Suszarka ścienna – rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów suszarek montowanych na ścianę. Wśród nich wyróżnia się suszarki przeznaczone na ubrania oraz takie, które wykorzystuje się typowo do bielizny. Pomimo podziału większe suszarki łączą obie opcje.

Praktyczna w użytkowaniu jest ścienna suszarka na pranie, z mechanizmem automatycznego rozciągania i zwijania. W przypadku, gdy nie jest potrzebna, można ją zwinąć. Wówczas zajmuje minimalną ilość miejsca. To idealna suszarka łazienkowa do małych pomieszczeń. Efektownie wygląda też suszarka ścienna – wieszak.

Inny rodzaj to suszarka na ścianę z funkcją składania. Posiada także dodatkowy uchwyt wykonany ze stali nierdzewnej, przeznaczony na ręcznik. Tego typu suszarka ścienna również dobrze sprawdzi się w małych łazienkach. Do wyboru są także suszarki ścienne w postaci harmonijki lub takie z systemem sznurkowym, które montuje się przy suficie. Sprawdź więcej inspiracji na suszarki łazienkowe.

Ceny i opinie dotyczące suszarek ściennych do bielizny i na ubrania

Ceny suszarek ściennych uzależnione są przede wszystkim od wielkości oraz mechanizmu sprzętu. Na drugim planie czynnikiem kształtującym cenę jest materiał, z którego wykonana jest suszarka na pranie. Zazwyczaj jest to wysokiej jakości plastik.

Suszarka ścienna automatycznie zwijana i rozwijana kosztuje ok. 80 zł – 100 zł. Za składaną suszarkę z uchwytem na ręcznik zapłacimy ok. 100 zł – 150 zł, natomiast sprzęt w formie harmonijki ceni się na około 30 zł – 80 zł. Zakup wieszaka ściennego wyniesie nas ok. 90 zł – 120 zł. Najdroższa jest sznurkowa suszarka na ścianę montowana przy suficie. Jej cena wynosi ok. 70 zł – 200 zł.

Niezwykle pozytywne opinie posiadają automatycznie rozciągane suszarki. Użytkownicy z zadowoleniem podkreślają ich funkcjonalność oraz estetyczny wygląd. Ścienna suszarka łazienkowa, pomimo niewielkich gabarytów, potrafi utrzymać spory ciężar prania. Dlatego cieszy się tak dużym uznaniem.

Suszarka na pranie montowana do ściany to świetne rozwiązanie. Może być wygodna w zastosowaniu i zajmuje mało miejsca, co dobrze się sprawdza w małej łazience.
Suszarka ścienna na pranie - rodzaje, ceny, opinie, polecane produkty

Najczęściej polecane suszarki

Nie da się jednoznacznie ocenić, która ze ściennych suszarek jest najbardziej polecana. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w jakim planujemy ją zamontować. Suszarka ścienna składana lub automatycznie zwijana to najlepsze rozwiązania do malutkich łazienek.

Wieszak na ścianę lub harmonijka także dobrze sprawdzą się w małej powierzchni. Jednak nie pomieszczą większej ilości prania. W takiej sytuacji przewagę ma sznurkowa suszarka ścienna. Dzięki dużej powierzchni suszenia, bez problemu pomieści zarówno ubrania, jak i bieliznę.

Decydując się na zakup suszarki ściennej, najpierw zaplanujmy miejsce, w jakim będzie zamontowana. Pomoże nam to przy wyborze jednego z rodzajów suszarek. Ceny także są dosyć mocno zróżnicowane, więc każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny