Przed zakupem konkretnego produktu, każdy z nas stara się najpierw zdobyć wiedzę na temat materiału z jakiego dana rzecz jest wykonana, wytrzymałości, czy sposobu montażu. Zapoznanie się z podstawowymi informacjami pozwala na sprawniejsze i korzystniejsze zrealizowanie zamierzonego celu.

Gotowe sufity podwieszane wykonane są z polistyrenu ekstrudowanego XPS. Jest to tworzywo posiadające właściwości termoizolacyjne, odporne na działanie wilgoci, a dodatkowo wytrzymałe. Nie bez powodu cieszą się one bezustannym zainteresowaniem zarówno przez fachowców z branży budowlanej, jak i indywidualnego klienta, który w prosty i nowoczesny sposób chce wprowadzić zmiany w swoim pomieszczeniu.

Montaż sufitów podwieszanych wymaga dobrania odpowiednich preparatów, dzięki którym skutecznie i trwale przymocujemy nasz element dekoracyjny do sufitu. Takimi produktami są kleje stworzone na bazie najnowszej generacji polimerów hybrydowych. Ich skuteczność wiąże się z silnym połączeniem gzymsu z powierzchnią do której jest przymocowywany. Dodatkowe atuty to tłumienie wibracji, dzięki powstałej spoinie, a także odporność na warunki atmosferyczne czy promieniowanie UV. Cenna jest również informacja, że nie zawierają one w swoim składzie rozpuszczalników oraz izocyjanianów, co może być szczególnie ważne dla osób nadwrażliwych na te składniki. Kleje te są bardzo przyjazne dla metali, nie powodując ich korozji, a także dla innych wrażliwych powierzchni. Łączenia sufitu podwieszanego w prosty i szybki sposób zamaskujemy akrylem. Na rynku dostępne są preparaty bezwonne i co bardzo istotne już po 10 minutach po aplikacji, gotowe do malowania.

Nieodzownym atutem gzymsów jest również możliwość doświetlenia pomieszczenia za pomocą światła Led, gdzie przy użyciu taśmy aluminiowej jesteśmy w stanie w prosty i szybki sposób odbić i rozproszyć światło z nich pochodzące. To o ile obniżyć sufit pod światła Led zależy w dużej mierze do pomieszczenia i efektu jaki chcemy uzyskać. W większych pomieszczeniach zastosowanie znajdą sufity o wysokości nawet 13 cm natomiast małe pomieszczenia mogą zostać wyposażone w sufity powieszane Led o wysokości 6 cm. Szeroka gama takich sufitów dostępna jest np. tutaj: https://manufakturarzeczy.pl/sufity-halogenowe

Częstą praktyką jest również obniżenie sufitu pod halogeny. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na oprawki i wybrać te z możliwością wyjęcia samego oczka bez konieczności wyciągania całej oprawki z sufitu podwieszanego. Do opraw sufitowych dedykowane są np. żarówki GU10, w przypadku sufitu podwieszanego o wysokości 6 cm czyli najmniejszej opcji by żarówka zmieściła się w oprawce konieczne może okazać się punktowe wydrapanie otworu w suficie macierzystym.

Możliwość pomalowania sztukaterii dowolną emulsją wodorozcieńczalną to kolejny plus. Dzięki takiej metodzie dopasujemy naszą dekoracje do stylu, w jakim realizujemy nasz zamysł na konkretne pomieszczenie. Użycie koloru białego wprowadzi elegancki i minimalistyczny efekt, natomiast każda inna barwa nada wnętrzu charakteru.

Kreując własną przestrzeń nie potrzebujemy wcale drogich rozwiązań. Wystarczy dobry pomysł, trochę umiejętności i jesteśmy w stanie za niewielkie pieniądze stworzyć zarówno eleganckie, jak i przytulne wnętrze. Gzymsy cechujące się rewelacyjnym maskowaniem wszelkich mankamentów powierzchni pomogą nam w sprytny sposób zakamuflować różne nierówności, czy pęknięcia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny