Home staging pozwoli na nowo odkryć wnętrze, które chcemy odświeżyć czy unowocześnić. Jak mówi Maciej Balcerek z warszawskiego biura architektonicznego Perfect Space, warto wybrać taką usługę, gdy chcemy nadać przestrzeni nowy design lub zmienić jego styl.

– Nie zawsze konieczne jest przeprowadzanie kosztownych i czasochłonnych zmian we wnętrzu, aby wprowadzić nowy styl czy koncept aranżacyjny. W home stagingu stawia się na prostsze rozwiązania dzięki którym wnętrza nabierają zupełnie nowych kształtów – tłumaczy ekspert.

Szybka metamorfoza, czyli home staging w Twoim wnętrzu
Szybka metamorfoza, czyli home staging w Twoim wnętrzu

Czym różni się home staging od klasycznych usług dekoratorskich?

Jak tłumaczy Maciej Balcerek, główną różnicą jest zakres prac. Jeżeli chcemy stworzyć we wnętrzu nową aranżację, podnosząc jego wartość, wtedy wybieramy home staging. W sytuacji bardzo szybkiej metamorfozy wnętrza, skupiającej się na doborze dodatków i rozwiązań dekoratorskich, wtedy zasadniejsza jest usługa dekoratorska.

Modne wnętrze na wiosnę i lato 2022 – na jakie rozwiązania stawiają architekci?

Zmiana kolorystyki ścian, wymiana mebli i układu funkcjonalnego wnętrza, zmiana oświetlenia i dekoracji – to tylko wybrane elementy, na które składa się home staging. Pytanie, co w tym sezonie jest najmodniejsze? Jakie zmiany można wprowadzić w swoim domu czy mieszkaniu, aby nadać mu nowy design?

Szybka metamorfoza, czyli home staging w Twoim wnętrzu
Szybka metamorfoza, czyli home staging w Twoim wnętrzu

Zacznijmy od koloru – radzi Maciej Balcerek. Tegorocznym hitem jest odcień Veri Peri, będący połączeniem subtelnego niebieskiego z mocnym fioletem i odrobiną czerwieni. To barwa, która inspiruje, pobudza do działania, symbolizując tym samym przemianę i otwarcie na nowe możliwości. Wystarczy już drobny element – np. ściana w salonie przemalowana na ten kolor – aby nadać wnętrzu modnego charakteru.

Drugim elementem home stagingu może być wybór nowych mebli wypoczynkowych. Te, które są obecnie najmodniejsze mają bardzo komfortowe, obłe kształty, które zachęcają do odpoczynku. Sofa czy narożnik powinny mieć także miękkie oparcia oraz niskie nóżki sprawiające, że meble będą wyglądać jakby lewitowały w powietrzu.

- W podobnym stylu pojawiają się stoliki, szafki i komody. Najmodniejsze modele mają faliste, miękkie kształty, które świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych – mówi Maciej Balcerek.

Home staging to także dodatki. W tym sezonie najmodniejsze są te, które przywodzą na myśl naturę. Sprawdzają się więc przedmioty wykonane z drewna, lnu, sznurka czy juty. Świetnym pomysłem są np. bambusowe lampy, wiklinowe kosze czy ceramiczne wazony – koniecznie pełne sezonowych kwiatów. - Idąc tym tropem warto wspomnieć także o rosnącej modzie na materiały pochodzące z recyclingu, jak i inne przedmioty, które wytwarza się przy mniejszym zużyciu energii i materiałów – dodaje Maciej Balcerek.

Szybka metamorfoza, czyli home staging w Twoim wnętrzu
Szybka metamorfoza, czyli home staging w Twoim wnętrzu

Trendy na wiosnę i lato 2022 są pełne pozytywnych wibracji i rozwiązań o ponadczasowym charakterze. Tym bardziej warto wykorzystać ten czas, aby odświeżyć wnętrze swojego domu czy mieszkania, nadając mu zupełnie nowy look. Usługa home statingu sprawdzi się tutaj w 100 procentach.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny