Czyszczenie fug – przegląd najlepszych preparatów

To, na jaki środek do czyszczenia fug się zdecydujesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. My podpowiadamy, jakie preparaty są najbardziej cenione na rynku.

Sidolux Profi – renowator do fug i spoin

Jest to produkt, który bardzo skutecznie usuwa czarne ślady z fug ceramicznych, ale też spoin silikonowych i kauczukowych. Po naniesieniu renowatora na fugę, wytwarza się aktywna piana. Wnika ona w strukturę spoin, czyszcząc tym samym nawet silne zabrudzenia.  Możesz używać ten preparat również przy czyszczeniu… kabin prysznicowych i wanien! Dzięki niemu fugi odzyskają oryginalny kolor. Sidolux Profi doskonale usuwa zabrudzenia, resztki mydła czy osad z kamienia i rdzy. Co ciekawe, wcale nie musisz zbyt mocno szorować spoin, by wytworzyć wspomnianą wcześniej aktywną pianę. Cena produktu to między 16 w 20 zł. Znajdziesz go chociażby w Castoramie. Sprawdź także ten artykuł o sposobach czyszczenia fug.

Fuga Clean – płyn do mycia fug

Przeznaczony jest on do gruntownego mycia fug. Preparat bez problemu usunie nawet trudne zabrudzenia, bez konieczności ich szorowania! Znajdziesz go w formie nie tylko butelkowej z atomizerem, jak i w dużych kanistrach. Wystarczy, że spryskasz preparatem fugę i odczekasz około 30 sekund. Później możesz zebrać brud ze spoin i obficie polać wodą wyczyszczoną powierzchnię. Uważaj jednak, by nie stosować Fugi Clean w miejscach wrażliwych na kwasy! Koszt preparatu to ok. 20 zł.

Sann Profi – środek czyszczący Czyste Fugi

Jest to niezwykle skuteczny środek do czyszczenia fug, szczególnie tych między płytkami w kuchni. Dzięki Sann Profi znowu będziesz mieć białe fugi, bez plam po wodzie czy osadów rdzy. Co ważne, nie odbarwia on spoin! Koszt produktu to ok. 20 zł.

Domestos Professional – żel do usuwania pleśni z fug

To preparat do czyszczenia fug firmy znanej już chyba wszystkim. Jego formuła oparta jest na chlorze, który dezynfekuje i usuwa zabrudzenia, a także eliminuje bakterie. Bez trudu zwalczy on pojawiającą się na spoinach pleśń. Koszt zakupu produktu to ok. 17 zł. Znajdziesz go w większości supermarketów. A może zainteresuje cię także artykuł o czyszczeniu fugi z płytek?

Mediclean MC 260 Fuga Clean – preparat do gruntownego czyszczenia fug

Produkt posiada silne właściwości, gruntownie czyszczące spoiny. Dzięki niemu, rozpuścisz trudne do usunięcia zabrudzenia nieorganiczne! Co ważne, jego działanie wykazywane jest już po kilkunastu sekundach od aplikacji na fugę. Aplikator w formie spryskiwacza znacznie ułatwi Ci pracę. Jeżeli chcesz przeprowadzić czyszczenie fug na powierzchni wrażliwej na kwas, wykonaj wcześniej próbę na niewielkim fragmencie podłogi! Produkt kosztuje ok. 19 zł.

Preparaty do czyszczenia fug - ciąg dalszy przeglądu

Środek do czyszczenia fug – przegląd najlepszych preparatów na rynku
Środek do czyszczenia fug wystarczy rozprowadzić miedzy płytkami. Można je doczyścić szczoteczką do zębów.

Forlux Czysta Fuga SF 101 – preparat do czyszczenia fug

Jest to silnie skoncentrowany płyn do mycia fug, nie wymagający szorowania. Wystarczy, że polejesz brudną spoinę preparatem rozcieńczonym z wodą w proporcji 1:1. Oczywiście, jeżeli Twoje fugi są mocno zanieczyszczone, trzeba będzie zastosować odpowiednio większe stężenie. Odczekaj 30 sekund, zbierz brud, spłucz wodą czyszczony obszar i… gotowe! Cena preparatu oscyluje między 20 a 22 zł.

Lel do fug– płyn do czyszczenia fug

Dzięki niemu, skutecznie usuniesz brud, tłuszcz i inne zanieczyszczenia na spoinach. Odświeżysz również ich kolor i zabezpieczysz czyszczoną płynem powierzchnię. Wyczyścisz za jego pomocą nie tylko fugi, ale i zlewy z konglomeratu! Lel do fug kosztuje około 6zł. Dostaniesz go w sieci supermarketów Lidl. Minusem jest jednak fakt, że bardzo ciężko go dostać.

HG – środek czyszczący Czyste Fugi

Jest to doskonałej jakości środek do czyszczenia spoin. HG jest bezpieczny także dla tych fug, które są barwione na nietypowy kolor!  Błyskawicznie radzi sobie z każdym zabrudzeniem, przywracając spoinom żywy kolor. Co ważne, jest też bardzo wydajny. Jednak, nie zaleca się go stosować w przypadku posiadania spoin zabezpieczonych impregnatem do fug, na tzw. wysoki połysk. Również nie można używać go do czyszczenia spoin między płytkami z wapieniem (jak marmur).  Cena preparatu to ok. 25zł. Dostępny jest w Castoramie.

Starwax – preparat do czyszczenia fug, spoin i silikonu

Ten niezwykły środek do czyszczenia fug usuwa zarówno zabrudzenia ze spoin, jak i osad wapienny z silikonowych łączeń. Tak więc sprawdzi się doskonale tam, gdzie powierzchnia płytek bywa zawilgocona. Wystarczy rozpylić preparat w pozycji pionowej i pozostawić na ok. 15 minut. Następnie należy zebrać brud i przemyć miejsce czystą wodą – oczywiście należy pamiętać o kontrolowaniu powierzchni, żeby nie doszło do jej przebarwienia! Produkt kosztuje ok. 22 zł i zakupisz go chociażby w Rossmannie.

ikona podziel się Przekaż dalej