Sztyft do czyszczenia żelazka – rodzaje

Zapewne nie raz zdarzyło się Wam przypalić stopę żelazka poprzez ustawienie nieodpowiedniej temperatury. Co zrobić, jeśli przed nami ważne wyjście, a my z uwagi na przypalone żelazko nie możemy wyprasować koszuli? Jest na to złoty środek – sztyft do czyszczenia żelazka.

To wynalazek wszech czasów, który z pewnością nas uratuje. Na rynku dostępnych jest wiele sztyftów, które nie tylko świetnie czyszczą, lecz także wspaniale konserwują i chronią stopę żelazka przed zabrudzeniem. Jednym z popularnych sztyftów jest preparat Vigor (Webber), za pomocą którego możemy szybko i skutecznie usunąć brud ze stopy żelazka.

Innym znanym produktem jest sztyft Metrox, który skutecznie usuwa zwęglone zabrudzenia z powierzchni stopki od żelazka. Jest jeszcze sztyft Wpro, który czyści otwory parowe oraz Philips GC012 działający na wszystkie plamy. Świetną alternatywą w walce z przypaleniami są także specjalne ściereczki do czyszczenia żelazka, które nadają się również do usuwania brudu z teflonu. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu porady na temat prasowania?

Cena i opinie o sztyfcie do żelazka

Sztyft do czyszczenia żelazka nie jest drogą inwestycją. To tak naprawdę tylko kilka złotych. Najtańszy jest sztyft Vigor (Webber), za który zapłacimy zaledwie 5 zł – 10 zł. Z kolei cena produktu Metrox jest wyższa o kilka złotych (ok. 10 zł – 14 zł). Jednorazowe sztyfty można znaleźć w sieci sklepów Media Expert lub Media Markt.

Znacznie droższy jest zestaw marki Wpro zawierający 2 sztyfty, którymi można skutecznie usunąć wszystkie osady z kamienia. Cena zestawu wynosi ok. 22 zł. Najdroższym z wymienionych wyżej produktów jest natomiast sztyft Philips, za który trzeba zapłacić ponad 100 zł. Jednak coś za coś, produkt Philips nadaje się do wielokrotnego użytku.

Ściereczki do czyszczenia żelazka to także mało kosztowny zakup, ponieważ opakowanie 4 sztuk ściereczek kosztuje ok. 7 zł. Zarówno jednorazowe sztyfty, jak i te wielokrotnego użytku, posiadają bardzo pozytywne opinie konsumentów. Użytkownicy w większości przyznają, że zostali mile zaskoczeni skutecznym działaniem produktu (nawet tego najtańszego).

Dobry sztyft do czyszczenia żelazka to najlepszy sposób na dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń ze stopy żelazka. Jest wygodny w zastosowaniu i łatwo go użyć, a cena nie jest wysoka.
Sztyft do czyszczenia żelazka - rodzaje, opinie, skuteczność, cena

Jak wygląda czyszczenie żelazka z użyciem sztyftu?

Sposób użycia sztyftu jest bardzo prosty. W pierwszej kolejności należy ustawić pokrętło żelazka na prasowanie wełny, postawić je pionowo na szmatce i odczekać chwilę do osiągnięcia odpowiedniej temperatury.

Kiedy stopa żelazka zostanie nagrzana, aplikujemy sztyft na całą jej powierzchnię. Po skończonej czynności wystarczy już tylko przetrzeć stopę żelazka ściereczką i gotowe. Jeśli posiadamy żelazko parowe, należy dodatkowo oczyścić otworki poprzez celowe odparowanie wody z żelazka.

Oczyszczanie przypalonego żelazka jest niewątpliwie prostą czynnością. Wystarczy, że zainwestujemy w odpowiedni sztyft do czyszczenia żelazka i będziemy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W ciągu zaledwie 5 minut brudna stopa naszego żelazka powinna odzyskać swój dawny blask!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny