Suszarka podsufitowa

Suszarka podwieszana - rodzaje

Suszarka sufitowa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem na skuteczne i szybkie wysuszenie prania w łazience. Zamontowane nad wanną (bo taką lokalizację wybieramy najczęściej), umożliwiają suszenie nawet bardzo mokrych ubrań. Nie musimy się martwić, że woda z tkanin będzie kapała na podłogę czy na panele. W sprzedaży dostępne są różne modele suszarek sufitowych w wielu rozmiarach. Dzięki temu możemy bez problemu dopasować wielkość suszarki do naszego pomieszczenia.

Suszarka na bieliznę występuje w różnych wersjach. Może być długa lub krótka o różnej liczbie prętów. Najbardziej popularna, z uwagi na sporą powierzchnię suszenia, jest suszarka podsufitowa 6 prętowa. Urządzenia wyposażone w 7 i 5 prętów również cieszą się sporym zainteresowaniem. Szerokość suszarki uzależniona jest przede wszystkim od wielkości powierzchni, na której ma być zamontowana.

Praktycznie większość suszarek wykonana jest z tworzywa sztucznego, które jest bezpieczne dla naszego prania. Można jednak spotkać także suszarki z aluminium. Ich cena jest jednak sporo wyższa niż plastikowych urządzeń. Suszarka łazienkowa podwieszana służy zarówno do suszenia ubrań, jak i bielizny. Bez problemu można wysuszyć na niej nawet dużą pościel. Sprawdź także artykuł o suszarce bębnowej do prania.

Suszarka wisząca – zalety

Sufitowa suszarka na pranie posiada wiele zalet. Jedną z nich jest wspomniana już wcześniej wygoda w użytkowaniu. Montaż nad wanną pozwala nam na suszenie nawet bardzo mokrych ubrań. Ściekająca z nich woda spływa do kanalizacji, nie powodując przy tym przykrych niespodzianek na podłodze. Mokra podłoga może być przecież bardzo niebezpieczna.

Kolejną zaletą, jaką odznacza się suszarka podsufitowa, jest zajmowanie nieużytkowanej na co dzień powierzchni. Dzięki temu urządzenie nie sprawia kłopotu w codziennym funkcjonowaniu. Dowolna ilość prętów sprawia, że możemy dostosować powierzchnię suszenia do wielkości pomieszczenia.

Suszarki zaprojektowane są w taki sposób, by były odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki temu można je montować na sufitach różnych pomieszczeń. Suszarka podwieszana nie należy do drogich inwestycji. To zaledwie kilkadziesiąt złotych, a służyć będzie przez długi czas. Jedyną rzeczą, która może ulec uszkodzeniu, jest sznurek. Jednak możliwa jest jego wymiana i to dosłownie za kilka złotych.

Suszarka podsufitowa to jedna z najlepszych suszarek, świetnie sprawdza się w małym mieszkaniu, można umieścić ją w łazience pod sufitem
Suszarka sufitowa podwieszana - ceny, rodzaje, opinie, polecane modele

Cena i opinie o wybranych modelach suszarek do ubrań

Suszarka podwieszana – cena wybranych modeli

Ceny poszczególnych modeli sufitowych suszarek na pranie różnią się ze względu na długość oraz liczbę prętów. I tak na przykład suszarka podsufitowa 6 prętowa o długości 1m kosztuje ok. 37 zł. Za tę samą ilość prętów, lecz długą na 1,5m zapłacimy ok. 45 zł. A więc im dłuższe pręty, tym urządzenie będzie droższe.

W Castoramie znajdziemy jedynie 6 prętowe suszarki, których cena uzależniona jest od długości i zawiera się w przedziale ok. 43 zł – 70 zł. Cena suszarki posiadającej 5 prętów, która dostępna jest w sprzedaży na popularnych aukcjach internetowych, wynosi ok. 34 zł – 37 zł.

Natomiast suszarka podwieszana wyposażona w 7 prętów kosztuje 38 zł – 48 zł. Najdroższa jest suszarka wykonana z aluminium. Za taki model zapłacimy blisko 115 zł. Tego typu urządzenia można znaleźć w każdym markecie budowlanym. Ogromny wybór jest dostępny na popularnych aukcjach internetowych. Bardzo pomocne są opinie innych na temat konkretnych modeli.

Opinie o suszarkach na pranie

Tradycyjne suszarki do ubrań są popularne, jednak nie zawsze charakteryzują się dobrymi opiniami. Głównym powodem jest często ich niepraktyczność. Suszarka stojąca na pranie, umieszczona np. na balkonie, może ulec zniszczeniu przez wiatr. Poza tym, wieszając na niej tkaniny wyprane ręcznie (bez wirowania), musimy liczyć się z tym, że woda będzie ściekać na posadzkę.

Suszarka łazienkowa podsufitowa nie sprawia tyle kłopotu. Konsumenci chwalą urządzenie nie tylko pod względem komfortu użytkowania, ale również ze względu na łatwy montaż. Ponadto suszarka podwieszana wygląda estetycznie i dobrze wkomponowuje się w wystrój łazienki. Zwinięta jest właściwie mało widoczna.

Dobre opinie wynikają również z szerokiego wyboru modeli. Dzięki różnym długościom prętów, bez problemu możemy wybrać suszarkę, która będzie pasowała do przeznaczonej w tym celu powierzchni sufitowej. Odporność materiału pozwala także na montaż w dowolnym miejscu.

Wisząca suszarka na pranie – możliwe miejsca montażu

Suszarka sufitowa może zostać zamontowana w dowolnym miejscu. Wszystko zależy od naszych preferencji. Najczęściej urządzenie służy nam jako suszarka łazienkowa. Okazuje się, że suszarka podwieszana równie dobrze sprawdzi w garażu czy na tarasie. Bardzo praktyczne są również sufitowe suszarki balkonowe.

Modele podwieszane wykorzystuje się też w suszarniach. Urządzenia te są wytrzymałe, dzięki temu pomieszczą dużą ilość prania. Na dodatek sufitowe suszarki balkonowe lub tarasowe sprawiają, że nasze pranie pachnie świeżością. Cena urządzeń jest przystępna, dlatego każdy może pokusić się o to praktyczne urządzenie do suszenia ubrań.

Suszarka łazienkowa jest niezbędnym elementem każdej łazienki. Dlatego ważne jest, by była praktyczna i nie zajmowała zbyt wiele miejsca. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest właśnie suszarka sufitowa. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Łatwo możemy sprawdzić maksymalnie możliwą długość urządzenia. Pozostanie nam jedynie podjęcie decyzji, czy ma to być suszarka podsufitowa 5, 6 czy 7 prętowa.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny