Jeden kolor, ogrom możliwości

Z pewnością wiele z nas nie do tej pory nie doceniało barwy szarej. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak wiele posiada ona zalet będących perfekcyjnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wystrój wnętrz! Szare płytki podłogowe (sprawdź na: www.kaflando.pl) to coraz bardziej popularny trend, który cieszy oczy wszystkich, których pragnieniem jest stylowa aranżacja swoich pomieszczeń.

Przede wszystkim zaletą szarych płytek podłogowych jest wielość faktur, jakie jesteśmy w stanie dzięki nim imitować. Decydując się na wyłożenie podłogi naszego domu czy mieszkania szarymi płytkami, możemy iść w stronę surowych, industrialnych przestrzeni, nadając podłodze wygląd marmuru lub betonu. Możemy wybrać też szare płytki drewnopodobne, przypominające klimatyczne panele lub podłogę prezentującą się niczym wykuta z naturalnego kamienia, przypominającą monoklinę! Do Ciebie należy również wybór faktury powierzchni - w ofercie znajdują się między innymi płytki matowe, satynowe oraz polerowane o wymiarach 120x120, 120x60, 60x60 oraz 90x30 centymetrów.

Kolejnym atutem szarych płytek podłogowych jest fakt, że kolor szary idealnie wpasuje się w połączenie z innymi barwami. Możemy parować go zarówno z czernią i bielą w celu uzyskania bardziej surowego, eleganckiego i modernistycznego wystroju lub zaszaleć z jaskrawymi odcieniami, takimi jak żółty, dzięki czemu szary wcale nie będzie musiał uchodzić za chłodny i ponury odcień. Nie bój się eksperymentować, a szybko przekonasz się, że niełatwo jest znaleźć kolor, który będzie wyglądał niekorzystnie w towarzystwie szarości.

Piękno i funkcjonalność w jednym

Jak już wspomnieliśmy, kolor szary niesamowicie łatwo wkomponować w zbiory złożone z innych barw. Świetnie sprawdza się również w różnego rodzaju kompozycjach z meblami i ozdobnymi dodatkami w pomieszczeniach. Podłoga z szarych płytek podłogowych pasować będzie do jaskrawego kompletu wypoczynkowego z puszystą kanapą i fotelami, drewnianego stołu lub meblościanki czy poustawianych na nich srebrnych posążków lub świeczników.

Nie zapominajmy jednak o aspekcie, który dzięki swojej wygodzie zachwyci każdego czyścioszka. Koniec z przesadnie częstym sprzątaniem! Jak pewnie łatwo się domyślić, szare płytki podłogowe w naturalny i logiczny sposób sprawiają, że kurz, ślady łapek naszych zwierząt czy innego rodzaju częste zanieczyszczenia przestają tak bardzo rzucać się w oczy! Decydując się na szare płytki podłogowe, śmiało możesz pożegnać się z pedantycznym wycieraniem podłogi kilka razy dziennie - chyba, że sprawia Ci to przyjemność.

Aranżacja podłogi w odcieniach szarości to pomysłowe rozwiązanie, które podbija serca coraz większej liczby osób. Nie czekaj więc dłużej i osobiście zdecyduj się na odświeżenie swojego wnętrza z wykorzystaniem jednej z wielu możliwości, jakie niosą ze sobą szare płytki podłogowe.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny