Środek grzybobójczy - co warto wiedzieć

Środek antygrzybiczny a walka z grzybnią

Warto jest szukać takich preparatów, które będą wnikały w grunt możliwie głęboko. Na początku musisz określić przyczynę powstania grzyba, zlikwidować ją i osuszyć dane miejsce, a później usunąć grzybnię i zabezpieczyć przed ponownym jej zasiedleniem się. Wybrany środek grzybobójczy przyda się zwłaszcza na dwóch ostatnich etapach!

Środki odgrzybiające różnią się od siebie głównie użytymi substancjami czynnymi. Rzecz jasna każdy środek grzybobójczy jest toksyczny i agresywny – trzeba więc używać ich wyłącznie w wentylowanych pomieszczeniach, nie zapominając o ochronie skóry oraz oczu! Przyjrzyjmy się nieco bliżej środkom dostępnym na rynku, które możesz znaleźć m.in. w Castoramie:

środek grzybobójczy Pufas

Bardzo skuteczny preparat do usuwania grzybów. Możesz stosować go na płaszczyznach i materiałach, które nie posiadają kontaktu z żywnością bądź zwierzętami. Opakowanie wyposażono w specjalną dyszę, ułatwiającą nakładanie preparatu. Szczególnie dobrze sprawdzi się on w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność. Preparat nakłada się za pomocą sprayu, którym można „potraktować” nawet trudno dostępną powierzchnię.

środek antygrzybiczny Superprofi

To preparat w formie spryskiwacza, którego stosować można do usuwania grzybów na elementach budowlanych. Rozpylenie go sprawia, że z większości powierzchni znikają szkodliwe mikroorganizmy. Środek możesz użyć do powłok emulsyjnych, do murów, do ścian, do płytek, betonu czy kamienia naturalnego. Najbezpieczniej jest pryskać nim w odległości ok. 20 cm. Sprawdź także ten artykuł o usuwaniu grzyba ze ścian.

środek grzybobójczy Dragon

Produkt służy do usuwania zarówno grzybów domowych i pleśniowych, jak i bakterii czy… owadów. Doskonale posłuży do drewna, murów, tynków czy powłok malarskich. Możesz położyć go również na grunt, który narażony jest na kontakt z wilgocią. Dragon to jednak nie tylko środki usuwające grzyby, ale też doskonałe impregnaty! Wystarczy nałożyć go profilaktycznie na wybraną powierzchnię, aby zabezpieczyć ją przed niekorzystnym wpływem mikroorganizmów.

Środki odgrzybiające – porównanie

Trzy wymienione powyżej preparaty do odgrzybiania ścian są szkodliwe dla zdrowia, dlatego zawsze warto zabezpieczyć się przed ich zastosowaniem. Metoda usunięcia grzyba ze ściany będzie zależeć od miejsca jego wystąpienia, jakości oraz budulca danej powierzchni. Pamiętaj, że wszystkie środki chemiczne na pleśń są niezwykle toksyczne – musisz więc podczas ich używania sporo… wietrzyć. Porównajmy teraz parametry, jakimi różnią się środki opisane powyżej.

Grzyb na ścianie oraz środek grzybobójczy czy też środek antygrzybiczny i polecane środki odgrzybiające
Środek grzybobójczy do ścian – najlepsze preparaty do odgrzybiania ścian – rodzaje, opinie, ceny

Porównanie wybranych środków odgrzybiających

Pufas

Superprofi

Dragon

Pojemność

250 ml

0,5 l

0,5 l

Obszar zastosowania

Wszystkie podłoża mineralne

Powierzchnie elementów budowlanych

Mury, tynki

Wydajność

7m2

0,15 l / m2

300 ml / m2

Metoda aplikacji

Atomizer

Spryskiwacz, wałek lub pędzel

Pędzel, szczotka lub natrysk

Cena

18,98 zł

17,98 zł

13,98 zł

Pozostałe środki do usuwania grzyba

Środek grzybobójczy Tytan

To niezwykle skuteczny preparat do usuwania grzybów. Świetnie wnika w podłoże, niszcząc szkodliwe pleśnie na powierzchniach malowanych bądź o podwyższonej wilgotności. Można stosować go również jako… środek profilaktyczny. To jeden z popularniejszych „odgrzybiaczy” dostępnych na rynku, który możesz stosować do różnego rodzaju podłoża – do murów, tynku czy farby malarskiej (klejowej oraz emulsyjnej). Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak basen, łazienka lub kuchnia. Sprawdź także ten artykuł o osuszaniu murów i ścian wewnętrznych.

Co ważne, produkt jest zupełnie bezzapachowy i nie wymaga zbijania tynków – stosować możesz go zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Doskonałe właściwości biobójcze i bioochronne gwarantują wysoką skuteczność walki z grzybem!

Środek odgrzybiający Primacol Anty-Grzyb

Preparat znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym – na zewnątrz i w środku domu. Z jego pomocą pozbędziesz się nieestetycznych grzybów z elewacji, ale też z fug, tynku bądź kamienia naturalnego. To doskonały środek do miejsc narażonych na wilgoć (łazienka, piwnica).

Produkt nie niszczy powierzchni, a także nie odbarwia ścian. Możesz stosować go również jako środek zapobiegawczy i konserwujący przed kolonizacją grzybów. Dostępny jest w poręcznym kanistrze m.in. w Leroy Merlin.

Porównanie środków antygrzybicznych Primacol i Tytan

Warto zdecydować się na jeden z wymienionych produktów, jeżeli w mieszkaniu pojawi się pleśń. Oba preparaty pozwolą na skuteczne i szybkie uporanie się z problemem np. przy fugach. Sprawdź, którego środka kupno będzie korzystniejsze!

Porównanie wybranych środków odgrzybiających

Tytan

Primacol

Pojemność

5 l

5 l

Obszar zastosowania

Beton, cegła, bloczek betonowy, kamień, drewno

Mury, tynki, fugi, kamień naturalny

Wydajność

2-6 l / m2

0,2l / m2

Metoda aplikacji

Pędzel

Pędzel

Cena

37,80 zł

22,98 zł

ikona podziel się Przekaż dalej