Na szczęście w sieci działa kilka sprawdzonych i zaufanych narzędzi, dzięki którym lokalizacji zgubionego smartfona jest prosta i szybka. W dzisiejszym wpisie sprawdzimy dostępne sposoby na namierzenie telefonu bez dostępu do niego fizycznie.

Czy da się namierzyć telefon po numerze?

Współcześnie telefony komórkowe można namierzać po numerze w awaryjnych sytuacjach. Dostęp do narzędzi lokalizujących smartfon tym sposobem mają organy ścigania. Dodatkowo niektóre aplikacje online oferują opcję szybkiego namierzania sprzętu po numerze, lecz często wymagają zgody właściciela lub specjalnych dodatkowych uprawnień.

Lokalizacja telefonu po jego numerze odbywa się zazwyczaj poprzez namierzanie urządzenia dzięki technologii GPS, po IMEI, sieci komórkowej, Wi-Fi, a nawet Bluetooth. Różne narzędzia korzystają z różnych rozwiązań. Prawda jest taka, że każde może być skuteczne i warto przetestować je po kolei.

Jak namierzyć zgubiony telefon dzięki Google?

Zastanawiasz się, jak namierzyć telefon przez przeglądarkę? Jest kilka sposobów na lokalizację telefonu dzięki wbudowanym usługom zalogowanych kont na smartfonie. Gdy zawodzą wszystkie klasyczne funkcje, zlokalizuj numer telefonu na mapie Google dzięki Cell Track. To sposób na namierzanie telefonu w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Dzięki temu w kilka minut możesz dowiedzieć się, gdzie znajduje się Twoje urządzenie i łatwo wyśledzić jego aktualne położenie.

Jeśli jednak masz dostęp do smartfona dzięki aktywnej sesji konta Google, możesz użyć funkcji Znajdź telefon. To darmowa i wygodna metoda lokalizacji telefonu po koncie Google. Możesz wygodnie znaleźć swoje urządzenie na mapie, możesz zablokować jego dostęp, zmienić hasło lub włączyć odtwarzanie dźwięku.

Jak namierzyć urządzenie Android

Wspomniana wcześniej opcja lokalizacji telefonu przez Google jest dedykowana dla urządzeń z systemem Android. Tego typu sprzęty zazwyczaj wykorzystują funkcje Google do pełnego i prawidłowego działania. Więc jak namierzyć telefon z takim systemem?

Posiadając aktywne konto w usłudze, można zdalnie śledzić telefon przez dowolną inną przeglądarkę, po zalogowaniu do tego samego profilu.

Zagwostka, jak namierzyć telefon nie będzie wielkim problemem, bo dzięki opcji lokalizacji Znajdź mój telefon od Google namierzanie telefonów stało się łatwiejsze i darmowe. Ludzie wykorzystują to narzędzie do odnajdywania smartfona w swoim domu lub poza nim. To funkcja uniwersalna, która często okazuje się być niezastąpiona.

Namierzanie urządzenia iPhone

Dobrze, a jak namierzyć telefon Apple? W przypadku urządzeń iPhone, lokalizacja przez Google również jest możliwa, jednak usługa ta nie jest fabrycznie wbudowana w smartfon. Jeśli ktoś nie korzysta z tej funkcji, może liczyć na alternatywę lokalizacji urządzenia od Apple.

Funkcja Find my iPhone to dedykowany system lokalizacji drzewnego urządzenia firmy Apple po koncie iCloud. Działa podobnie faj odnajdywanie telefonu z Google – pozwala określić dowolną lokalizację sprzętu, zablokować urządzenie lub odtworzyć sygnał alarmujący.

Jak zlokalizować zgubiony telefon firmy Apple? Namierzanie telefonu iPhone jest proste i szybkie. Nie wymaga skomplikowanej wiedzy i polega na kilku prostych krokach. Dostęp do lokalizacji smartfona można uzyskać przez przeglądarkową wersję opcji Znajdź mój iPhone od Apple Support.

Jak postępować w przypadku kradzieży telefonu?

Każdy z nas może nieoczekiwanie doświadczyć uczucia, w którym brak telefonu w kieszeni od razu podnosi tętno serca. Pojawiający się w ułamku sekundy stres może nie być dobrym doradcą. W takim przypadku warto postępować rozważnie i szybko.

Jeśli zgubiłeś telefon i zastanawiasz się, jak go odzyskać, to mamy dla Ciebie pewne wskazówki.

  1. W zależności od tego, jakiej marki telefon posiadasz, rozważ szybką lokalizację smartfona przez usługę Znajdź mój telefon od Google dla Android lub Znajdź mój iPhone od Apple.
  2. Zaloguj się do swojego konta Google lub iCloud z poziomu przeglądarki komputerowej lub innego urządzenia.
  3. Wybierz urządzenie z listy wszystkich dostępnych i zlokalizuj jego położenie.
  4. W razie potrzeby zablokuj dostęp do sprzętu.

Dostęp do wspomnianych wyżej usług jest możliwy całodobowo. W niektórych przypadkach istnieje możliwość lokalizowania sprzętu nieaktywnego, z rozładowaną baterią lub wyłączonego telefonu.

Zdalna blokada telefonu z Google i iCloud

Jeśli istnieje ryzyko, że Twój smartfon został skradziony, lepiej zawczasu zablokować to urządzenie. Utrudni to dostęp do Twoich poufnych danych, a być może dodatkowo zdemotywuje złodzieja i ten porzuci telefon. Jak znaleźć zgubiony telefon? Wystarczy sprawdzić na mapie, gdzie jest i po kłopocie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w przypadku utracenia telefonu, lepiej zawczasu zablokować jego dostęp. Złodziej lub przypadkowa osoba może w łatwy sposób pozyskać Twoje poufne dane, jak wiadomości SMS, Messenger, Zdjęcia i inne wrażliwe dane. Blokada zdalna na koncie iCloud i Google jest darmowa i można ją założyć w kilka sekund.

Zabezpieczenie kart bankowych i aplikacji

Wrażliwe dane, jak karty bankowe i inne instrumenty finansowe na smartfoanch warto odpowiednio zabezpieczyć. Dodatkowy PIN lub odcisk palca to absolutnie minimum. Warto też postawić na autoryzację dwuetapową.

W sytuacji, gdy zgubisz swój telefon, tego typu środki bezpieczeństwa będą mieć ogromne znaczenie. Zanim zorientujesz się, że nie masz przy sobie smartfona, tego typu zabezpieczenia mogą ustrzec Cię przed próbą wyłudzenia pieniędzy.

Blokada telefonu, a tym samym aplikacji bankowych i przypisanych kart do urządzenia jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo środków i koniecznie warto wiedzieć, jak działa w praktyce!

ikona podziel się Przekaż dalej