Najlepsze środki piorące na rynku – które proszki do prania, kapsułki i płyny wybrać?

Środki piorące można podzielić ze względu na ich formułę. Na rynku w sprzedaży znajdziemy zatem proszki do prania, kapsułki do prania, a także płyny do prania oraz specjalistyczne produkty do prania dywanów, które także powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze środki piorące, czyli proszki do prania, podzielić je można ze względu na zastosowanie na proszki do prania kolorów oraz bieli. Na rynku znaleźć można także produkty uniwersalne, czyli do prania wszystkich ubrań niezależnie od ich barwy. Warto jednak zaopatrzyć się w oba warianty proszków z uwagi na to, że produkty do bieli posiadają w swoim składzie wybielacze i pomagają utrzymać ubrania w nienagannej czystości.

Proszki do prania nadal cieszą się ogromną popularnością, jednak coraz częściej są wypierane przez modne i łatwe w użyciu saszetki czy kapsułki do prania. Niestety, proszek nie zawsze dobrze wypłukuje się z tkanin, a w przypadku kapsułek ten problem w ogóle nie istnieje. Mają one jeszcze jedną, istotną przewagę nad tradycyjnymi środkami piorącymi, mianowicie posiadają w swoim składzie płyn do płukania, którego nie musimy już dodawać osobno do prania. Ma to z kolei znaczenie dla naszego portfela, gdyż proszek do prania plus płyn do płukania to większy wydatek niż same kapsułki do prania. Nic więc dziwnego, że saszetki do prania coraz częściej goszczą w naszych domach. Warto podkreślić, że te środki piorące również występują w wariantach do bieli, do kolorów i uniwersalnym.

Ostatnim popularnym na rynku produktem są płyny do prania. Również cieszą się one sporym zainteresowaniem z uwagi na fakt, że łatwo się wypłukują w przeciwieństwie do problematycznych pod tym względem proszków. Są one często wybierane do prania ręcznego. Warto wspomnieć, iż to jedyna formuła, dzięki której możemy zadbać szczególnie o ubrania czarne czy delikatne, gdyż właśnie w takich wariantach również występują na rynku.

Jakie proszki do prania i kapsułki do prania wybrać?

Nie da się ukryć, że na rynku istnieje wielu producentów, którzy prześcigają się w przygotowywaniu i ulepszaniu formuł środków piorących. Do wiodących marek należą między innymi Vizir czy Persil i to właśnie proszki do prania i kapsułki do prania tych marek cieszą się największym zainteresowaniem i dobrymi opiniami konsumentów.

Produkty ze średniej półki to na przykład Bryza, E czy Wirek. Osoby z problemami skórnymi i skłonnościami do alergii doceniają proszki do prania i inne środki piorące marki Biały Jeleń, natomiast wśród produktów do prania ubranek dziecięcych prym wiodą Dzidziuś, Jelp i Lovela. Tak naprawdę wybór środka piorącego często jest podyktowany nie tylko skutecznością (większość, nawet tańszych produktów, skutecznie dopiera ubrania), ale także indywidualnymi preferencjami dotyczącymi zapachu. Proszki do prania, kapsułki do prania czy też płyny i profesjonalne produkty do prania dywanów zostały także przedstawione i dokładnie omówione w artykułach na tej stronie. Jeśli zatem szukasz dodatkowych informacji oraz cen i rekomendacji, zapoznaj się z listą tekstów i znajdź ten, który będzie stanowił odpowiedź na twoje pytania.