Działanie przeciw pluskwom

Środek na pluskwy domowe to nie wszystko. Żeby naprawdę pozbyć się tych insektów, warto poznać ich przyzwyczajenia i znaleźć wszystkie miejsca, w których się znajdują. Pluskwa domowa to bardzo mały owad, jest prawie niewidoczna gołym okiem. Możesz ją przynieść do domu niepostrzeżenie, na przykład z hotelu, pociągu lub komunikacji miejskiej. Czasami pluskwy domowe przenosi na sierści pies lub kot.

Pluskwy uwielbiają chować się w miejscach, gdzie jest ciemno i ciepło, ale w pobliżu ludzi, tak, by mogły się żywić ich krwią. Dlatego najczęściej koczują w ubraniach, dywanach i zasłonach. Bardzo często ich kolonie są rozłożone w pobliżu łóżka (ponieważ żerują w nocy). Chowają się w materacu. Zdarza się także, że gniazdo pluskiew jest pod listwami przypodłogowymi lub w szafkach nocnych. Umycie mebli, odkażenie podłogi, pranie i środki chemiczne powinny pomóc. Gorzej z materacem lub kanapą. Ale jest i dobra wiadomość – pluskwy rzadko chowają się głęboko w gąbce, częściej są pod samą powierzchnią futerału. Dlatego jest szansa na ich wytępienie. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł z opisem ugryzienia pluskwy domowej.

Jak wytępić pluskwy? Przede wszystkim potrzebne jest samozaparcie i regularność. Musisz przejrzeć i wysprzątać każdy kąt, nie omijając żadnego miejsca w domu, a szczególną uwagę przyłożyć do sprzątania w miejscu, gdzie pluskwy są rozlokowane. Te insekty mają bardzo charakterystyczny, bardzo nieprzyjemny zapach, który podpowie ci, w których miejscach mają gniazda.

Preparaty na pluskwy domowe

Dezynsekcję zapluskwionego mieszkania możesz powierzyć specjalnej firmie dezynfekcyjnej, ale możesz także sięgnąć po skuteczny środek owadobójczy. Niektóre środki chemiczne są dedykowane właśnie do odpluskwiania. Mają działanie kontaktowe, to znaczy, że w ciągu kilku godzin problem pluskiew powinien zostać rozwiązany.

Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju preparatów i środków na pluskwy domowe. Najskuteczniejsze są spraye, które nie mają dużej toksyczności i specjalne proszki. Preparaty na pluskwy domowe muszą być zastosowane w każdym miejscu, gdzie insekty mogą przebywać. Przed zastosowaniem warto sprawdzić działanie na niewielkiej powierzchni. Jeśli materac, meble czy dywan się nie odbarwią, możesz śmiało je zastosować. Odpluskwianie materaca środkami chemicznymi jest nieco trudne, ponieważ preparat często zostaje w gąbce. Dlatego po zastosowaniu warto wynieść materac na zewnątrz, na słońce, by przeschnął. Dzięki temu pozbędziesz się także chemicznego zapachu. Sprawdź także ten artykuł o pluskwach łóżkowych w domu.

Jak wytępić pluskwy – środki przeciw pluskwom

Dobrym preparatem na pluskwy, nadającym się do zastosowania w warunkach domowych jest spray Stop Owadom dedykowany do zwalczania pluskiew. Jest to środek o dość szybkim działaniu, bardzo wygodny w użyciu. Jest gotowy do zastosowania, kupuje się go w butelce z atomizerem. Zamknięcie substancji czynnych w mikrokropelkach sprawia, że działa powoli. Ma to swoje plusy – insekty zdążą rozprowadzić go po swoich gniazdach i siedliskach. Cena tego preparatu to około 20 zł.

Skuteczny środek owadobójczy to także Effect Ultimum. Dość znana marka preparatów na owady oferuje silny koncentrat przeciw pluskwom. Należy rozpuścić go w wodzie i następnie rozprowadzić za pomocą butelki z atomizerem. Jest wydajny i wystarczająco skuteczny. Plusem jest jego długotrwałe działanie, nawet do 4 tygodni. Dzięki temu możesz na dłużej zapobiec powracaniu problemów pluskiew. Jest niestety dość drogi – 100 ml koncentratu kosztuje około 40 zł.

W sprzedaży jest także środek na pluskwy domowe, który jest wykorzystywany przez profesjonalne firmy dezynfekcyjne. Jest to Permex 22 E. Ma bardzo silne działanie biobójcze, zarówno na pluskwy, jak i na inne owady (stosowany przeciwko karaluchom, prusakom, mrówkom i rybikom cukrowym). Przyda się, jeśli problem z pluskwami jest naprawdę poważny. Należy go trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Opakowanie 250 ml kosztuje około 50-55 zł. Odpowiedni preparat owadobójczy pomoże rozprawić się z problemem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny