Styl boho we wnętrzach — w zgodzie z naturą

Styl boho narodził się we Francji i wywodzi się z kultury bohemy, czyli cyganerii artystycznej. Styl ten jednak przez lata mocno ewoluował i dziś jego charakterystyka jest znacznie bardziej bogata i zróżnicowana. Stylistyka boho niejedno ma imię i może pojawiać się zarówno w odsłonie bardzo spokojnej i stonowanej, jak i takiej, której bardzo blisko do eklektyzmu. 

Styl boho jest niezwykle charakterystyczny i cechuje się tym, że w aranżacji wnętrz dominują przede wszystkim naturalne materiały. Można powiedzieć, że cała ta stylistyka jest zresztą bardzo bliska naturze i naszym korzeniom. Pojawia się tu dużo rękodzieła i innych rzemieślniczych wyrobów. Wnętrza boho zdobią przede wszystkim różnego rodzaju plecionki, zarówno ze sznurka, jak i z wikliny, bambusa, czy rattanu. Naturalność materiałów to podstawa, dlatego też rządzi tu kamień, len, glina, bawełna drewno, wełna, miedź. W boho wnętrzach króluje prostota i nie ma w nich miejsca na tandetne dodatki. 

Jakie kolory i wzory dominują we wnętrzach boho? 

Kolory są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz. A jakie barwy są charakterystyczne dla stylu boho? Przede wszystkim wszystkie kolory ziemi. Tak jak już wiesz, boho to przede wszystkim inspiracja naturą i w kwestii kolorystyki pozostaje to niezmienne. W takich wnętrzach dominują przede wszystkim beże. Właściwie często można zaobserwować je nawet w wydaniu totalnym. Wtedy zwykle stosuje się wiele różnych odcieni beżu. 

W aranżacjach boho mile widziane są także wszelkie szarości, brązy, a nawet czernie. Choć te ostatnie jedynie w postaci drobniejszych akcentów. We wnętrzach boho często można zobaczyć także nieco mocniejsze barwy - choćby odcienie pomarańczowego, czy też zieleni. Idealnie dopełniają ten styl i ożywiają aranżacje. 

Boho wnętrza to także bogactwo wzorów. Ale nie na wszystkie jest tu miejsce. W tę stylistykę idealnie wpisują się przede wszystkim wszelkie wzory typowo etniczne, a także geometryczne wzory w romby. 

Obowiązkowe dodatki do wnętrza boho 

Dodatki to kluczowy element  wystroju wnętrz boho. To właśnie one tworzą właściwie cały efekt. Bez nich naprawdę trudno byłoby stworzyć taką aranżację. Często dzięki nim można w łatwy sposób przeobrazić zwykłe, nudne pomieszczenie właśnie w stylowe wnętrze w stylu boho. Bez jakich dodatków więc wystrój boho nie może się obyć? Pierwszym z nich są lampy. Oświetlenie ma ogromne znaczenie. Strzałem w dziesiątkę będą wszelkie lampy z plecionki. Innym ważnym dodatkiem są tekstylia. Naturalna narzuta, czy lniane zasłony stworzą naprawdę wspaniały efekt. A do tego koniecznie poduszki! I to w dużej ilości. 

Jednym z najważniejszych dodatków w stylu boho są też dywany. Właściwie nie ma mowy o tym, by stworzyć taką aranżację bez dywanu. Ale jaki właściwie sprawdzi się w takim wnętrzu? Jest kilka opcji. Najbardziej charakterystyczne dywany boho to modele we wzory etniczne i geometryczne — na przykład bardzo modny w ostatnich latach dywan w romby. Największy wybór modeli w stylu boho znajdziesz na https://sklepeureka.pl/dywany/boho

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny