Suszarka do bielizny - jakie są jej rodzaje?

Suszarka stojąca

Suszarka stojąca jest najpopularniejszym tego typu urządzeniem. Rodzajów do wyboru jest bardzo wiele. Suszarka służy zarówno do ubrań, jak i bielizny. Tradycyjny model to zwykle duża, wolno stojąca suszarka, składająca się z trzech obszarów suszenia. Największy jest pośrodku. Natomiast po bokach są mniejsze ramiona, przeznaczone właśnie na suszenie bielizny.

Urządzenie wykonane jest z metalowych rurek, a na łączeniach posiada elementy gumowe lub z tworzywa. Dzięki temu nie porysuje żadnej powierzchni. Suszarka do bielizny może być także piętrowa (nawet z ociekaczem), a w dodatku mieć kółka. Z pewnością piętrowa kondygnacja zajmie znacznie mniej miejsca niż tradycyjna (szeroka) suszarka stojąca.

Suszarka stojąca może być rozkładana lub pojedyncza, jednopoziomowa lub dwupoziomowa, wszystko uzależnione jest tak naprawdę od potrzeb klienta. Ale nie tylko. Niejednokrotnie zdarza się, że gabaryt suszarki wybierany jest przez pryzmat wielkości mieszkania lub domu. Zaletą tego typu urządzeń jest przede wszystkim niezwykła praktyczność. Po wysuszeniu prania łatwo składa się suszarkę i można przechowywać ją w dowolnym miejscu w pozycji pionowej.

Inne rodzaje suszarek na bieliznę

Suszarki do ubrań są zwykle szerokie, natomiast tylko do bielizny używa się trochę innych modeli. Zawiera się w nich oczywiście mała suszarka stojąca. Z tą różnicą, że do bielizny przeznaczone są wysokie, piętrowe, lecz wąskie suszarki. Bielizna nie zajmuje przecież dużo miejsca.

Prócz suszarek stojących często można spotkać również suszarki sufitowe podciągane oraz takie, przypominające wieszak z wiszącymi klipsami. Sufitowe montuje się zwykle w łazience na stałe. Natomiast suszarka do bielizny w postaci wieszaka jest praktyczniejszym rozwiązaniem, jednak nie pomieści zbyt wiele prania. Zaletą wieszaka jest to, że można w dowolnym czasie zmieniać jego lokalizację.

Odpowiednia i mała suszarka do ubrań nie powinna przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Nie może zajmować potrzebnej powierzchni użytkowej. Ma być przede wszystkim praktyczna i pomieścić całe nasze pranie. Na szczęście nie jest to droga inwestycja, więc można pozwolić sobie na częstą wymianę urządzenia w sytuacji zmieniających się warunków mieszkaniowych. A może zainteresują cię także domowe sposoby na czyszczenie pralki?

Suszarka do prania do małego miekszania powinna być sprytnie rozkładana, by nie zajmowała dużo miejsca. Suszarka do dużego domu natomiast moze być duża i złożona z wielu elementów
Suszarka do bielizny - która sprawdzi się najlepiej do małego mieszkania i dużego domu?

Suszarka ubraniowa w zależności od metrażu

Suszarka do małego mieszkania

Posiadając niewielki metraż mieszkania, musimy dobrze pomyśleć, by urządzić je praktycznie. Każdą powierzchnię należy rozplanować w sposób, który da nam przede wszystkim komfort. Biorąc pod uwagę codzienne czynności, warto pomyśleć również o suszarce na pranie. Przecież gdzieś musi ono schnąć. Jaka suszarka na bieliznę, w przypadku małego mieszkania będzie najlepsza?

Generalnie na ubrania zaleca się zamontowanie w łazience suszarki sufitowej. Ale co z bielizną? Można wykorzystać wieszak albo zainwestować w wąską suszarkę stojącą, którą postawi się w kącie. Suszarka piętrowa, kondygnacyjna zajmuje mało miejsca, co jest jej ogromną zaletą. Bo przecież przy niewielkim metrażu liczy się każda powierzchnia. Dobrze sprawdzi się także podobna w montażu suszarka ścienna na pranie. Suszarka ścienna przypomina sufitową, ale montuje się ją do jednej ściany.

Często stojąca suszarka do bielizny wyposażona jest w ociekacz. To genialna opcja, ponieważ żadna kropla wody nie spadnie na posadzkę. Co więcej, zamocowane kółka to też wygoda w przemieszczaniu suszarki. Producenci zadbali o to, by te urządzenia były niezwykle praktyczne.

Jaką suszarkę wybrać do dużego domu?

Duży dom to już duża powierzchnia. Tutaj możemy pozwolić sobie na obszerny model suszarki stojącej. Najczęściej są to urządzenia 2 w 1. Oznacza to, że można wywieszać na nich zarówno ubrania, jak i bieliznę. Duża łazienka, taras, a nawet podwórko, to przeważnie miejsca, gdzie zlokalizowana jest suszarka. I słusznie. Postawiona gdzieś z boku, na pewno nikomu nie będzie przeszkadzała.

Można nawet pomyśleć o modelu dwupoziomowym. Przecież jest na to miejsce. Jeśli robimy duże pranie, ten model będzie idealny. Suszarka z dwoma poziomami suszenia jest już droższa, jednak czasem warto wydać trochę więcej i dzięki temu nie martwić się, że pranie może się nie pomieścić.

Warto jeszcze raz prześledzić powyższe wskazówki. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w małym mieszkaniu, czy w dużym domu, bez problemu znajdziemy odpowiednią suszarkę do bielizny. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność. To najważniejsza cecha tego typu urządzeń wolnostojących. Pamiętajmy, że nie zawsze hasło suszarka do bielizny oznacza ten sam sprzęt, co suszarka do ubrań.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.6% czytelników artykuł okazał się być pomocny