Suszarka pionowa - rodzaje

Suszarka pionowa jest najczęściej urządzeniem składanym, dzięki czemu nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Z uwagi na to, że jest wąska, można przechowywać ją niemalże wszędzie. Wersje pionowe przeznaczone są przede wszystkim do mieszkań z ograniczoną powierzchnią.

Pionowa suszarka na pranie ma budowę w kształcie wieży. Co więcej, często wyposażona jest również w ociekacz. Nóżki zakończone kółkami znacznie poprawiają mobilność suszarki. Powierzchnia suszenia w takim modelu, wbrew pozorom jest naprawdę duża. Taka suszarka stojąca jest bardzo uniwersalna i może służyć także jako suszarka balkonowa.

Innym rodzajem urządzeń pionowych jest suszarka ścienna. Jej kształt jest taki sam. Dodatkowo suszarka ścienna posiada często regulację półek, która pozwala na dostosowywanie wysokości. Prosta obsługa i stabilność to główne cechy suszarki. Sprawdź także najlepsze porady na temat prania.

Suszarka pionowa do małego mieszkania w bloku

Zastanawiając się, jaką suszarkę do ubrań wybrać do małego mieszkania w bloku, najlepiej wybrać taką, aby była to suszarka na zewnątrz i do wewnątrz. Wówczas jest to najbardziej praktyczna opcja. W porze letniej można cieszyć się zapachem świeżości.

Suszarka pionowa jest stworzona do niewielkich powierzchni. Co ciekawe, powierzchnia suszenia jest niemalże identyczna, jak w przypadku tradycyjnej suszarki (poziomej) do ubrań. Często kompaktowy kształt może więc być mylący.

Suszarka pionowa to świetne rozwiązanie do małego lub większego mieszkania. Świetnie się sprawdza, poniewaz nie zajmuje dużo miejsca.
Suszarka pionowa na pranie - którą wybrać do małego mieszkania?

Nierzadko zdarza się, że wolna powierzchnia w mieszkaniu jest tak ograniczona, że nie ma miejsca na postawienie suszarki. W takiej sytuacji wykorzystuje się np. brodzik. Z uwagi na niewielkie gabaryty, suszarka pionowa bez problemu się tam zmieści i nikomu nie będzie przeszkadzać.

Suszarka pionowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Modeli suszarek do bielizny jest sporo. Na rynku występują dwu, trzy, a nawet czteropoziomowe urządzenia, niekiedy z rozkładanymi bokami. Niektóre tego typu akcesoria wyposażone są w kółka, ociekacz oraz dodatkowe uchwyty, służące do powieszenia wieszaków. Warto zwrócić na to uwagę.

Wybierając suszarkę, należy koniecznie zwrócić uwagę również na wielkość powierzchni suszenia. Pomimo niewielkich rozmiarów, suszarka do bielizny jest w stanie pomieścić naprawdę wiele mokrych ubrań. Na koniec pozostaje jeszcze uniwersalność dotycząca zmiennych warunków pogodowych. Wybierając taki model, można w miarę możliwości suszyć pranie na świeżym powietrzu na balkonie.

W gruncie rzeczy suszarka do bielizny należy do niezbędnego wyposażenia każdego mieszkania w bloku. Ważne jest, by była to także suszarka na zewnątrz. Słaba wentylacja w mieszkaniu i wilgoć z suszącego się prania, mogą doprowadzić nawet do powstania grzyba. Dlatego mobilność akcesorium jest tak ważna.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 77.9% czytelników artykuł okazał się być pomocny