Wady i zalety tabletki do zmywarki

Pastylki do zmywarki od kilku lat zupełnie zawojowały rynek. Są chętniej wybierane przez użytkowników niż na przykład proszek, ponieważ są o wiele wygodniejsze do stosowania, niż proszek do zmywania, chociaż ten także ma swoje zalety. Zazwyczaj kostki czy kapsułki do zmywarki to produkty kilka w jednym, co oznacza, że nie musisz już martwić się nabłyszczaniem. Jeśli stosujesz proszek, konieczne jest osobne podawanie płynu nabłyszczającego, a to może sprawić, że koszt pojedynczego mycia jest o wiele większy.

Proszek sprawdza się lepiej, jeśli zazwyczaj używasz krótkiego programu prania. Wtedy możesz po prostu wsypać go mniej, a co za tym idzie – poczynić oszczędności. Pastylki do zmywarki są idealne na większe zmywanie, a trakcie szybkiego programu mogą się dobrze nie rozpuścić, a resztki rozprowadzą się po naczyniach, które trzeba będzie dodatkowo płukać. Twarde kostki mogą po prostu zostać rozpuszczone w połowie, a resztę trzeba będzie wyrzucić, oznacza to także konieczność czyszczenia zmywarki z zaschniętych resztek. Mimo tego pastylki do zmywarki to najczęściej wybierany produkt tego typu. Dlaczego? Są wygodniejsze, łatwiejsze w użyciu i wielozadaniowe. Warto przeprowadzić test kilku znanych marek, by znaleźć takie, które najbardziej ci odpowiadają. A może zainteresuje cię także ten artykuł o nabłyszczaczu do zmywarek?

Tabletki do zmywarki – jakie wybrać

Na rynku jest bardzo wiele marek i rodzajów tabletek do zmywarki. Różnią się między innymi konsystencją – niektóre to zwykłe kostki ze sprasowanego proszku, inne mają formę saszetki i półpłynną konsystencję, jeszcze inne to płyn połączony z proszkiem. Możesz zdecydować się wyłącznie na kapsułki myjące i osobno używać płynu nabłyszczającego, albo na wygodniejsze, typu All in One, czyli wszystko w jednym. Niektóre z nich zawierają także substancje, które nadają się do czyszczenia zmywarki. Dlatego po myciu jest ona świeża.

To, które z nich lepiej się sprawdzą jest zależne od twoich preferencji i sposobu użytkowania zmywarki. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, jak się rozpuszczają. Sprawdź także, czy odpowiada ci ich zapach. Oczywiście nie bez znaczenia jest także cena – pastylki do zmywarki są z reguły dość kosztowne, warto więc poszukać bardziej opłacalnych opcji. Podpowiadamy, które marki musisz wziąć pod uwagę przeprowadzając swój test. Sprawdź także ten artykuł o zmywarkach Beko.

Tabletki do zmywarki Fairy Platinum

To właśnie rozwiązanie All in One, tabletki Fairy Platinum zawierają i środek myjący, i nabłyszczacz dzięki któremu na naczyniach pozostaje metaliczny blask, i sól odpowiedzialną za czyszczenie zmywarki. Usuwa wszelkie nieprzyjemne zapachy w zmywarce, więc nie trzeba stosować dodatkowej saszetki zapachowej. Jest to świetne rozwiązanie, a opinie użytkowników wskazują, że obietnice producenta są naprawdę spełnione. Kapsułki są dość drogie – kosztują około 45 zł za opakowanie 70 sztuk, warto jednak zwrócić uwagę na to, że są wystarczające, nie trzeba do nich nic już dodawać.

Tabletki do zmywarki czy tak zwane pastylki do zmywarki oraz ich rodzaje, zastosowanie oraz najlepsze i polecane preparaty
Tabletki do zmywarki - popularne marki, opinie, ceny, skuteczność działania

Finish Classic i Quantum Max

Finish Classic to dość szeroka linia kapsułek i innych produktów do zmywarek. Jak sama nazwa na to wskazuje – są to zupełnie klasyczne kapsułki, wzmocnione jedynie technologią Powerball, która ułatwia rozmiękczanie trudnych lub zaschniętych zabrudzeń. Zaletą tych kapsułek jest niewielka cena – Finish Classic kosztują około 30-35 zł za 80 sztuk.

Finish prezentuje jednak jeszcze inną linię produktów – Quantum Max. To także nazwa najnowszej technologii, która gwarantuje dokładne i wielowymiarowe mycie. Żadnych plam i zacieków, żadnych śladów po przypalonym czy przyschniętym jedzeniu. Te tabletki są trzykomorowe – w każdej części znajduje się płyn odpowiedzialny za coś innego. Pastylki Quantum Max są opakowane w rozpuszczalną folię, dlatego ich stosowanie jest naprawdę wygodne. Minusem jest cena, która sięga 40-43 zł za 60 sztuk.

Kapsułki do zmywarki Somat

Kapsułki Somat 8 Actions to jedne z najpopularniejszych produktów tego typu do zmywarek. Mają konsystencję sprasowanego proszku, są to twarde kostki. To także opcja All in One, więc nie musisz dodatkowo używać nabłyszczaczy i tym podobnych preparatów. Zapewniają doskonałą czystość, ale mają także pewną wadę – kiepsko rozpuszczają się w czasie krótkiego programu zmywania.

Niewątpliwą zaletą marki Somat jest cena. 53 sztuki kupisz za 30-35 zł. Są także szeroko dostępne, nawet w dyskontach i małych marketach.

Tabletki do zmywarki Ludwik

Ludwik – ulubiony płyn do mycia naczyń naszych babć – ma w swojej ofercie także kapsułki do zmywarki. Mają formę płynu zamkniętego w rozpuszczalnej folii. Ogromną zaletą tych pastylek jest ich zapach – możesz znaleźć kilka opcji zapachowych, które z pewnością przypadną ci do gustu. Ponadto środki Ludwik nie zawierają fosforanów, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska. Są dość skuteczne, tym bardziej, że zawierają składnik lekko zmiękczający wodę. To chroni zmywarkę przed odkładaniem się kamienia i zapobiega korozji stalowych naczyń.

Kapsułki Ludwik są stosunkowo tanie. Za 45 zł kupisz 80 sztuk. Małe opakowanie 25 sztuk kosztuje około 20 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej