Suszarka balkonowa - rodzaje suszarek na balkon

Najczęściej spotykana jest suszarka balkonowa składana. Jest praktyczna, ponieważ po wysuszeniu ubrań można ją złożyć i przechowywać w niewidocznym miejscu. Suszarka stojąca może występować w modelu poziomym bądź pionowym.

Innym rodzajem suszarki na pranie są linki na pranie. To bardzo praktyczna forma tego akcesorium. Podczas przerwy w użytkowaniu, linki na pranie podciągnięte są do samej góry i prawie w ogóle nie są widoczne. W razie potrzeby opuszcza się każdą po kolei, by powiesić pranie. Taka suszarka na pranie jest bardzo wygodna w użyciu.

Suszarka balkonowa może być nakładana także na poręcz balkonu. Ten rodzaj suszarki na pranie nie posiada jednak dużej powierzchni suszenia. Jest to głównie suszarka do bielizny, którą w każdej chwili można zdjąć i schować. Popularny jest też wieszak balkonowy. Montowany jest do poręczy, a linki wystają poza balkon. Ostatni omawiany typ akcesorium to suszarka automatyczna, wyposażona w samoczynnie zwijające się linki. Sprawdź także najlepsze porady na temat prania.

Czy jedna suszarka na pranie wyklucza drugą?

Oczywiście, że nie. Wszystko zależne jest od tego, jak dużej powierzchni suszenia potrzebujemy oraz jaką wielkość ma balkon. Dla przykładu, suszarka stojąca składana w żaden sposób nie wyklucza korzystania np. z suszarki na poręcz. Na jednej można suszyć ubrania, a na drugiej bieliznę. Taka suszarka balkonowa jest bardzo wygodna.

Automatyczna suszarka na pranie oraz wieszak balkonowy czy też linki na pranie również w żaden sposób ze sobą nie kolidują. Ważne jest jedynie, aby decydując się na więcej niż jedną suszarkę, dobrze to przemyśleć. Suszarka balkonowa (także jako suszarka ścienna) to zakup wart rozważenia.

Pranie wywieszane za okno jest znacznie bardziej efektywnie suszone, aniżeli wewnątrz. Wszystko za sprawą świeżego powietrza. Oczywiście suszenie na zewnątrz jest możliwe pod warunkiem, że pogoda na to pozwala. Należy zadbać też o to, by wybrana suszarka była odporna na zmienne warunki pogodowe.

Suszarka balkonowa to najlepszy sposób na szybkie wysuszenie prania w mieszkaniu w bloku. Suszarka nie zajmuje dużo miejsca i nadaje się na mały balkon.
Suszarka balkonowa na pranie - którą suszarkę wybrać na mały balkon?

Jaka suszarka do bielizny najlepiej sprawdzi się na małym balkonie?

Mały balkon to często problem z wystawieniem suszarki z praniem. Na szczęście do wyboru jest kilka typów, przeznaczonych właśnie do tak małych powierzchni. Wśród nich znajduje się m.in. suszarka balkonowa na poręcz, wieszak balkonowy oraz linki na pranie.

Linki z pewnością nie zajmą niewielkiej powierzchni użytkowej balkonu, więc śmiało można w nie zainwestować. Wieszak balkonowy z kolei wystaje za balkon, więc również nie przeszkadza w korzystaniu z balkonu. Natomiast suszarka nakładana na poręcz zdejmowana jest w dowolnym czasie, co zdecydowanie świadczy o jej praktyczności.

Pranie wystawiane za okno to same plusy. Nie dość, że pachnie świeżością, to w dodatku bardzo szybko schnie. Z uwagi na szeroki wybór tych urządzeń, nawet przy maleńkim balkonie nie trzeba się martwić, że suszarka się na nim nie zmieści.

ikona podziel się Przekaż dalej