Starsze modele Thermomix – przegląd oferty

Jednym ze starszych, dostępnych w sprzedaży modeli jest Thermomix TM31 z silnikiem o mocy znamionowej 500 W. Produkt firmy Vorwerk posiada napęd interwałowy do wyrabiania ciasta, system ogrzewania i wiele funkcji dodatkowych. Zastosowano w nim wagę pracującą w zakresie od 5 g do 6 kilogramów. Misa, w której przygotowuje się większość posiłków, posiada pojemność 2 litrów, a maksymalny pobór energii to 1500 W.

Model Thermomix TM31 nie znajduje się już w sprzedaży firmy Vorwerk. Mimo tego nadal często pojawia się na aukcjach internetowych. Cena używanego, dobrze zachowanego modelu to około 2 000 – 3 000 zł. Model posiada podstawowe funkcje, jednak zdobył opinie bardzo wytrzymałego i pomocnego w codziennych pracach kuchennych. Mniej przychylne opinie dotyczą głośności pracy. Niektórzy użytkownicy uważają, że model pracuje bardzo głośno, inni podkreślają, że jego praca nie stanowi dla nich żadnego dyskomfortu. Mankamentem modelu TM31 może być natomiast bardzo mała misa o maksymalnej pojemności 2 litrów. W praktyce oznacza to możliwość przygotowywania posiłków dla maksymalnie czterech, pięciu osób. Ograniczona pojemność misy dotyczy także nowszych modeli. Dla przykładu najnowszy Thermomix TM6 oraz model TM5 posiadają misy o pojemności 2,2 litra. Pojemność koktajlera jest taka sama.

Następcą Thermomixa TM31 jest urządzenie o numerze TM5, wprowadzone na rynek w roku 2014. Jest to bardzo wydajny multirobot kuchenny z kolorowym wyświetlaczem, ułatwionym otwieraniem i szeregiem dodatkowych zabezpieczeń. W odróżnieniu od swojego poprzednika Thermomix TM5 zyskał dostęp do przepisów, które można odczytać wprost z wyświetlacza. Są one wprowadzone do urządzenia za pomocą nośnika przepisów, a cała procedura gotowania jest prezentowana krok po kroku. Z pewnością jest to duże ułatwienie dla osób, które czują się niepewnie w kuchni lub zależy im na perfekcyjnym, a jednocześnie prostym przygotowaniu posiłku.

Co istotne, Thermimix w wersji TM5 został wyposażony w zapis ustawień temperatury oraz czasu. Jest to ciekawe ułatwienie, które zapobiega przypalaniu lub rozgotowaniu potraw. Na chwilę obecną nie znajdziemy już nowych modeli Thermomix TM5. Urządzenia nadal znajdują się w ofertach sprzedaży, jednak głównie są to modele używane. Śledząc oferty zaprezentowane w wyszukiwarce Ceneo, możemy zauważyć, że roboty kuchenne z serii TM5 kosztują średnio od 3 500 do 5 000 zł.

Model Thermomix TM5 zdobył równie przychylne opinie klientów, co jego poprzednik. Nowe funkcje, dodatkowe zabezpieczenia i przepisy, które można czytać bezpośrednio z urządzenia, sprawiły, że Thermomix cieszył się dużym uznaniem. Ostatnio do produkcji wprowadzono najnowszy model o nazwie TM6, który możemy nabyć na oficjalnej stronie Vorwerk. Jeśli szukasz inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu przepisy do Thermomixa.

Najnowszy model Thermomix TM6 kontra Thermomix TM5. Opinie, nowe funkcje

Premiera najnowszego modelu, czyli Thermomix TM6 odbyła się 8 marca 2019. Długo wyczekiwane urządzenie szybko zdobyło wielu zwolenników. Funkcjonalną nowością jest zwiększenie wyświetlacza do 6,8 cala, co znacząco ułatwia czytanie przepisów. Na amatorów nowości czekały także dodatkowe funkcje, których nie posiadały poprzednie modele robota.

Thermomix w czasie przygotowywania jedzenia, czyli robot kuchenny Thermomix, wypieki, potrawy oraz zastosowanie
Thermomix to robot kuchenny, w którym można przygotować różnorakie dania, wszystkie modele zbierają dobre opinie użytkowników

Ciekawostką jest nowa funkcja fermentacji, która pozwala na samodzielne przygotowanie śmietany, jogurtu, a nawet sera. Jest to modna opcja, która zdobyła przychylne opinie, szczególnie wśród miłośników zdrowej żywności. Kolejna nowość modelu TM6 to funkcja karmelizowania, która sprawdza się podczas przygotowywania deserów. Model Thermomix TM6 wzbogacono także o funkcję Sous Vide, która oznacza gotowanie próżniowe.

Najlepsze opinie zdobyła nowa funkcja mycia wstępnego. W praktyce oznacza ona znaczne ułatwienie mycia naczynia. Proces mycia wstępnego trwa kilka minut, a naszym zadaniem jest jedynie wlanie wody i odrobiny detergentu. Według opinii użytkowników, program wstępnego mycia ułatwia usuwanie najbardziej uciążliwych resztek, powstałych na przykład przy tworzeniu ciasta lub tłustych dań. Ostatnią nową funkcją jest wysoka temperatura, czyli opcja usprawniająca przygotowanie niektórych dań, które wymagają silniejszej obróbki termicznej.

Cena najnowszego modelu Thermomix TM6

Urządzenie Thermomix TM6 możemy odszukać na oficjalnej stronie Vorwerk. Najnowszy model jest obecnie sprzedawany w dwóch wersjach, czyli w opcji podstawowej i w zestawie z Thermomix Friend.

Cena podstawowego modelu to 5 495 zł. Warto także zauważyć, że po dokonaniu zakupu, otrzymujemy dostęp do bezpłatnej strony z przepisami na Thermomixa. Druga, nieco droższa opcja zakupu to Thermomix TM6 w zestawie z Thermomix Friend. Zestaw nabędziemy za 7 210 zł.

Według wielu użytkowników to właśnie wysoka cena jest największą wadą urządzenia. Mimo tego Thermomix nieustannie cieszy się dużą popularnością. Produkt można także nabyć w opcji ratalnej. Firma Vorwerk organizuje cykliczne promocje, w ramach których, zakup ratalny nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Dla wielu osób jest to doskonała okazja na nabycie nowego, multifunkcyjnego sprzętu do kuchni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny