Zmywarka z ochroną szkła - jak bezpiecznie myć naczynia?

Aby dokładnie usuwać brud i zabrudzenia oraz nabłyszczać i chronić szkło przed osadzaniem się kamienia, należy odpowiednio pielęgnować naczynia. Najlepiej stosować wyłącznie produkty przeznaczone do zmywarek, np. tabletki do zmywarek czy odpowiednie płyny. Odpowiednie detergenty chronią szkło przed matowieniem, a także doskonale radzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Chodzi między innym o zacieki, przypalenia czy przebarwienia od kawy i herbaty. Rekomendowane środki usuwają brud i gwarantują piękny połysk. Przypadkowe preparaty nie tylko kiepsko dbają o czystość, ale mogą uszkodzić sprzęt lub negatywnie wpłynąć na jego sposób działania. W razie konieczności zasięgnięcia porady, informacji na temat zalecanych środków czystości czy płynu nabłyszczającego, najlepiej szukać na stronie producenta zmywarki.

Korozja szkła - co to takiego i jak jej zapobiegać?

Bardzo powszechnym zjawiskiem jest także korozja. Mówimy o niej w przypadku, gdy dochodzi do zmywania się powierzchni szkła i tym samym nieodwracalnego uszkodzenia. Korozja może wynikać z nieprawidłowej pielęgnacji szkła, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Do uszkodzenia bardzo często dochodzi z powodu miękkiej wody. Winne mogą być także ustawienia zmywarki, np. zbyt wysoka temperatura czy zbyt długie cykle zmywania. Aby mieć pewność, że podczas zmywania nie dojdzie do uszkodzenia, najlepiej wybierać programy zmywania przeznaczone do szkła. Poza specjalistycznymi detergentami do zmywania i zmiękczania, liczy się więc także właściwy sprzęt, np. zmywarka chroniąca przed matowieniem.

Zmywarka do naczyń - jaką wybrać?

Wybierając zmywarkę, warto zwrócić uwagę na to, aby sprzęt posiadał funkcję ochrony szkła. Jest to szczególnie istotne w przypadku naczyń wykonanych z bardzo delikatnego lub cienkiego szkła, np. kieliszków czy szklanek. Odpowiedni sprzęt nie tylko chroni naczynia przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nabłyszcza naczynia i dokładnie usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Dzięki temu można cieszyć się idealnie czystym szkłem. Bardzo ciekawym produktem jest zmywarka do zabudowy ComfortLift 900 marki Electrolux. Sprzęt posiada specjalną funkcję Glasscare, która pozwala na umycie szkła niższej temperaturze. Nie powoduje to szoku termicznego i chroni nawet najdelikatniejsze kieliszki i szklanki przed pęknięciami i zarysowaniami. Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja QuickSelect z Wi-Fi, która pozwala na sterowanie zmywarką za pomocą smartfona. Aplikacja pomaga w prawidłowym załadunku oraz optymalizacji kosztów energii, co pomaga w kształtowaniu proekologicznych postaw. Nawet podczas codziennych czynności warto myśleć o przyszłych pokoleniach.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej