Szybka naprawa oczka w rajstopach

Czasami brakuje nam czasu na naprawę rajstop, a innym razem nie mamy go… wcale. Obojętnie w jakiej sytuacji aktualnie się znajdujesz, warto przyswoić kilka tych niezwykle przydatnych porad. Dzięki zastosowaniu się do nich zobaczysz, że oczko w rajstopach wcale nie jest takim dużym problemem!

  1. Nie ceruj na własną rękę – pod żadnym pozorem nie zszywaj pończoch albo nie staraj się na siłę cerować miejsca pęknięcia. Możesz tym sposobem jeszcze bardziej pogorszyć ich stan albo sprawić, że rajstopy będą pękały… coraz dalej. A chyba chcesz tego uniknąć, prawda?
  2. Wybieraj cieliste odcienie rajstop – pamiętaj, że odcienie rajstop zbliżone do koloru skóry mogą ukryć rozszerzone naczynka i przebarwienia, ale też nie będą zwracały na siebie większej uwagi – zwłaszcza, kiedy w nieodpowiednim momencie „strzeli” w nich oczko. Rajstopy niemal zleją się z naturalnym odcieniem nóg, zupełnie nie przyciągając ciekawskich spojrzeń.
  3. Uważaj na paznokcie – jeżeli musisz założyć rajstopy i posiadasz długie paznokcie, koniecznie je spiłuj! Jeśli będziesz mieć bowiem zbyt długie paznokciem istnieje duże ryzyko, że zahaczysz nimi o cienki i delikatny materiał rajstop. Możesz nimi także o coś zahaczyć, a to prędzej czy później doprowadzi do powstania dziurki.
  4. Zrezygnuj z biżuterii – zwłaszcza podczas zakładania rajstop. Biżuteria może zadziałać podobnie, jak paznokcie – to znaczy uszkodzić rajtki.
  5. Zamrażaj rajstopy – wydaje się to zabawne, ale… pomaga! Żeby przedłużyć trwałość rajstop, koniecznie włóż je do zamrażarki na całą dobę. Nylon, z którego zazwyczaj wyprodukowane są rajstopy, stanie się wówczas bardziej elastyczny i bardziej odporny na wszelkie zniszczenia. Niska temperatura dodatkowo utwardzi sztuczne włókna, wydłużając ich żywotność oraz podkreślając ich… kolor! Aby zapobiec robieniu się oczek w rajstopach, możesz je również najpierw zamoczyć, spakować do foliowego woreczka i zostawić na noc w zamrażalniku. Następnego dnia wystarczy rozwiesić rajstopy na kaloryferze i dać im czas, aby się odmroziły. Dzięki temu unikniesz przyczepiania się do nich wszelakich kłaczków! Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szybkich naprawach.
Podarte czarne rajstopy, czyli oczko w rajstopach i szybka naprawa oczka w rajstopach, a także jak poradzić sobie z podartymi rajstopami
Szybka naprawa oczka w rajstopach – jak to zrobić poza domem?

Oczko w rajstopach - jak jeszcze mu zapobiec, a jak naprawić?

6. Spryskaj rajstopy lakierem do włosów – tym sposobem możesz znacznie zwiększyć wytrzymałość swoich rajstop. Pamiętaj, aby zrobić to już po ich założeniu! W przeciwnym przypadku lakier może… skleić rajstopy. A uwierz, że to mocno utrudni ich wciągniecie na nogi.

7. Wybieraj produkty dobrej jakości – nie decyduj się na najtańsze wersje rajstop, tylko patrz przede wszystkim na jakość i materiał, z jakiego je wyprodukowano. W razie problemów z dobraniem odpowiedniego modelu zapytaj o poradę sprzedawcę.

8. Zabierz awaryjną parą – jeżeli wybierasz się na ważne spotkanie i szybka naprawa oczka w rajstopach nie wchodzi w grę, weź ze sobą… zapasową parę.

9. Wykorzystaj lakier do paznokci – to jedna z bardziej skutecznych metod na zatrzymanie oczka w rajstopach, zwłaszcza jeżeli jest to mało widoczna dziurka. Posmaruj brzegi powstałego uszkodzenia bezbarwnym lakierem do paznokci. Zaschnięty lakier podziała jak niewidoczny „plaster”, który zastopuje poszerzające się oczko. Jeśli akurat nie masz transparentnego lakieru pod ręką, skorzystaj z… mydła w kostce – wystarczy natrzeć nim brzegi oczka. Rajstopy zaczną pięknie pachnieć i zwiększy się ich wytrzymałość!

10. Kup rajstopy w sprayu – jeżeli chcesz uniknąć problemu, jakim często staje się oczko w rajstopach, postaw na ich wersję w… sprayu! Na rynku jest masa produktów, które doskonale posłużą zamiast tradycyjnych rajstop – zwłaszcza wiosną i latem. Tym sposobem nie będziesz martwić się o przypadkowe uszkodzenie rajstop i… oszczędzisz sobie wielu kłopotów.

ikona podziel się Przekaż dalej