Antykoncepcja online – eRecepta na tabletki już w 15 minut!

W jakim przypadku warto skorzystać z eRecepty na antykoncepcję?

Szybki i łatwy dostęp do antykoncepcji znacznie uprościł życie kobietom. W szalonym pędzie często nie możemy znaleźć bowiem czasu na wizytę u lekarza. A jeśli nawet mamy czas, niekiedy zdarzyć się może, że tabletki antykoncepcyjne niespodziewanie się skończą. Co wtedy? Do wizyty stacjonarnej pozostało wiele dni, a inna data konsultacji nie wchodzi w grę. Przecież musisz spotkać się z lekarzem, aby otrzymać od niego receptę na nowe tabletki! W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości, jaką daje nam Internet, mianowicie z eWizyty. Podczas wizyty online u specjalisty możesz otrzymać receptę na swoją antykoncepcję, która jest oczywiście w pełni legalna i dokładanie taka, jaką stosujesz.

Czy eRecepta działa tak, jak tradycyjna recepta wydawana przez lekarza ginekologa? Dokładnie tak samo, z tym że wizyta przeprowadzana jest za pośrednictwem Internetu. W celu uzyskania nowej recepty na antykoncepcję należy umówić się na eWizytę u wybranego specjalisty, który po konsultacji zadecyduje, jaka terapia będzie najlepsza dla pacjentki. Będzie on mógł również wystawić receptę na tabletki, które pacjentce służą. W jaki sposób umówić się na taką eWizytę i bez wychodzenia z domu skonsultować się ze specjalistą? Wystarczy odwiedzić portal haloDoctor, gdzie umówić się można z dowolnym lekarzem. Wystarczy wybrać go z listy specjalistów, która dostępna jest na portalu.

Zero czekania w kolejce, zero telefonów do rejestracji!

Możliwość zapisania się na eWizytę to ogromna oszczędność czasu. Nie musisz wychodzić z domu i jechać na drugi koniec miasta, a później czekać w długiej kolejce na wejście do gabinetu. Nie musisz też spędzać długiego czasu przed telefonem, aby ktoś z rejestracji odebrał telefon w celu umówienia konkretnego terminu wizyty. Możesz też zapomnieć o konieczności składania nieoczekiwanych wizyt u swojego specjalisty, gdy nagle zabraknie nowej recepty na antykoncepcję. Dzięki portalowi haloDoctor można umówić się online ze specjalistą w celu otrzymania natychmiastowej recepty na tabletki. Dostęp do środków antykoncepcyjnych jest więc szybki, ale i bezpieczny.

Za pośrednictwem platformy można umówić się na eWizytę z dowolnym specjalistą, w jakimkolwiek miejscu aktualnie będziesz się znajdować. Możesz wykorzystać na wizytę online zarówno wolny czas w domu, jak i przerwę w pracy. Receptę na antykoncepcję przepisaną online przez ginekologa otrzymać możesz już po upływie 15 minut! Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, że w trakcie eWizyty lekarz ma prawo zadecydować o zasadności przepisania recepty na leki antykoncepcyjne, a więc wystawić receptę lub nie, w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

Jak otrzymać tabletki antykoncepcyjne na eReceptę?

Jak otrzymać eReceptę na antykoncepcję?

Wbrew pozorom uzyskanie recepty online nie jest skomplikowanym zadaniem. Na portalu haloDoctor w wysuwanej zakładce „Lekarze” należy wybrać sekcję specjalistów, którzy będą mogli zająć się danym problemem, w tym przypadku ginekologów. Następnie należy wybrać konkretnego lekarza i umówić się na eWizytę w jednym z dostępnych terminów. Gdy już specjalista i termin będą wybrani, należy opłacić wizytę. Wtedy na maila przyjdzie link przekierowujący do specjalnego okna w przeglądarce internetowej, gdzie odbywać się będzie się czat z lekarzem.

Co ważne, ze specjalistą rozmawiać można zarówno przez wideo, jak i odbyć z nim rozmowę telefoniczną. Nieśmiałe osoby mogą także skonsultować się z lekarzem za pomocą czatu. Po konsultacji na mail bądź sms przyjdzie eRecepta na antykoncepcję, którą można zrealizować w dowolnej aptece. Wystarczy podać farmaceucie kod podany w recepcie (cztery cyfry) oraz swój numer PESEL.

Czego możesz spodziewać się podczas eWizyty?

W trakcie konsultacji ze specjalistą pojawiają się standardowe pytania, które zadaje ginekolog. Lekarz przeprowadzi więc wywiad, aby dowiedzieć się więcej na temat zdrowia pacjentki. Zapyta m.in. o aktualny stan zdrowia, ale też choroby w przeszłości i aktywność seksualną. Lekarz może również wypytywać o aktualne badania ginekologiczne oraz cytologiczne, dlatego warto mieć przy sobie dokumenty z ostatniej wizyty u lekarza. Specjalista może poprosić o wysłanie tych dokumentów na czacie w trakcie odbywającej się konsultacji.

Chcesz jak najszybciej otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne? Potrzebujesz antykoncepcji awaryjnej? Dzięki portalowi haloDoctor możesz błyskawicznie skonsultować się z ginekologiem, nie wychodząc z domu. Pamiętaj jedynie, że nie każdy lekarz będzie mógł wystawić eReceptę na antykoncepcję. Takie uprawnienia ma jedynie określona grupa specjalistów, których dokładną listę znajdziesz na portalu haloDoctor.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej