Szafa metalowa do biura Orlando

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia współczesnej szkoły są szafki na pomoce naukowe. Na rynku znajdziemy ich przeróżne modele. Jak wśród nich wybrać ten, który sprawdzi się najlepiej? Które cechy są w przypadku tego typu mebli najistotniejsze? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

Szafka szkolna: drewniana, metalowa czy plastikowa?

Kwestia najważniejsza przy wyborze szafek szkolnych to materiał, z którego są wykonane. Obecnie na rynku znajdziemy przede wszystkim:

Szafki plastikowe: najrzadziej spotykany typ. Są niezbyt wytrzymałe, przez co nadają się tylko do przedszkoli i pierwszych klas. Ich zalety to niska cena i wygląd dobrze komponujący się z wystrojem sal dla najmłodszych uczniów;

Szafki drewniane: są dość tanie i łatwo dostępne. Cechuje je duża różnorodność – bez problemu dobierzemy więc model dostosowany do danej aranżacji. Ich największa wada to niska trwałość;

Szafki metalowe: dużo większą wytrzymałością charakteryzują się właśnie szafy metalowe a ich specyfikację i ceny można znaleźć na https://www.eco-market.pl/szafy-metalowe. W przypadku nieco starszych, skłonnych do energicznych zachowań dzieci jest szczególnie ważne by szafki były odporne na rzucane przedmioty, zbyt późne wyhamowanie grając w berka czy po prostu ciekawość dziecięcą. Podobnie jak w przypadku szafek drewnianych, w ofercie producentów znajdziemy bardzo zróżnicowane modele – z łatwością znajdziemy więc ten dopasowany do naszych potrzeb. Spośród wszystkich typów szafek to właśnie metalowe zapewniają też najlepszą ochronę przechowywanych w środku pomocy naukowych i osobistych przedmiotów uczniów

Metalowa szafka biurowa Portland

Metalowa szafka na klucz z podziałem na szuflady i półki. Oddzielne zamki pozwalają udostępnić część szafy do ogólnego użytku dzieci gdy pozostała część będzie zamknięta. 

Szafki dla uczniów: bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy wyborze szafki dla uczniów koniecznie należy też wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Chodzi tu nie tylko o rozwiązania minimalizujące ryzyko wypadków (między innymi nakładki na kanty drzwiczek), ale też brak potencjalnie niebezpiecznych elementów. Wśród tych ostatnich wymienić należy przede wszystkim przeszklenia – zwłaszcza, jeśli wykonane są z niehartowanej szyby. Takie dodatki nie powinny znaleźć się w szafkach, które mają być użytkowane w szkołach podstawowych.

Wytrzymałe i funkcjonalne szafki szkolne

Wbrew pozorom dzieci to bardzo wymagający użytkownicy. Szafki szkolne muszą zatem być wytrzymałe i funkcjonalne. Pod tym względem najlepiej wypadają szafki metalowe. Stop, z którego są wykonane jest odporny na wgniecenia, a zamki i zawiasy lepiej znoszą gwałtowne szarpnięcia. Ważna kwestia to też wewnętrzna konstrukcja szafki. Powinna ona umożliwić szybki dostęp do wszystkich znajdujących się w środku przedmiotów. Dlatego istotna jest obecność takich elementów jak segregatory, liczne półki czy wieszaki zamontowane na drzwiczkach.

Szafki szkolne: estetyka ma znaczenie

Psycholodzy i pedagodzy są zgodni, że otoczenie, w którym przebywają dzieci w ogromnym stopniu wpływa na rozwój ich wrażliwości i poczucia estetyki. Dlatego szafki szkolne powinny komponować się z wystrojem pomieszczeń opracowanym przez specjalistów lub cechować się neutralnym wyglądem, który łatwo będzie zmodyfikować według własnych potrzeb.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny