Stylowa szafka RTV: nowoczesny design może mieć wiele twarzy… 

Szukacie szafki rtv do nowoczesnego salonu i potrzebujecie praktycznych wskazówek, które pomogą wam dopasować idealny model? Na początek powinniście wiedzieć, że nie należy utożsamiać stylu nowoczesnego z modernistycznym. Mianem nowoczesnych określa się przecież nie tylko meble w połysku, ale także te szafki rtv, które łączą aktualne trendy z rozwiązaniami zaczerpniętymi z różnych stylistyk. Nowoczesna może być zarówno szafka rtv w stylu glamour, jak i ta inspirowana stylem boho, retro czy skandynawskim. W takich przypadkach pojęcie nowoczesności nie odnosi się stricte do samego stylu, ale też odświeżonej i przystającej do współczesnych realiów formy, jaką posiadają takie meble. 

Projektanci topowych marek wnętrzarskich wiele razy już pokazywali, że styl nowoczesny może zostać zinterpretowany na wiele sposobów. Przypisywanie mu metek i zawężanie jego szerokich możliwości aranżacyjnych wyłącznie do wnętrz inspirowanych moderną jest ogromnym błędem, dlatego szukając szafki rtv nie zwracajcie uwagi wyłącznie na modele, które posiadają połyskujące wykończenie i chłodną w wyrazie kolorystykę. Do nowoczesnego salonu możecie wybrać szafkę pod telewizor wykonaną np. z drewna, szkła lub metalu, podtrzymaną na wysokich nóżkach lub na kółkach, wiszącą lub stojącą, o dyskretnie dekoracyjnym wzornictwie lub oszczędnej w wyrazie estetyce. 

Postaw na prostotę i neutralną kolorystykę – krzykliwość nie jest tutaj mile widziana

Szafka rtv do nowoczesnego salonu powinna być lekka wizualnie, pasować do wystroju i potęgować wrażenie przestronności wnętrza. Taki efekt najłatwiej można uzyskać łącząc proste elementy konstrukcyjne z pozbawionym zbędnej krzykliwości wykończeniem i neutralną kolorystyką. Nowoczesne szafki rtv nie są przesadnie ozdobne i ekstrawaganckie, a już na pewno nie mają nic wspólnego z ostentacyjnym luksusem i przepychem. Jeśli chcecie, aby szafka rtv była elegancka, a jednocześnie wpisywała się we współczesne standardy to wybierzcie modele wykonane z egzotycznych gatunków drewna, szkła, marmuru lub stali, z detalami w ciepłych kolorach mosiądzu lub złota. 

Wolicie nieco mniej zobowiązujące klimaty? Na was czekają szafki rtv w odcieniach bieli, czerni i szarości o matowym wykończeniu, z elementami szkła lub metalu, o lekko postarzanym designie i wykonane z drewna o naturalnym kolorycie. Pośród tych ostatnich znajdziecie nie tylko modele o frezowanych frontach, ale też te całkowicie gładkie lub ozdobione subtelnymi rzeźbieniami, modną w tym sezonie plecionką wiedeńską lub geometrycznymi mozaikami. Nowoczesne szafki rtv pomimo zamiłowania do prostoty nie zamykają się na takie możliwości, dlatego nie ograniczajcie swojego wyboru wyłącznie do szafek o ascetycznym charakterze i skrajnie minimalistycznym wzornictwie. 

Szafki RTV do nowoczesnego salonu. Czym się kierować przy wyborze?
Szafki RTV do nowoczesnego salonu. Czym się kierować przy wyborze?

Pomysłowe rozwiązania konstrukcyjne: nowoczesna szafka rtv musi być funkcjonalna 

Zaokrąglone krawędzie zamiast klasycznych? Modułowe elementy? A może wisząca konstrukcja i brak dodatkowych nóżek? Szafki rtv o nowoczesnym designie doskonale znają takie rozwiązania. Tego typu modele bardzo często mają perforowane otwory na kable w tylnym panelu oraz dodatkowe szuflady, szafki i schowki umożliwiające przechowywanie podręcznych rzeczy. Nie jest to jednak żadną obowiązującą regułą, bo w ofercie producentów znajdziecie też sporo szafek pod telewizor o odkrytych konstrukcjach, które składają się jednego blatu i znajdującej się pod nim półki. 

Różnorodność pod tym względem jest naprawdę spora, dlatego już na początku ustalcie, jakie macie oczekiwania i plany aranżacyjne względem tego mebla. Czy wystarczy wam sam blat pod telewizor i towarzyszące mu akcesoria, czy potrzebujecie jeszcze dodatkowego miejsca do przechowywania? Nowoczesne szafki rtv są z natury bardzo funkcjonalne, dlatego nie powinniście mieć problemu z dopasowaniem idealnego modelu. Na sfmeble.pl znajdziecie szafki rtv do salonu stojące i wiszące od znanych producentów, w różnych formach i wariantach konstrukcyjnych. 

Szafki RTV do nowoczesnego salonu. Czym się kierować przy wyborze?
Szafki RTV do nowoczesnego salonu. Czym się kierować przy wyborze?

Szerokość i głębokość blatu, czyli jakie wymiary powinna mieć idealna szafka rtv 

Mówiąc o tym, jak wybrać szafkę rtv do salonu, nie moglibyśmy pominąć milczeniem aspektów dotyczących jej wymiarów. Optymalna wysokość w przypadku szafki pod telewizor stojącej to 50-60 cm, a wiszącej 35-40 cm. Jednakową dla obydwóch modeli wartością jest głębokość, która w idealnych warunkach powinna wynosić pomiędzy 45 a 55 cm. Pamiętajcie też, że szafka rtv stojąca ze względu na obecność nóżek jest w stanie udźwignąć większy ciężar niż ta wisząca na ścianie – weźcie to pod uwagę zanim zdecydujecie się na którąkolwiek opcję.  

Dopasowanie odpowiednich wymiarów pozwoli wam nie tylko łatwo znaleźć najbardziej dogodną lokalizację dla szafki rtv, ale też zachować stosowny dystans pomiędzy tym meblem a kompletem wypoczynkowym, który powinien być dwukrotnie większy niż szerokość telewizora. Zbyt mała szafka nie spełni dobrze swoich funkcji, a już szczególnie w przypadku, kiedy stojący na niej sprzęt będzie posiadał imponujących rozmiarów ekran. Wybierając szafkę pod tv zwróćcie uwagę też na to, po której stronie ma zlokalizowany otwór na kable. W większości jest to środkowa część tylnego panelu, ale zdarzają się też szafki rtv z otworem umieszczonym po lewej lub prawej stronie.   

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny