektóre osoby używają do wycierania okien papier, ręczniki papierowe, pieluchy tetrowe lub ścierki kuchenne. Ale te materiały nie zawsze zdają egzamin. Dlatego też na rynku pojawiają się nowoczesne ściereczki do mycia okien pozwalające na mycie okien bez smug, a nawet także bez detergentów.

Nowoczesne rozwiązania odnośnie mycia okien cieszące się dobrą opinią to:

  • ścierki z mikrofibry do okien
  • ścierki Tupperware
  • magiczna ściereczka PVA
  • szmatka do mycia okien bez detergentów,
  • elektryczne ściągaczki do szyb

Kobieta myjąca okna za pomocą ściereczki z mikrofibry i płynu. Ścierki i ściereczki do mycia okien polecane do zakupu.
Ściereczki do mycia okien - które wybrać? Porównanie produktów na rynku

Jak umyć okna bez smug?

Czy pojawianie się smug zależy do użytych detergentów czy też od ściereczki do mycia okien? Czy można umyć okna bez detergentów? Doświadczone panie domu twierdzą, że bez detergentów, czyli samą wodą można umyć okna, które nie są mocno zabrudzone. Wystarczy spryskać szyby wodą, a następnie wytrzeć je do sucha papierem, szmatką do mycia okien bez detergentów czy też ściereczką z mikrofibry. Niekiedy jednak szyby są bardziej zabrudzone na przykład po zimie, w miejscach utrzymuje się kurz, jeśli mieszkamy blisko budowy lub jeśli mamy zwierzęta, które dotykają szyb. W takim przypadku Musimy użyć detergentu. Największym problemem jest nie tyle detergent co rodzaj ścierki, który używamy do wypolerowania szyb po umyciu. Sprawdź także ten artykuł z poradami, czym myć okna.

Ściereczki do mycia okien - jaką wybrać?

Jednym z dobrych rozwiązań jest szmatka do mycia okien bez detergentów Tupperware. Ściereczka o wymiarach 40 x 40 cm ma fakturę plastra miodu i wygląda ładnie i estetycznie. Jak zapewnia producent ściereczki do mycia szyb Tupperware mają duże właściwości absorpcyjne i pochłaniają dwa razy więcej wody niż tradycyjne ściereczki. Przy pomocy tej ścierki myjesz bez detergentów. Aby wymyć okna należy spryskać szyby wodą i wytrzeć je ściereczką suchą lub wilgotną. Opinie użytkowników na temat ściereczek Tupperware są podzielone. Klienci chwalą trwałość tych ściereczek, które służą na lata. Pojawiają się również opinie, że są to ścierki z mikrofibry do okien takie same jak inne. Nie są to magiczne ściereczki do stosowania bez detergentów. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o myciu okien w domu.

Użytkownicy polecają również magiczna ściereczkę PVA marki York w cenach od 7 do 10 zł. Magiczna ściereczka dobrze czyści szyby, nie pozostawia smug i pyłków na szybach. Po umyciu okna wystarczy ją wypłukać wodą. Magiczna ściereczka PVA jest bardzo chłonna i trwała. Po wyschnięciu robi się twarda, lecz wystarczy ją namoczyć w wodzie, aby stała się miękka i gotowa do użycia. Przy pomocy magicznej ściereczki PVA umyjesz nie tylko okna, lecz zetrzesz kurz czy sierść z tapicerki.

Znany producent środków i urządzeń do utrzymania czystości Vileda proponuje nowoczesne ściereczki do mycia szyb Actifibre w cenach od 6.99 do 11.99 zł. Jest to ściereczka z mikrofibry nowej generacji o dużej zdolności wchłaniania wody. Nie pozostawia smug i zacieków zaś powierzchnia szklana jest idealnie czysta już po pojedynczym przetarciu.

Na rynku dostępna jest również szmatka do mycia okien bez detergentów. Wystarczy namoczyć magiczną ściereczkę w wodzie, wycisnąć a następnie przetrzeć szyby, lustra czy inne przedmioty szklane. Szmatka do mycia okien bez detergentów nie pozostawia smug, zaś małe kropelki wody można zostawić do wyschnięcia. Komplet takich ściereczek do mycia okien kosztuje około 15 zł.

Jaką ściereczkę wybrać? Dostępne obecnie ściereczki z mikrofibry do mycia okien zachowują się podobnie. Warto jednak skorzystać z produktów sprawdzonych producentów, którzy zapewniają większą trwałość ściereczek.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny