Suszarki łazienkowe na pranie i ich rodzaje

Producenci zadbali o to, aby suszarki łazienkowe na pranie występowały w bardzo wielu zróżnicowanych modelach. Wybór jest duży, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. W sklepach można spotkać m.in. wieszaki łazienkowe, ścienne oraz wiszące suszarki sufitowe.

Wieszaki łazienkowe występują np. w wersji „mini”. Przeznaczone są głównie do bielizny. Są także wieszaki nakładane bezpośrednio na grzejnik. Obydwa wieszaki łazienkowe można dowolnie przenosić. Suszarka ścienna z kolei może służyć zarówno na ubrania, jak i do bielizny. Rozkładana suszarka zajmuje jednak trochę więcej miejsca.

Suszarka sufitowa montowana jest najczęściej nad wanną, czyli w miejscu, gdzie wiszące pranie nie będzie przeszkadzało w użytkowaniu pomieszczenia. Wiszące suszarki zajmują niewiele miejsca, co zdecydowanie działa na ich korzyść. Sprawdź także najlepsze porady na temat prania.

Wiszące suszarki i nie tylko - najlepsze rozwiązanie do małej łazienki

Mała łazienka to często problem z odpowiednim dostosowaniem niezbędnego wyposażenia. A przecież suszarka na pranie właśnie do niego należy. Dysponując niewielką powierzchnią, warto zainwestować w urządzenie zajmujące bardzo mało miejsca. Suszarka sufitowa czy suszarka ścienna do bardzo popularne rodzaje, jeśli chodzi o suszarki na bieliznę.

Najlepiej w tym wypadku sprawdziłaby się suszarka sufitowa tzw. podwieszana, montowana nad wanną. Dlaczego właśnie tam? To proste, woda skapująca z prania nie zmoczy posadzki, tylko spłynie do kanalizacji. Suszarka ścienna rozkładana również znajdzie zastosowanie w małej łazience. Suszarka sufitowa czy suszarka ścienna pozowalają zaoszczędzić miejsce. Taka suszarka na pranie powinna być obecna także na małym balkonie.

Z powodzeniem można też zainwestować w wieszak do bielizny lub ten, nakładany na grzejnik. Jeśli nie będzie potrzebny, łatwo go zdemontować i przechowywać w dowolnym miejscu. Spotkać można też wieszak montowany do ściany, w postaci stalowych prętów.

Suszarki łazienkowe to małe urządzenia, które mieszczą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Nadają się do małej łazienki.
Suszarki łazienkowe na pranie - co najlepiej nada się do małej łazienki?

Czy jedna suszarka będzie odpowiednia na ubrania i do bielizny?

Suszarki łazienkowe najczęściej wyposażone są zarówno w miejsce do suszenia ubrań, jak i do bielizny. Okazuje się, że najlepszymi opiniami wśród suszarek łazienkowych cieszą się suszarki sufitowe, wieszane najczęściej nad wanną.

Opcji jest wiele. Często zdarza się, iż posiadając małą łazienkę, wiele osób nie chce suszyć tam prania. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się mini suszareczki na bieliznę, które można powiesić np. na wannie. Jest to tzw. opcja awaryjna, na której suszy się tzw. szybkie pranie. W każdej chwili suszarkę można schować.

Wybór suszarki łazienkowej to kwestia podejścia indywidualnego. Nie każdy, udając się np. w goście, lubi oglądać suszące się pranie w łazience. Stąd często powstaje niechęć do umieszczania suszarki na pranie w łazience. Dlatego dyskretne urządzenie, nierzucające się w oczy, np. suszarka sufitowa, jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem. Suszarka łazienkowa jako suszarka na pranie to nie jedyne rozwiązanie, gdyż popularna jest także suszarka ogrodowa.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny