Zastanawiasz się, czy aluminiowe żaluzje okienne to opcja dla ciebie? W tym artykule przekonasz się, że doskonale wyglądają w nowoczesnych wnętrzach w stylu minimalistycznym, skandynawskim, loftowym i nie tylko! Przedstawimy także argumenty przemawiające za ich kupnem oraz sposoby na lepsze zaciemnienie pomieszczeń. 

Żaluzja aluminiowa - dostęp do światła na odpowiednim poziomie 

Wiele osób - zwłaszcza młodszego pokolenia - świadomie rezygnuje z tradycyjnej dekoracji okien, jaką jest firana. Młodzi preferują raczej zasłony lub zostawiają zupełnie pustą przestrzeń wokół okna, decydując się np. na zewnętrzne rolety aluminiowe. Wewnętrzne rozwiązania są jednak równie ważne, głównie dlatego, że w przeciwieństwie do tych zewnętrznych - nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia, jeśli tego nie chcesz. Okazuje się to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy dzień chyli się ku końcowi, lecz na zewnątrz wciąż jest jasno lub gdy chcesz tylko częściowo zasłonić zbyt agresywnie wdzierające się do wnętrz promienie słoneczne. 

W tej roli doskonale sprawdzają się wewnętrzne żaluzje okienne - aluminiowe lub drewniane. Poziome ułożenie lameli pozwala na precyzyjną regulację ich kąta nachylenia, a zatem możemy sami zadecydować, ile światła wpuścimy do wnętrz. 

Minimalistyczne oprawy okienne: wewnętrzne żaluzje aluminiowe do nowoczesnych wnętrz

Przekonałeś się do żaluzji wewnętrznych? Czas wybrać model idealny do twoich nowoczesnych wnętrz. Jeśli chcesz uzyskać minimalistyczny wygląd, trzymaj się jednolitych kolorów, np. ciepłego beżu, czystej bieli lub naturalnej szarości. Pomyśl o atmosferze, jaką chcesz stworzyć w swoim wnętrzu. Uwielbiasz stylistykę scandi? Świetnie sprawdzą się modele w kolorze bieli, z maskownicą i obciążnikiem w kolorze drewna, np. bambusowego. Te i inne kolory żaluzji aluminiowych znajdziesz na Clicky.pl.

Urządzasz wnętrza w modnej stylistyce loftowej? Zapewne wybierzesz modele w elektryzującej czerni lub odcieniu grafitu. Dobierz ten kolor żaluzji także wtedy, gdy rama okienna nie jest biała. Współczesne wnętrza wyjątkowo „lubią” takie monochromatyczne powierzchnie. Kluczem do uzyskania pożądanego nowoczesnego wyglądu okna jest odpowiedni dobór koloru i materiału żaluzji. 

Żaluzje aluminiowe wewnętrzne białe z elementami drewnianymi
Żaluzje aluminiowe wewnętrzne białe z elementami drewnianymi

Zalety aluminiowych żaluzji okiennych, o których nie myślałeś  

Zastosowanie we wnętrzu poziomych żaluzji wewnętrznych daje wiele korzyści. Prócz oczywistej ochrony przed zbyt rażącymi promieniami słonecznymi i ochrony przed wścibskim wzrokiem gapiów po zmroku dają o wiele więcej. Co ważne, latem świetnie ograniczają dopływ ciepła do pomieszczenia. Dzięki możliwości regulacji kąta nachylenia lameli sam decydujesz o ilości światła, które wpuszczasz do wnętrza. Mechanizm pozwala także na uniesienie żaluzji do samej góry. Jeśli chcesz uzyskać efekt maksymalnego zaciemnienia, zamiast drabinki sznurkowej wybierz drabinkę taśmową. Jest szeroka, dlatego lepiej zasłania otwory charakterystyczne dla mechanizmu żaluzji. 

Żaluzje aluminiowe występują w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego bez problemu dopasujesz je do swojego wnętrza. Cenisz sobie nieskazitelną czystość lub masz w domu alergika? Aluminium to materiał bardzo odporny na wilgoć i zabrudzenia - będą zatem najlepszą opcją do łazienki i kuchni oraz jeśli spodziewasz się ich częstego oczyszczania z kurzu. Prezentują przy tym najlepszy stosunek ceny do jakości, dlatego na pewno będziesz zadowolony z zakupu.  

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej