Pomysły na stroiki z gałązek brzozy

Stroiki wielkanocne z brzozy można tworzyć na różne sposoby. Pierwsze dwa pomysły jakie wam zaproponujemy, to stroiki z gałązek brzozy. Są to minimalistyczne i łatwe do wykonania ozdoby na świąteczny stół.

  • Bukiet z dekoracją

Bardzo łatwe stroiki można zrobić po prostu zbierając świeżo ścięte gałązki brzozy i dodając do nich proste dekoracje. Najbardziej oczywiste będą malowane wydmuszki zawieszane na wstążkach. Równie dekoracyjnie wygląda sznurek z juty. Pisanki nie powinny być zbyt jaskrawe, żeby nie przyćmić delikatnych gałązek. Zamiast pisanek możemy użyć barwionych piór ptasich, a nawet własnoręcznie wykonanych ozdób ze wstążek czy papieru.

Stroik z brzozy z witek brzozowych, a także najciekawsze i najpiękniejsze stroiki do ozdoby stołu
Stroiki wielkanocne z brzozy krok po kroku, czyli stroiki z gałązek, kory i stroiki z pnia brzozy
  • Wieniec z gałązek brzozy

Jeżeli chcecie się trochę pobawić w rękodzieło, to możecie samodzielnie upleść wieniec z gałązek brzozy. Jest to uniwersalna dekoracja, którą można ozdobić wstążkami i pisankami lub ułożyć dekorację w środku. Jeżeli nie jesteście mistrzami wyplatania koszyków, to możecie przewiązać gałązki sznurkiem, żeby się trzymały. Wyrabianie takich stroików z gałązek brzozy nie zajmuje dużo czasu, a daje bardzo dobry efekt.

Stroikami z gałązek brzozy można dekorować nie tylko stół wielkanocny. Doskonale nadają się do postawienia na etażerce czy na parapecie - wszędzie tam, gdzie mogą się dobrze prezentować i będą przypominać o świątecznym nastroju.

Dekoracje wielkanocne z użyciem kory i pniaków

Do stosunkowo łatwych stroików należą te z korą i pniakami lub grubszymi gałęźmi brzozy. Tutaj od razu musimy ostrzec przed przynoszeniem kory prosto z lasu czy z podwórka. Najlepiej ozdoby przyniesione ze spaceru potraktować środkiem owadobójczym. Alternatywą będzie zakupienie elementów do dekoracji wielkanocnych w sklepie plastycznym.

Stroik wielkanocny z brzozy z elementów pnia, a także najciekawsze pomysły na stroiki z brzozy na Wielkanonc
Najlepsze stroiki wielkanocne z brzozy, czyli piękne stroiki z pnia, kory i gałązek brzozy na wielkanocny stół
  • Dekoracje wielkanocne na pniu

Płaskie podstawki z pnia brzozy doskonale nadają się do ustawiania na nich różnych ozdób. Z ich użyciem można stworzyć bardziej abstrakcyjne, nowoczesne stroiki wielkanocne, ale dobrze wyjdą też tradycyjne. Dużo zależy co ustawimy na takim pieńku. Najlepiej przykleić lub przymocować wszystko za pomocą zszywacza tapicerskiego. Dobrze, jeżeli w dekoracji uwzględnimy trochę zielonego mchu, możemy też włączyć gałązki brzozy lub wierzby. Zwieńczeniem może być typowy akcent świąteczny – zajączek, pisanka lub barwione piórka.

Stroiki wielkanocne z kory brzozy z hiacyntami, a także najlepsze pomysły na stroiki wielkanocne z brzozy
Najpiękniejsze stroiki z brzozy na Wielkanoc, czyli najpiekniejsze stroiki z gałązek, kory lub pnia brzozy krok po kroku
  • Jak dekorować za pomocą kory?

Brzoza należy do bardzo dekoracyjnych naturalnych elementów wystroju. Jej biała, pokryta drobnymi kropkami i prążkami kora, jest rozpoznawalna z daleka. Świetnym pomysłem na stroiki wielkanocne z brzozy są doniczki z wiosennymi kwiatami owinięte kawałkami takiej kory.

Elementy dekoracji wielkanocnych można też umieszczać lub przyklejać bezpośrednio wewnątrz kory. Tych łatwych stroików można zrobić bardzo dużo w niedługim czasie. Ich wadą jest słaba wytrzymałość, dlatego lepiej korą oklejać niż korzystać z niej samej.

Te cztery pomysły na stroiki wielkanocne z brzozy powinny pozwolić wam łatwo i szybko ustroić mieszkanie na święta. Wykonanie łatwych stroików można też zamienić w rodzinną zabawę, jeżeli chcemy na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków.

Zamiast wykonywania stroików wielkanocnych na stół można użyć tych technik, żeby zrobić stroiki wielkanocne na cmentarz z brzozy. Poniżej poradzimy co można położyć w tym świątecznym czasie na grobach naszych bliskich. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak ozdobić jajka wielkanocne.

Stroiki wielkanocne na cmentarz z brzozy

Wielkanoc to również czas odwiedzania grobów bliskich zmarłych. Zostawienie na cmentarzu stroików jest dobrym gestem. W ten sposób wyrażamy naszą pamięć wobec tych, którzy odeszli.

Stroik wielkanocny z gałęzi brzozowych na cmentarz, a także inne pomysły na stroik wielkanocny z brzozy
Najlepsze stroiki z brzozy krok po kroku, czyli najpiekniejsze świąteczne stroiki z brzozy na wielkanocny stół

Do wykonania stroików wielkanocnych na cmentarz z brzozy można użyć powyższych technik. Można też zastosować jeszcze inną – kompozycje z grubszych gałęzi. Ważną cechą wiązanek na groby jest to, że są większe i bardziej wyraziste od stroików wielkanocnych na stół. Właśnie w tym celu warto wykorzystać grubsze gałęzie. Na przykład możesz upiększyć groby łatwymi do zrobienia stroikami w kształcie serca. Najpierw musisz przygotować podstawkę z drewna w kształcie serca. Następnie przymocować równo obcięte gałęzie brzozy wzdłuż krawędzi (najlepiej za pomocą gwoździ lub śrubek). W środku można umieścić znicz, bukiet lub donicę z kwiatami. Można też wypełnić wnętrze mchem i na szczycie ułożyć dekorację.

Wykonanie stroików wielkanocnych na cmentarz z brzozy jest bardzo prostym zadaniem. Trzeba tylko pamiętać o używaniu materiałów odpornych na działanie wilgoci. Zamiast kleju lepiej użyć sznurka, pistoletu tapicerskiego lub gwoździ. Chyba, że jest to klej odporny na wilgoć i ekstremalne temperatury.

Stroiki wielkanocne z brzozy są świetną alternatywą dla wyrobów z wikliny. Ponieważ brzoza ma wiele zróżnicowanych części, można wykorzystać gałązki, grubsze gałęzie, pieńki i korę. Wszystkie te elementy doskonale nadają się na podstawę świątecznych dekoracji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny