Te gadżety sprawią, że gotowanie będzie znacznie prostsze!

1. Kawiarka ze spieniaczem do mleka

Jeśli lubisz parzyć typowe włoskie espresso, kawiarka będzie do tego najlepszym urządzeniem. Co, gdy jednak ktoś z domowników preferuje cappuccino albo caffe latte? A może masz ochotę od czasu do czasu wypić espresso z delikatną pianką? Właśnie wtedy najlepiej sprawdzają się kawiarki ze spieniaczem do mleka. Z takim gadżetem każdy kawosz z pewnością będzie zadowolony – niezależnie od tego, jaki rodzaj kawy jest jego ulubionym. Wielofunkcyjna kawiarka sprawi, że codzienny rytuał picia „napoju bogów” będzie znacznie prostszy i o wiele przyjemniejszy.

2. Stalowy ochraniacz na palce

Jak wiadomo, krojenie warzyw nożem albo ścieranie ich na tarce czasami może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Szybkie siekanie szczypiorku do kanapek i tarcie jabłek na ciasto niejednokrotnie kończy się zranionym palcem albo złamanym paznokciem. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w ochraniacz na palce ze stali nierdzewnej, ewentualnie z silikonu. Ten niepozorny gadżet może okazać się jedynym ratunkiem przed „złowrogą” tarką i nożem!

3. Minutnik do jajek

Bardzo często nie potrafimy dokładnie wyliczyć, ile czasu gotować jajka na twardo, a ile na miękko. Jeszcze gorzej, gdy marzy nam się półpłynne jajko na śniadanie – ze ściętym białkiem i cudownie płynnym żółtkiem. Aby wyeliminować problem i skończyć gotowanie w odpowiednim czasie, przyda się specjalny minutnik! To niewielkie urządzenie, które należy włożyć do garnka z gotującymi się jajkami. Zacznie ono zmieniać swój kolor w zależności od tego, jaki będzie ich stopień gotowości.

4. Podstawka pod garnek

Podczas gotowania często okazuje się, że garnek należy natychmiast zdjąć z palnika i odstawić. Niekiedy odruchowo kładziemy go na blacie. Niestety, stawianie gorących naczyń może spowodować trwałe jego uszkodzenia, zwłaszcza blatu drewnianego. Wymiana tego elementu mebli kosztuje niemało pieniędzy, dlatego warto zakupić specjalne podstawki pod garnki. Dzięki takiej podkładce można skutecznie zabezpieczyć blat przed działaniem wysokiej temperatury. Pamiętaj tylko, że gadżet ten powinien być trwały – najlepiej wykonany ze stali nierdzewnej, metalu, silikonu lub drewna, ewentualnie grubego korka lub plastiku.

5. Nóż do pizzy

Zwykłym nożem ciężko jest pokroić domową pizzę. Właśnie dlatego w każdej kuchni powinien pojawić się specjalny nóż, dzięki któremu będzie można rozdzielić włoski przysmak na równe kawałki. Warto dodać, że gadżet jest uniwersalny, ponieważ nożem do pizzy można kroić też ciasto francuskie, zapiekanki i ciasta. Okrągłe ostrze często osadzone bywa w ciekawej rączce np. przypominającej rower. To małe urządzenie może zatem stać się przy okazji designerską ozdobą kuchni. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o akcesoriach kuchennych.

10 gadżetów, dzięki którym przyrządzanie potraw będzie szybkie i łatwe

6. Elektryczny młynek do pieprzu

Alternatywa dla klasycznych młynków ręcznych. Elektryczny gadżet będzie automatycznie, po wciśnięciu odpowiedniego przycisku, mielił ziarna pieprzu. Urządzenie nie wymaga więc od nas zupełnie żadnej siły, jak czasem bywa w przypadku tradycyjnego młynka. Większość modeli na rynku ma również wbudowaną funkcję regulacji grubości mielenia. Warto dodać, że akcesoria te dzielą się na żarnowe i udarowe. Pierwsze młynki mielą pieprz na grubsze ziarna, natomiast udarowe miażdżą je na pył.

7. Dzbanek z wyciskaczem

Jeśli lubisz świeży sok np. z pomarańczy, warto zaopatrzyć się w dzbanek z wyciskaczem. Gadżet tego typu ma wyciskarkę do cytrusów na górze karafki, przylegającą do wylewki. Wystarczy wycisnąć z jej pomocą wybrany owoc, a świeży sok zleci bezpośrednio do karafki. Każdy fan koktajli powinien mieć taki dzbanek w swojej kuchni!

8. Podstawka pod łyżkę

Mieliśmy już podstawkę pod garnek, więc warto wspomnieć jeszcze o podstawce pod łyżkę. To idealny gadżet do kuchni, bardzo ułatwiający gotowane. Przyda się, gdy nie wiesz, gdzie odłożyć używaną do mieszania w garnku łyżkę lub mniejszą chochelkę. Zamiast odkładać brudną na blat i narażać go na uszkodzenie (brud wnika przecież w strukturę blatu, zwłaszcza drewnianą), łyżka wylądować może na specjalnej podkładce.

9. Szczypce do szypułek

Jako że sezon na truskawki właśnie się rozpoczyna, warto wyposażyć się w akcesoria, które ułatwią ich obróbkę przed zjedzeniem. Dla niektórych problematyczne jest usuwanie szypułek z owoców – zwłaszcza gdy trzeba przygotować ich dużo na mus, dżem lub ciasto. Właśnie wtedy przydadzą się specjalne szczypce, dzięki którym będzie można tylko jednym ruchem usunąć szypułki z truskawek. To bardzo praktyczne i sprytne urządzenie, które z pewnością niejednokrotnie wykorzystasz latem.

10. Obrotowy przyprawnik

Co zrobić, żeby przyprawy w kuchni były zawsze pod ręką? Doskonale sprawdzi się obrotowy przyprawnik, który pozwoli na przechowywanie w nim od kilku do kilkudziesięciu różnych przypraw. Taki stojak polecany jest zwłaszcza dla osób, które uwielbiają mieć porządek w kuchni oraz poszukują ciekawych ozdób. Nie da się bowiem ukryć, że gadżet ten jest nie tylko niezwykle pożyteczny, jak i bardzo designerski. Duża ilość słoiczków przyprawnika pomieści wszystkie niezbędne przyprawy w jednym miejscu. Jeśli nie masz pewności co do ich zawartości, każdy słoiczek zawsze możesz opisać.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny