Styl industrialny

Industrialne wnętrza

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym to przede wszystkim duże przestrzenie, charakteryzujące się surowością ścian i podłóg. Odkryta cegła, tynk na ścianach, betonowe podłogi to tylko niektóre z wyznaczników. Przestrzeń choć duża i surowa wcale nie musi być miejscem mało przytulnym. Tu otwiera się szerokie pole do zagospodarowania dodatkami.

Meble mogą być wykonane z naturalnych materiałów bądź, w zależności od charakteru wnętrza, przypominać meble magazynowe: z metalowymi pólkami, o metalowym rusztowaniu. Co ważne, powinny pokazywać jak najprostszą formę. Naturalne materiały takie jak na przykład drewno pozwolą nam na wprowadzenie odrobiny ciepła do chłodnego pomieszczenia z betonem na ścianach.

Jak jeszcze ocieplić industrialne wnętrze? Postawić na odpowiednie oświetlenie. Lampy w stylu industrialnym powinny przypominać stare lampy z hal magazynowych. Mile widziane są lampy metalowe, aluminiowe. Mogą być ciężkie w swojej formie lub przeciwnie, wykonane jedynie z przestrzennie ułożonych drucików – prezentujące bardzo lekką formę, a jednocześnie doskonale wpisujące się w charakter wnętrza.

Lampy sufitowe, podłogowe i kinkiety industrialne

Lampa metalowa również może wnieść ciepło do wnętrza. Nie zawsze surowa forma będzie oddawać taki sam charakter. Wybierając ciepłą barwę oświetlenia, a także stawiając na odpowiednie rozmieszczenie światła, możemy uzyskać zaskakujące efekty. Obok lamp sufitowych, powinniśmy pamiętać również o oświetleniu podłogowym – lampach idealnie sprawdzających się w kącikach wypoczynkowych, czytelniczych.

Co istotne i charakterystyczne dla stylu industrialnego, to kinkiety – na jakiś czas wyszły z mody, dziś znowu wracają na salony, będąc wyznacznikiem stylu i dobrego smaku. Jakie powinny być kinkiety industrialne? Również proste i surowe w formie, łączone z naturalnymi dodatkami, na przykład metalowa forma z drewnianym wykończeniem.

Styl industrialny lubi światło. W ciągu dnia może być to światło pochodzące z dużych, nieosłoniętych okien, wieczorem idealnie dobrane światło metalowych lamp. Jaka będzie odpowiednia do Twojego wnętrza? Sprawdź w ofercie Technodeluxe.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny