Jakie zalety mają szafy przesuwne?

Największą zaletą szaf z drzwiami przesuwnymi jest ich funkcjonalność. Choć najczęściej służą nam do przechowywania ubrań, szafy przesuwne na komfort.pl mogą pomieścić niemal wszystko, czego nie chcemy w domu eksponować. Co więcej, obecnie nie są to już wyłącznie duże gabarytowo, wykonywane na wymiar modele. Szafy przesuwne z lustrami czy bez są dostępne w sklepach tak jak wiele innych mebli. I w końcu – szafy przesuwne sprawdzą się właściwie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Ponadto można je wkomponować w rozmaite aranżacje – zwłaszcza te, w których na pierwszy plan wysuwają się funkcjonalność i prostota.

Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?
Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?

Szafy przesuwne do sypialni

Jednym z pomieszczeń, w których najczęściej decydujemy się na szafy na komfort.pl, jest sypialnia. Trudno się temu dziwić – łatwo zmieścimy w niej wszystkie ubrania czy bieliznę. Duże szafy przesuwne do sypialni dają nam jeszcze większe możliwości – bez problemu schowamy w nich różne dodatki, pościel, ręczniki czy koce. W zależności od tego, co chcemy w szafie przechowywać, możemy postawić na wariant z większą liczbą szuflad czy półek bądź zapewniający sporą przestrzeń do wieszania rzeczy. Mając na uwadze własne oczekiwania lub preferencje możemy też wybrać szafę z lustrem lub bez.

Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?
Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?

Szafy przesuwne do przedpokoju

Kolejnym popularnym miejscem na szafę przesuwną jest przedpokój. W tym wnętrzu pełnią one podobną funkcję jak w sypialni, choć oczywiście ich zawartość nieco się różni. Szafy przesuwne do przedpokoju doskonale nadają się do przechowywania wszelkich okryć wierzchnich – zarówno grubych, zimowych kurtek, jak i cienkich, wiosennych płaszczy. Zależnie od konstrukcji wnętrza szafy, często możemy trzymać w nich także buty – i te noszone na co dzień, i te oczekujące na kolejny sezon – a ponadto różnego rodzaju akcesoria. W przedpokoju świetnie sprawdzają się zwłaszcza szafy przesuwne z lustrem, w którym można swobodnie przejrzeć się przed wyjściem z domu.

Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?
Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?

Szafy przesuwne do pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Szafy przesuwne to znakomite rozwiązanie również do pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Szafy przesuwne do pokoju dziecięcego bez trudu pomieszczą nie tylko ubrania pociechy, ale nierzadko też jej zabawki. Przydatne okazują się tu zwłaszcza wszelkie pudełka i organizery, które ułatwiają organizację przestrzeni i utrzymanie porządku. Podobnie szafa przesuwna do pokoju młodzieżowego – może z powodzeniem służyć do przechowywania odzieży, dodatków czy innych gadżetów. Nie musimy się przy tym martwić, że mebel za kilka lat przestanie pasować do aranżacji – szafy przesuwne młodzieżowe i dziecięce są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, także uniwersalnych i ponadczasowych. Doskonałym przykładem jest tu biała szafa na komfort.pl lub o odcieniu imitującym drewno, która będzie odpowiednim wyborem do pokoju zarówno dziewczynki, jak i chłopca, nastolatka czy przedszkolaka.

Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?
Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?

Szafa przesuwna w salonie – czy to dobry pomysł?

O ile szafa przesuwna w sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecięcym wydaje się czymś naturalnym, o tyle w salonie już nie zawsze. Czy zatem szafy przesuwne do salonu to równie dobra propozycja jak w przypadku wcześniej wymienionych pomieszczeń? Jak najbardziej! To jeden z najprostszych sposobów, by zwiększyć przestrzeń do przechowywania, której większości z nas zwykle brakuje.

Trzeba tylko zwrócić uwagę na wielkość mebla – jeśli zdecydujemy się na duży model na niewielkim metrażu, możemy sprawić, że wnętrze będzie wyglądało na zagracone. Jednak wolnostojące szafy przesuwne do pokoju dziennego występują w różnych rozmiarach, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego. Wcześniej należy również zastanowić się, czy interesują nas szafy przesuwne bez lustra czy z nim – warto jednak wiedzieć, że ten niewielki element może optycznie powiększyć pomieszczenie.

Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?
Szafy przesuwne – gdzie się sprawdzą?

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny