Podstawowe znaczenie snu o kotach

Niestety, kto we śnie nie jest najlepszą wróżbą, ale dokładne znaczenie snu jest zależne od kontekstu. Generalnie kot w senniku jest przedstawiany jako symbol ukrytych pragnień o seksualnej namiętności. Z pragnieniami tymi wiąże się jednocześnie obawa i ograniczenia.

Kot we śnie to także nierzadko synonim potrzeby samokontroli czy też czułości, a także może symbolizować cudzołóstwo.

Co jeszcze oznacza widok kota we śnie? Niestety, ale może on być zwiastunem zawiedzionego zaufania i fałszu, dlatego też powinien skłaniać do większej uważności w życiu. Kolejne znaczenie, na jakie wskazuje sennik, to przepowiednia rozczarowania na polu uczuciowym. Najgorszą wróżbą ze wszystkich, jak nietrudno się domyślić, są małe czarne koty we śnie, które zgodnie z przesądami przynoszą pecha. Sennik wieszczy spore nieprzyjemności oraz nadchodzące kłopoty. Dorosłe czy małe czarne koty to zatem przestroga, by przygotować się na gorszy okres w naszym życiu.

Kot a sennik – inne znaczenia snu

Jak już wspomniano, kot we śnie może oznaczać konkretne sytuacje w zależności od kontekstu, w jakim w owym śnie się znajduje. I tak na przykład chory kot, chudy, w kiepskiej kondycji fizycznej stanowi zapowiedź nieprzyjemnych wieści, jakie do ciebie dotrą. Chory kot jest interpretowany przez sennik jako przykra informacja.

Sen o kotach jednak miewa w niektórych przypadkach nieco bardziej pozytywną konotację. Małe kotki, które ratujesz to informacja, że na jawie udzielisz komuś pomocy. Niestety, kocięta oznaczają także, że ta osoba nie okaże ci wdzięczności. Małe kotki we śnie to przestroga przed wykorzystaniem twojej dobroci.

A jakie znaczenie w senniku ma śmierć kota? Jest to znaczenie podobne do snu o chorym kocie, czyli w tym wypadku także czekają cię nieprzyjemne wieści. Najgorsze znaczenie ma śmierć kota z twojej winy. Jeśli śnisz, że zabiłeś kota, możesz spodziewać się, że przytrafi ci się coś bardzo niedobrego.

Bawiące się, miauczące koty ostrzegają przed zbliżającymi się problemami lub mogą oznaczać udział w spekulacjach i intrygach, w które możesz zostać wciągnięty.

Nie tylko czarny kot ma przypisane konkretne znaczenie, gdyż także rudy kot znalazł w senniku swoje miejsce. I jako jeden z symboli stanowi dobrą wróżbę! Rudy kot to zapowiedź przyjemności i dobrze spędzonego czasu, a także zachęta do działania oraz wróżba, że na pewne decyzje nadszedł najlepszy moment.

Sen o kotach – co jeszcze mówi sennik?

Bawiące się koty to z reguły dobra wróżba, ale już atakujące koty nie wieszczą niczego dobrego. Niestety, taki sen oznacza zawód kogoś ci bardzo bliskiego. Atakujące koty wieszczą zatem zawiedzione zaufanie w stosunku do ciebie. Warto zatem zastanowić się, jak można zapobiec takiej sytuacji.

Kot, którego starasz się odgonić to akurat bardzo dobra wróżba, gdyż taki sen oznacza, że uda ci się pokonać przeciwności. Gorzej, jeśli we śnie pojawia się gryzący kot. Wtedy niestety ktoś będzie próbował ci zaszkodzić. Gryzący czy drapiący ciebie kot to wróżba pojawiania się nieprzyjaciół.

A co, kiedy we śnie o kocie pojawia się także pies? Sennik donosi, że jeśli zwierzęta te występują jako wrogowie, to analogicznie w życiu wokół ciebie mogą pojawić się takie osoby. Jeśli jednak pies i kot są do siebie jak najbardziej przyjaźnie nastawieni, takiego samego nastawienia ludzi względem ciebie możesz się spodziewać na jawie.

Śpiąca kobieta i sen o kotach, czyli kot a sennik i znaczenie snu o kotach, a take sennik kot i co znaczy sen o kocie
Sennik kot – jakie jest znaczenie snu o kotach? Wyjaśniamy!

Obok kotów we śnie nierzadko pojawiają się także myszy. W przypadku tych gryzoni również ważny jest kontekst. Sennik podaje bowiem podwójne znaczenie. Kot i myszy we śnie, na które ten poluje może oznaczać, że w twoim otoczeniu pojawią się fałszywe osoby, których powinieneś się wystrzegać. Z drugiej jednak strony myszy, na które poluje kot, mogą być niewinną zapowiedzią prezentu, który po prostu nie przypadnie ci do gustu.

Sen o kotach i kociętach – pozytywne znaczenia

Wspomniano już o kilku pozytywnych znaczeniach snu o kotach, ale sennik podaje ich jeszcze kilka. Na przykład widok świecących oczu kota to sygnał, że w twoim życiu zagości miłość. Miauczący kot symbolizuje właśnie pragnienie miłości i przyjaźni, a z kolei kot syczący to znak o nadchodzącym sukcesie.

Jeśli śnisz o tym, że znalazłeś kota, również masz powody do radości, gdyż to znak, że poznasz kogoś ważnego w życiu, kto stanie się twoim dobrym przyjacielem. Warto wspomnieć, że jeśli chodzi o pozytywne znaczenia snu o kocie, wywodzą się one przede wszystkim z sennika arabskiego.

W pewnym sensie kocięta we śnie także mają nieco pozytywną konotację, gdyż co prawda sen o ich zabijaniu oznacza, że ktoś z twojego otoczenia będzie próbował ci zaszkodzi, ale jednocześnie nie ominie go kara za ten czyn. Jeśli ty zabijasz kocięta, strzeż się, gdyż ktoś z otoczenia będzie próbował ci zaszkodzić. Ogólnie jednak kocięta we śnie, jeśli tylko nie dzieje im się żadna krzywda, to bardzo pozytywny znak.

Kiedy śnisz, że odpędzasz dużo kotów, to także sygnał, że zadzieje się coś dobrego, mianowicie pokonasz przeciwności i zyskasz szacunek. Dużo odpędzanych kotów we śnie to także synonim zbliżającego się bogactwa.

Mogłoby się wydawać, że sen o kocie czy kotach to tylko negatywna wróżba. Nic bardziej mylnego! Jeśli tylko koty są osadzone w konkretnym kontekście, taki sen może oznaczać dużo pozytywnych rzeczy w twoim życiu, jak nadchodząca miłość, przyjaźń, namiętność, sukces, bogactwo czy też poważanie. Oby koty w snach pojawiały się tylko w pozytywnej konotacji!

ikona podziel się Przekaż dalej