Światła ledowe do domu i nie tylko – to się opłaca!
Punktowe, sufitowe, białe, kolorowe, małe, duże, z czujnikiem ruchu i sterowanym natężeniem – rodzaje lamp ledowych są niemal nieograniczone. Podpowiadamy, na co można się zdecydować i dlaczego w ogóle warto wymienić tradycyjne żarówki na LED.
Światła LED – co to właściwie oznacza?
LED jest skrótem od angielskiego Light Emitting Diode, co oznacza diodę elektroluminescencyjną, czyli emitującą światło. Przybiera ona różne kolory – nie tylko ciepłą lub zimną biel. Przyjmuje się, że żarówka LED o mocy 6-8 W odpowiada tradycyjnej żarówce o mocy 60 W. Często też możemy sterować natężeniem światła, dostosowując je do swoich preferencji.
Światła LED bez przeszkód zastosujemy nie tylko w różnego typu pomieszczeniach, ale także poza nimi. Lampy LED zewnętrzne także cieszą się rosnącą popularnością.
Zalety oświetlenia ledowego
Lampy ledowe mają tyle wymiernych korzyści, że trudno jest doszukać się jakichkolwiek wad. Zrewolucjonizowały one rynek i coraz więcej osób decyduje się zamontowanie ich nie tylko w swoich domach, ale też w biurach oraz innych placówkach publicznych i niepublicznych, a także w zakładach pracy i halach produkcyjnych, gdzie dobre oświetlenie wpływa na bezpieczeństwo.
Pierwszą zaletą jest przede wszystkim oszczędność energii. Światła ledowe (sprawdź na: www.candellux.com.pl) potrzebują jej zdecydowanie mniej niż tradycyjne żarówki. Emitując strumień światła o podobnych parametrach, potrzebują tego prądu nawet kilka razy mniej. Daje to około 70-80 procent oszczędności.
Ponadto nie bez znaczenia jest też fakt, że lampy LED są niesamowicie żywotne – pracują bezawaryjnie aż 50 tysięcy godzin, podczas gdy tradycyjne żarówki tylko tysiąc. Dzięki temu nie musimy często ich wymieniać, a co za tym idzie – ponosić kolejnych kosztów.
Oświetlenie ledowe nie wywiera negatywnego wpływu ani na nasz wzrok, ani na nasze zdrowie. Nie emituje szkodliwego promieniowania UV i ciepła, więc nie musimy martwić się o dyskomfort czy wręcz o oparzenia. Nie ma też efektu migotania jak stroboskop.
Co więcej, montując światło LED, korzyści odczujemy nie tylko my sami, ale i środowisko naturalne. I nie chodzi tutaj o rzadszą ich wymianę czy mniejsze zużycie energii, lecz o to, że przy ich produkcji nie używa się metali niebezpiecznych, toksycznych ani rtęci.
Lampy LED do salonu, sypialni i pokoju dziecka
Lampy LED do pokoju mogą przyjmować bardzo klasyczną formę, lub wprost przeciwnie – fantazyjne kształty, jak kot, chmura, gwiazdka i wiele innych, które idealnie posłużą w dziecięcej przestrzeni.
Jeśli zaś chodzi o lampy ledowe do salonu czy sypialni, to tutaj możemy wybrać dekoracyjne kinkiety, przydatne podczas czytania książki czy pracy przy komputerze, gdy nie chcemy oświetlać całego pomieszczenia. Natomiast w przypadku oświetlenia sufitowego LED mamy do wyboru albo minimalistyczny plafon, albo lampy umożliwiające dowolne konfigurowanie, zaś ruchome główki pozwalają skierować światło tam, gdzie dokładnie tego chcemy. Oczywiście nie zapominajmy też o taśmach ledowych doświetlających półki, schody czy jeszcze inne miejsca.
Lampy LED nie tylko do pokoju, ale i na zewnątrz
Oświetlenie ledowe świetnie sprawdza się nie tylko w domach czy biurach, ale także na elewacji, przy drzwiach, na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Rozwidnią one nie tylko wejście do domu, ale też choćby drogę dojazdową czy ścieżki. Lampy LED zewnętrzne są nie tylko energooszczędne, ale też bardzo estetyczne, stanowiąc dekorację same w sobie. Występują różnych kształtach i kolorach, a niektóre modele mają wbudowany czujnik ruchu. W zależności od preferencji możemy też zdecydować się na to, by emitowały światło barwy zimnej bądź ciepłej.
Lampy LED sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy źródła światła – czy to punktowego, sufitowego, czy zewnętrznego. Nawet częste ich włączanie i wyłącznie w żaden sposób nie odbije się na ich żywotności. Choć kosztują one nieco więcej, to zakup ten zwraca się w bardzo krótkim czasie.
artykuł sponsorowany