Jak zbudowany jest tapicerowany panel ścienny?

Konstrukcja paneli ściennych w obiciu materiałowym opiera się na płycie MDF, do której przymocowana została warstwa pianki tapicerskiej, a to wszystko zostało obite jednym z wielu dostępnych gatunków weluru. W ten sposób powstają różnorodne panele ścienne (sprawdź na: www.golddoor.pl), których kształt i wielkość mogą być zgodne z wytycznymi klienta. Dla podkreślenia unikalnego i eleganckiego wyglądu takich paneli mogą one zyskać dodatkowe ozdoby w postaci pikowania i guzików. Co dalej, kiedy już otrzymamy gotowe panele tapicerowane? Nie pozostaje nic innego, jak tylko przymocować je w odpowiednich miejscach na ścianie. Najczęściej wybieranym sposobem jest użycie kleju montażowego, który pozwala szybko uzyskać trwałe i bezpieczne mocowanie.

Do czego służą tapicerowane panele MDF?

Jeśli interesują cię możliwości aranżacji pomieszczeń z wykorzystaniem paneli MDF, na pewno oglądałeś już szeroki wybór wzorów takich produktów. Są one jednym z częściej wybieranych materiałów wykończeniowych do sypialni, ale również i salonów. Jakie są największe zalety tego produktu i co sprawia, że pasują one do każdego wnętrza?

  • Elegancki i przytulny wygląd — tapicerowana, miękka płyta MDF doskonale nadaje się do tego, aby wykonać z nie praktyczny zagłówek. Wystarczy przymocować panele do ściany i przysunąć do niej łóżko, aby sypialnia stała się jeszcze bardziej przytulna i komfortowa.
  • Izolacja akustyczna — nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale panele tapicerowane z płyty MDF mają bardzo dobre właściwości akustyczne, pozwalają ograniczać hałas. Jest to ważne, jeśli do snu potrzebujesz względnej ciszy, a w mieszkaniu są inni domownicy, którzy niekoniecznie o nią dbają.
  • Oryginalny wygląd — nie ma się co oszukiwać. W naszej ofercie mamy panele tapicerowane wykonane z różnych materiałów i pasujące do klasycznych oraz nowoczesnych wnętrzach. Można z nich tworzyć ciekawe aranżacje.

Dodatek do paneli tapicerowanych

Chcesz się dowiedzieć, z czym łączyć panele tapicerowane z płyt MDF? Jeśli tak, poniżej przedstawiamy listę kilku propozycji, dzięki którym stworzysz ciekawe i niebanalne wnętrze użytkowe, reprezentacyjne lub mieszkalne.

Beton architektoniczny

Ścienny panel tapicerowany dobrze wygląda z innymi materiałami naturalnymi. Wykorzystując jego atrakcyjną cenę i umieszczając obok panele z betonu architektonicznego, w prosty sposób można stworzyć wnętrza w stylu loftowym.

Pozostałe panele gipsowe i panele betonowe

Jeśli nie chcesz wykonywać na całej ścianie warstwy imitującej beton architektoniczny, równie ciekawy efekt można uzyskać, wykorzystując panele gipsowe i betonowe. Są lekkie, łatwe w obróbce i mocowaniu, przez co można je umieścić nie na całej, ale na fragmencie ściany.

Jak dbać o materiał na panelach tapicerowanych?

Konserwacja paneli tapicerowanych nie jest trudna. Wystarczy je okresowo odkurzać miękką szczotką, aby usunąć z ich powierzchni kurz i pyłki. Jeśli jest to konieczne, można je również prać wodnymi odkurzaczami, ale należy następnie pozostawić pomieszczenie dobrze wentylowanym.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny