Rodzaje suszarek zaokiennych

Do wyboru mamy bardzo wiele opcji. Wśród nich wymienia się suszarkę z systemem automatycznego rozwijania i zwijania, montowaną do ściany. Zajmuje niewiele miejsca, więc jest bardzo praktyczna. Podobnie jak suszarka nakładana na barierkę, tzw. grzejnikowa oraz mini wieszak na pranie.

Innym modelem suszarki zaokiennej jest suszarka ścienna sznurkowa. Modele tych suszarek różnią się liczbą prętów na pranie. Suszarki sznurkowe nadają się zarówno na ubrania, jak i do bielizny. Dobrze sprawdza się także suszarka balkonowa składana oraz balkonowa stojąca do ubrań.

Funkcję suszarki balkonowej mogą pełnić także zwykłe sznurki, rozwieszone wzdłuż balkonu. Tradycyjna stojąca suszarka balkonowa również jest bardzo praktyczna. Wykorzystywana jest na ubrania i bieliznę. Do rodzajów suszarek zaokiennych zaliczana jest też suszarka ogrodowa. Sprawdź także najlepsze porady na temat prania.

Jaka suszarka zaokienna do bielizny, a jaka do ubrań?

Idealną suszarką do bielizny jest mini wieszak na pranie, który można powiesić na zewnątrz. Dobrze sprawdzą się w tej kwestii także suszarka automatyczna, nakładana na barierkę (grzejnikowa), składana oraz stojąca, pionowa suszarka balkonowa.

Suszenie ubrań wymaga nieco większej powierzchni, dlatego w tym przypadku dobrze sprawdzi się tradycyjna suszarka balkonowa oraz suszarka ścienna sznurkowa. Dobre opinie ma także suszarka ogrodowa w formie wieszaka na pranie. Jednak taka suszarka nie zawsze jest możliwa do zainstalowania, z uwagi na brak miejsca.

Każdy z modeli wykonany jest z odpowiedniego materiału, gwarantującego odporność na zmienne warunki pogodowe. Jedynie mini wieszak na bieliznę wykonany jest z plastiku. Niektóre z suszarek montowane są na stałe (np. ścienna sznurkowa), natomiast inne mają charakter mobilny (np. grzejnikowa lub tradycyjna stojąca).

Suszarka zaokienna to najlepszy sposób na błyskawiczne wysuszenie prania przez mieszkańców bloku. Jest mała i kompaktowa, a jej ceny nie są wysokie.
Suszarka zaokienna - rodzaje, polecane modele, opinie, ceny

Suszarka zaokienna – cena wybranych modeli

Ceny są różne. Za suszarkę automatyczną zapłacimy ok. 30 zł. Nakładana na barierkę kosztuje ok. 50 zł – 60 zł. Cena mini wieszaka wynosi zaledwie 10 zł – 20 zł. Trochę droższa jest suszarka ścienna sznurkowa. Jej koszt plasuje się w granicach 40 zł – 50 zł. Suszarka składana kosztuje ok. 100 zł, natomiast koszt tradycyjnej stojącej to ok. 70 zł – 150 zł.

Najdroższą inwestycją jest suszarka ogrodowa, której cena waha się od ok. 100 zł do nawet 300 zł. W zależności od konstrukcji, wielkości i materiału, z jakiego jest wykonana, rozbieżność cenowa jest bardzo duża. Dzięki temu z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Nawet gdy ogranicza nas budżet domowy.

Zainwestujmy więc w suszarkę zaokienną i cieszmy się praniem pachnącym świeżością. Przyjemny zapach ubrań sprawia przecież, że czujemy się bardziej komfortowo na co dzień. Takie rozwiązanie daje dużą możliwość nabycia suszarki nawet dla tych, którzy posiadają maleńki balkon.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny