Swiffer Mop – zasada działania

Swiffer Mop to marka należąca do znanego koncernu Procter & Gamble, który zajmuje się tworzeniem produktów do higieny osobistej i domowych środków czystości. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły mop płaski… więcej, to jest po prostu zwykły mop płaski. Teleskopowy kij, składana, obrotowa stopa, na którą zakłada się ściereczki do mycia. Dlaczego jest taki popularny.

Tajemnica tkwi właśnie w tych ściereczkach. Swiffer Mop nie ma uniwersalnej stopy i nie możesz założyć na niego dowolnego wkładu. Jego skuteczność działania wynika właśnie z wkładów oryginalnych. Jest ich kilka do wyboru. Zostały tak skonstruowane, by przyciągać i pochłaniać zabrudzenia, piasek i kurz. Swiffer Mop jest dedykowany do podłóg różnego rodzaju. Można nim myć zarówno płytki, jak i podłogę winylową, drewno czy panele. Dzięki temu mycie jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Opinie użytkowników zdają się to potwierdzać.

Ściereczki do Swiffer Mop

Zestaw startowy zawiera 8 ściereczek: 4 nawilżanie i 4 suche. Każda z nich nadaje się do innego rodzaju sprzątania. Ściereczki suche są elektrostatyczne. Działają jak magnes na zabrudzenia, świetnie radzą sobie z kurzem i sierścią zwierząt. Nadają się do sprzątania na sucho.

W zestawie znajdują się także mokre ściereczki. Są nawilżone, dlatego znajdują się w specjalnym opakowaniu, które trzeba regularnie zamykać, żeby nie wysychały. Mają zamontowany specjalny pasek czyszczący, który usuwa wszystkie cięższe zabrudzenia. Za ich pomocą możesz umyć podłogę – wygodnie, bez konieczności sięgania po wiaderko z wodą i detergenty.

Dodatkowo możesz dokupić także woskowane ściereczki. Ich zadaniem jest zabezpieczenie podłogi przed niszczeniem. To najwygodniejszy sposób na impregnację bez wysiłku, po prostu w czasie mycia. Te ściereczki nadają się także do każdego rodzaju powierzchni, ale przede wszystkim do drewna. Są także specjalne ściereczki z woskiem pszczelim do paneli.

Sklepy, w których możesz kupić Swiffer Mop

Ten niezwykły mop niestety nie jest jeszcze dostępny w marketach. Powoli pojawia się w sklepach stacjonarnych sprzedających chemię i środki czystości. Jednak w Internecie kupisz go bez najmniejszego problemu. W sprzedaży Swiffer Mopa przodują sklepy online, które zajmują się rozprowadzaniem chemii i środków czystości sprowadzanych z Niemiec i innych państw zachodnich. Tam też możesz sukcesywnie dokupować ulubione ściereczki. A może zainteresuje cię także ten artykuł o mopie parowym do paneli?

Swiffer Mop – cena zestawu i elementów

Wbrew pozorom Swiffer Mop nie jest taki drogi w porównaniu do innych mopów znanych marek, jak chociażby Vileda. Na początku musisz kupić zestaw startowy, na który składa się mop i 8 ściereczek. Cena może być bardzo zróżnicowana. Na Allegro kupisz taki zestaw za jakieś 40 zł, w sklepach specjalistycznych i z chemią sprowadzaną z Niemiec cena takiego zestawu to około 50-60 zł, czasami trochę więcej.

To niewiele, warto jednak wziąć pod uwagę to, że zapas ściereczek, czyli użytkowanie może być dość drogie. 18 ściereczek suchych kupisz na Allegro za mniej więcej 15-18 zł, ale już w sklepie online za około 25 zł. Ściereczki mokre są droższe – taka cena jest dostępna za 12 sztuk. Około 20 zł kosztuje także opakowanie ściereczek nasączonych woskiem o wielkości 18 sztuk. Znacznie taniej wychodzi zakup ściereczek w większych opakowaniach. Suche są dostępne nawet w paczkach po 60, które kosztują około 65 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej