Skrobak do płyt ceramicznych

Jak wygląda skrobaczka?

Z pozoru jest to przedmiot bardzo prosty w budowie i właściwościach – jednak w praktyce jest wielofunkcyjnym i pomocnym sprzętem do czyszczenia urządzeń AGD. To wspaniała pomoc do usuwania trudnych, a także przypalonych zabrudzeń na płycie grzewczej. Zazwyczaj każda ze skrobaczek wyposażona jest w gumową i ergonomiczną rączkę oraz zestaw wymiennych ostrzy – najczęściej wykonanych z nierdzewnej stali. Taka budowa zapewnia trwałość oraz wysoką jakość użytkowania.

Dzięki skrobaczce bez problemu pozbędziesz się najgorszych zabrudzeń oraz… nie porysujesz płyty! Dlatego warto wyposażyć się w to urządzenie i nie próbować czyścić przypaleń innymi ostrzami. Takie próby najczęściej kończą się bowiem trwałymi uszkodzeniami płyty grzewczej, w postaci szpecących urządzenie rys. Sprawdź także ten artykuł porównujący płyty ceramiczne i indukcyjne.

Jak czyścić skrobaczką do płyt indukcyjnych?

Musisz zapamiętać raz na zawsze – każde resztki, przede wszystkim zawierające cukier, musisz usunąć niemal natychmiast! Kiedy zauważysz, że z garnka wykipiała woda lub inna substancja bądź zabrudziłeś pole grzewcze resztkami jedzenia, niezwłocznie wyłącz kuchenkę i zdejmij z niej rozgrzane naczynie. Staraj się nie sięgać po ścierającą gąbkę czy stalową wełnę, bo łatwo zarysujesz nimi powierzchnię sprzętu AGD!

Do płyt indukcyjnych i ceramicznych używaj wyłącznie skrobaczki. Najpierw załóż rękawicę kuchenną i przygotuj sprzęt do czyszczenia. Usuwaj skrobaczką zabrudzenia i przypalenia najlepiej pod kątem 45 stopni – w ten sposób dokładnie pozbędziesz się uporczywych zabrudzeń i nie uszkodzisz szklanej powierzchni. Zanieczyszczenia usuwaj delikatnie, bez używania siły. Jeżeli zostaną jakieś pozostałości, doczyść je wyłącznie wówczas, gdy płyta ostygnie całkowicie. Oczywiście, nie korzystaj z kuchenki aż do momentu usunięcia z niej wszystkich przypalonych resztek! W innym przypadku możesz niechcący zarysować tymi pozostałościami szklaną taflę płyty grzewczej – a tego chyba wolisz uniknąć, prawda?

Skrobaczka lub skrobak do płyt ceramicznych i płyt indukcyjnych oraz czyszczenie płyty indukcyjnej lub ceramicznej krok po kroku
Skrobak do płyt ceramicznych i indukcyjnych – rodzaje skrobaczek, opinie, zastosowanie

Jeżeli producent nie dołączył skrobaczki do kuchenki elektrycznej, urządzenie możesz kupić również w sklepie ze sprzętem AGD. Musisz jednak koniecznie upewnić się, że jest to skrobak przeznaczony wyłącznie do czyszczenia powierzchni płyt elektrycznych! Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także te artykuły na temat sprzątania.

Jaki skrobak do płyt ceramicznych wybrać?

Whirlpool WPRO 484000008550 – skrobaczka czyszcząca

Jest to profesjonalna skrobaczka od cenionej na rynku firmy Whirlpool. Doskonale poradzi sobie z każdym przypalonym jedzeniem na płycie ceramicznej, nie rysując jej powierzchni. Jej budowa jest bardzo prosta i elegancka, a samo urządzenie użytkownicy polecają zarówno do ceramiki, jak i płyt gazowych na szkle oraz indukcji. Co ważne, sprzęt ten posiada zabezpieczenie przed… skaleczeniem się podczas użytkowania skrobaczki!

Koszt urządzenia to ok. 14 zł.

Tescoma Presto 420940 – skrobak do kuchenek

Jest to wyjątkowy skrobak do szyb ceramicznych, ale też wszelakich gładkich powierzchni szklanych lub… porcelanowych! Wykonano go z trwałego tworzywa w kolorze czarnym, z najwyższej jakości ostrzem ze stali nierdzewnej. Trzeba zachować szczególną ostrożność podczas jego użytkowania – krawędź skrobaczki jest skuteczna, ale bardzo ostra!

Cena skrobaka to ok. 19 zł.

Skrobak elektryczny Bosch

Jeżeli cenisz sobie luksusowe rozwiązania, to wielofunkcyjne narzędzie zapewni większą kontrolę i precyzję, jak tradycyjne skrobaczki. Posiada ono ergonomiczną konstrukcję o niewielkich rozmiarach oraz dość miękki uchwyt. Dodatkowe miejsce „dociskowe” zapewni maksymalny komfort użytkowania, z kolei szybka wymiana przystawek umożliwi efektywną i przyjemną pracę nad czyszczeniem płyty. Skrobak elektryczny Bosch nie wymaga siły i ma solidną konstrukcję, dzięki czemu posłuży przez wiele lat bez konieczności wymieniania na nowy – jak to bywa w przypadku tradycyjnych skrobaczek.

Koszt urządzenia to ok. 100 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny