Spa w łazience

Jeśli planujesz remont łazienki lub budowę domu i chcesz stworzyć urokliwy kącik do relaksu, koniecznie zapoznaj się z naszymi sugestiami.

Wanna wolnostojąca, czyli nowe oblicze łazienki

SPA to skrót od sanitas per aquam, czyli „zdrowie przez wodę”. Jeśli chcesz przygotować piękne domowe SPA, zadbaj więc przede wszystkim o miejsce, gdzie można relaksować się w wodzie.

Wanna wolnostojąca to synonim prestiżu i elegancji. Zazwyczaj kojarzy się z klasycznym stylem retro, jednak obecnie można ją kupić w wielu innych wersjach – np. nowoczesnej, wręcz futurystycznej lub minimalistycznej. W domowym SPA bardzo efektownie może wyglądać wolnostojąca wanna asymetryczna. Jeśli chcesz nadać swojej łazience nietypowy charakter, poszukaj modelu w kolorze czarnym.

Czy tego typu wanna nadaje się tylko do dużego pomieszczenia? Niekoniecznie – wystarczy poszukać odpowiedniego rozmiaru, co, ze względu na bogatą ofertę, nie powinno stanowić problemu.

Odpowiednie meble

Wanna wolnostojąca, nawet ta najbardziej efektowna, to nie wszystko. Warto zadbać także o jednolite, eleganckie meble.

W domowym SPA będziesz potrzebować wiele miejsca na dobre kosmetyki, dlatego najlepiej sprawdzą się tam szafki typu słupki – stojące lub wiszące. Mają one wiele półek, na których umieścisz ulubione płyny do kąpieli, sole, a także ręczniki. W niektórych z nich swobodnie zmieścisz nawet mop.

Jaki kolor mebli wybrać do takiego miejsca relaksu? Najpopularniejsze fronty łazienkowe to oczywiście te białe, ponieważ rozjaśniają i optycznie powiększają pomieszczenie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wykończenie z drewna – materiał ten kojarzy się z wystrojem SPA, wprowadza atmosferę ciepła i naturalność.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Diabeł tkwi w szczegółach. Aby stworzyć prawdziwą przestrzeń SPA, zadbaj więc o drobiazgi: dobierz jednolite uchwyty łazienkowe i zaplanuj miejsce na świecę zapachową lub kominek do aromaterapii. Pamiętaj też, że pralka niespecjalnie będzie pasować do domowego SPA, dlatego najlepiej umieścić ją w kuchni lub po prostu obudować albo schować za drzwiczkami.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny