Dostępne modele suszarek bębnowych

Suszarka bębnowa do prania - rodzaje

Podstawowy podział suszarek bębnowych wyróżnia urządzenia wolnostojące oraz te przeznaczone do zabudowy. Dodatkowo, wybierając suszarkę wolnostojącą, można zdecydować, czy pranie ma być ładowane od góry czy może od frontu. Modele przeznaczone do zabudowy są ładowane tylko od frontu.

Rodzaje suszarek bębnowych do prania na tym się nie kończą. Wybierając typ urządzenia, można również wybrać sposób suszenia. Obecnie wyróżnia się dwa typy: kondensacyjna oraz ewakuacyjna (wywiewowa). Suszenie kondensacyjne polega na tym, że woda z ubrań ścieka do specjalnego zbiorniczka, który co jakiś czas należy opróżnić. Tego typu suszarka nie wymaga podpięcia do wentylacji. Spotyka się także suszarki do bielizny, wyposażone w technologię z pompą ciepła, która okazuje się znacznie bardziej oszczędna.

Druga metoda suszenia, tzw. ewakuacyjna (inaczej wywiewowa) wymaga podpięcia urządzenia do instalacji wentylacyjnej. Podczas suszenia z wilgotnych ubrań wytwarza się para, która za pomocą wentylacji usuwana jest z pomieszczenia. Co więcej, taki typ suszarki można zainstalować jedynie w domu. Mała suszarka wywiewowa czy kondensacyjna to dobra inwestycja. Sprawdź także najlepsze porady na temat prania.

Ceny popularnych modeli suszarek bębnowych

Suszarka bębnowa nie należy do popularnych sprzętów gospodarstwa domowego, choć opinie jej użytkowników są pozytywne. Można powiedzieć, że konsumenci powoli oswajają się z tą technologią. Producentom ciężko przebić mocno zakorzenione w wielu gospodarstwach domowych, tradycyjne suszarki stojące. Unowocześnienia manualnych suszarek nie sprzyjają suszarkom bębnowym w zdobywaniu uznania.

Niewiele firm zajmuje się produkcją tego typu urządzeń. Suszarki bębnowe w swojej ofercie posiadają tacy producenci AGD, jak: Bosch, Miele, Electrolux oraz Siemens. Dla przykładu firma Miele oferuje suszarkę kondensacyjną, przeznaczoną do zabudowy za ok. 8000 zł. Wolnostojące urządzenie AGD tego typu okazuje się sporo tańsze.

Suszarka kondensacyjna wolnostojąca marki Electrolux to koszt ok. 1500 zł, a ewakuacyjna z Whirlpoola występuje już w cenie 900 zł. Za suszarkę bębnową firmy Bosch zapłacimy ok. 3300 zł, a za urządzenie tego samego producenta ładowane od góry – ok. 1600 zł. W gruncie rzeczy taki sprzęt AGD to nie jest tania inwestycja, ale opinie o nim są bardzo dobre.

Suszarka bębnowa do ubrań to świetny sposób na błyskaiwczne wysuszenie rzeczy. Nadaje się zarówno do wiekszych sztuk odzieży, jak i do bielizny i drobniejszych.
Suszarka bębnowa do ubrań - ceny, opinie, przegląd modeli

Suszarka bębnowa do bielizny i do prania

Suszarka bębnowa do ubrań i jej zalety

Suszarka bębnowa, jak każde inne urządzenie, posiada swoje zalety. W końcu ma służyć człowiekowi oraz ułatwiać codzienne czynności. Elektryczna suszarka do prania z pewnością pozwala zaoszczędzić czas. Specjalny program z funkcją prasowania zagwarantuje, że po zakończeniu suszenia ubrania nie będą wymagały prasowania. Czyż to nie cudowna technologia?

Nie każdy lubi prasować, więc suszarka z pewnością dobrze spełniłaby swoją rolę. Dzięki urządzeniu możemy mieć pewność, że ubrania wyciągnięte z suszarki będą pachnące i świeże. Nie są więc narażone na domowe zapachy. Kolejną zaletą jest skuteczne odświeżanie ubrań, bez konieczności ich prania. Co więcej, suszenie ubrań w suszarce bębnowej jest skutecznym sposobem na usunięcie sierści z odzieży. Suszarka wprost wydmuchuje ją z ubrań.

No dobrze, ale zapewne zastanawiacie się, gdzie najlepiej ustawić suszarkę bębnową, aby nie zajmowała zbyt dużo miejsca? Odpowiedź jest prosta. Najczęściej, jeśli urządzenie jest wolnostojące, ustawia się go nad pralką. Pionowy układ jest bardzo praktyczny. Jeżeli natomiast jest to suszarka do zabudowy, najlepiej zainstalować ją we wnęce lub w wolnym miejscu pod blatem.

Ciekawe funkcje w suszarkach bębnowych

Suszarki bębnowe wyposażone są w bardzo wiele przeróżnych programów suszenia oraz specjalne zabezpieczenia przed dziećmi (np. na kod PIN). Ponadto większość modeli posiada możliwość sterowania elektronicznego z wyświetlaczem, dzięki któremu można sprawdzić np. czas suszenia. Suszarki mają średnio 15-17 programów suszenia.

Wśród nich jest, np. program wygładzanie, który sprawia, że lniane i bawełniane tkaniny stają się w efekcie końcowym skutecznie wygładzone. Zwykle w większości modeli spotyka się dwa podstawowe programy: do szafy oraz z funkcją prasowania.

Program do szafy suszy odzież tak, by nie wymagała ona prasowania. Natomiast program do prasowania znacznie mniej wygładza materiał. Można spotkać też modele, które wzbogacone są w program suszenia delikatnego lub parowego. Mało tego, niektóre suszarki wyposażone są w funkcję autoczyszczenia. Oznacza to, że umieszczone w bębnie czujniki, dostosowują czas suszenia do wilgotności odzieży.

Suszarka bębnowa - skala użyteczności urządzenia

Oceniając stopień użyteczności suszarek bębnowych, śmiało można stwierdzić, że urządzenia są bardzo pożytecznym wynalazkiem technologicznym. Jedyne co ogranicza, to cena. Niebywała oszczędność czasu, a także miejsca, które dotąd zajmowała tradycyjna stojąca suszarka to największe zalety tego urządzenia. Do tego dochodzi również pielęgnacja ubrań. Doskonałe odświeżenie oraz wygładzenie podczas suszenia w suszarce bębnowej, które w żaden sposób nie niszczy ubrań, to niewątpliwy atut suszarki bębnowej.

Monotonne prasowanie koszul dzięki pralce bębnowej to już przeszłość. Nowa technologia znacznie ułatwia codzienne czynności. Decydując się na zakup urządzenia, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę klasy energetyczne. Ważne jest też ustalenie miejsca, w którym stanie suszarka (czy będzie to zabudowa, czy wolnostojący sprzęt). Z uwagi na praktyczność, zdecydowanie bardziej polecane są suszarki kondensacyjne, jednak ich cena jest znacznie wyższa niż w przypadku wywiewowych.

Suszarki bębnowe do prania oraz do bielizny sprzedają się coraz częściej. Konsumenci zaczynają dostrzegać funkcjonalność urządzeń, pozwalającą na dużą oszczędność czasu. Ponadto stała lokalizacja nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, jak w przypadku stojącej w pokoju tradycyjnej suszarki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny