Kiedy warto wybrać wersalkę?

Wersalka to praktyczny mebel, który może pełnić funkcję siedziska dla 3 osób, a po rozłożeniu zapewnia komfortowe miejsce do spania dla 2 osób. Wersalka jest rozkładana przez obalenie oparcia. Ze względu na fakt, że oparcie i siedzisko są wypełnione w ten sam sposób, to cała powierzchnia do spania ma identyczną twardość. To zapewnia taki sam komfort na całej powierzchni wersalki. Dużym atutem wersalki jest sporych rozmiarów pojemnik na pościel. Duża powierzchnia spania oraz pojemnik na pościel wynikają ze sporych rozmiarów mebla. Wersalka z pewnością wymaga przestrzeni. Nie warto kupować jej do niewielkiego salonu, w którym chcemy zachować swobodę poruszania się. Sprawdzi się za to w pokoju gościnnym, gdzie jej praktyczne właściwości okażą się bezcenne. Szczególnie jeśli pomieszczenie jest dosyć wąskie. W takiej konfiguracji wersalka będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż sofa rozkładana „do przodu”.

Warto też pamiętać, że ze względu na swoją konstrukcję wersalka wizualnie może różnić się od sofy. Jeśli zatem planujemy zakup do salonu wersalki i sofy, które mają stać obok siebie, to warto dobrze przemyśleć ten wybór. Czasem lepszym rozwiązaniem będzie zestawienie ze sobą dwóch sof, które stworzą spójną pod kątem wizualnym całość. Oczywiście w przypadku zakupu wersalki i dwóch foteli taki problem nie będzie występował. Przeglądając wersalki na meblem4.pl: https://meblem4.pl/wersalki,c89.html, z pewnością wychwycicie te niuanse.

Kiedy warto wybrać sofę?

Jak dobrze wiemy, sofa może mieć formę rozkładaną oraz nierozkładaną. Sofa rozkładana będzie zatem naturalną konkurencją dla wersalki. Różnice między nimi są zasadnicze. Sofa jest rozkładana do przodu. W wąskich pomieszczeniach możemy mieć problem z jej zgrabnym ustawieniem. Niektórzy użytkownicy podkreślają fakt, że po rozłożeniu może być wyczuwalna różnica w stopniu twardości siedziska oraz rozkładanej powierzchni spania. Co prawda producenci dbają, aby minimalizować te różnice. Niemniej jednak faktem jest, że wypełnienie siedziska różni się od materaca stosowanego w rozkładanej „funkcji”. Warto zatem przed zakupem sprawdzić tę kwestię.

Ogromną zaletą sof jest fakt, że występują one w kilku konfiguracjach, a mianowicie 2-os, 2,5-os czy też 3-os. Ma to przełożenie na ich szerokość, a tym samym tzw. ustawność. W przypadku wersalki różnice w szerokości mogą wynikać jedynie z rodzaju zastosowanych podłokietników. Jeśli chodzi o sofy, to mamy dużo większe pole manewru. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których chcemy zmieścić zestaw wypoczynkowy, a jednocześnie utrzymać nieco wolnej przestrzeni. Przeglądając wybrane modele sof wypoczynkowych na stronie: https://meblem4.pl/sofy-wypoczynkowe-2-osobowe,c422.html, z pewnością zauważycie ich charakterystyczne cechy, o których wspomnieliśmy powyżej.

W pojedynku sofy z wersalką brak jest zdecydowanego zwycięzcy. Każdy z tych mebli ma swoje niepodważalne atuty i przewagi nad „konkurencją”. Wybierając konkretne rozwiązanie, trzeba zastanowić się czy sprawdzi się ono w danym wnętrzu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny