Małe tatuaże na kostce - dlaczego są tak modne

Dlaczego wybieramy małe tatuaże na kostce

Tatuaże stały się ostatnio bardzo modne i wiele osób decyduje się na takie ozdoby. Osoby, które dopiero zaczynają pomysły z tatuażem, decydują się na początku na małe, delikatne tatuaże. Często wybierane są miejsca, które łatwo jest ukryć pod ubraniem, jeśli nie chcemy pokazywać tatuażu.

Tatuaże na stopie wybierają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dużym powodzeniem cieszą się dyskretne, delikatne tatuaże na kostce, które w razie czego łatwo jest ukryć, na przykład skarpetką lub długimi spodniami. Tatuaże na kostce wybierają szczególnie kobiety, gdyż mały, dyskretny rysunek w tym miejscu przyciąga oko do zgrabnych stóp i eleganckich butów. Tatuaż na kostce jest zwykle niewielki i jego cena zaczyna się od 150 zł. Cena zależy od wielkości i koloru tatuażu. Najtańsze są małe tatuaże czarne. Większe i kolorowe będą kosztowały znacznie drożej.

Czy tatuaż na stopie jest bolesny i jak o niego dbać

Warto jednak pamiętać, że tatuaż na kostce należy do najbardziej bolesnych. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, zaś podskórna tkanka tłuszczowa ma niewielką grubość, dlatego też igła w tym miejscu wbija się bardzo blisko kości. Oznacza to, że dyskomfort w czasie wykonywania zabiegu jest dość znaczny. Chociaż bolesność w czasie nakładania tatuaży zależy od indywidualnego progu bólu.

Tatuaż na stopie wymaga starannej pielęgnacji po zabiegu. Goi się on przez kilka tygodni i w tym czasie należy stosować specjalną maść. Ponadto nie wystawiamy stóp na słońce i rezygnujemy z basenu, sauny, solarium i długich kąpieli. Również później tatuaże na kostce narażone są na utratę wyrazistości, gdyż skóra stóp jest często naciągana i pocierana przez buty czy ubranie.

Pomysły na małe tatuaże na kostce - jakie wzory najlepiej się sprawdzą

Jakie wzory tatuaży najlepiej wyglądają na kostce - delikatne wzory kobiece

Tatuaże na kostce są zwykle małe, gdyż nie ma tam wiele miejsca na duży rysunek. Jednak właśnie mały i dyskretny tatuaż nie przytłacza zgrabnej nogi, lecz ma za zadanie podkreślać jej kształt i optycznie wydłużać. Tatuaż na kostce zwykle umieszcza się nie na samej kostce, lecz obok, pod lub nad kostką. Jest on nieduży o wydłużonym kształcie, tak aby podkreślał zgrabne, damskie stopy. Niektóre osoby decydują się na bardzo mały rysuneczek, który przyciąga oko do zgrabnych kostek. Inne zaś wybierają duże i bardziej skomplikowane wzory umiejscowione nad kostką lub na przodzie stopy. Wśród kobiet królują delikatne wzory roślinne lub bransoletki wokół kostki z różnymi dodatkami.

Jakie wzory są najbardziej popularne na kobiece tatuaże na kostce:

  • wzory florystyczne, jak kwiatek, owoce lub liście,
  • wzory zwierzęce, jak ptaki, rybki,
  • małe przedmioty, na przykład serduszko, muszelka, księżyc, słońce, piórka,
  • napis,
  • wzór bransoletki wokół stopy.

Jako damskie tatuaże na kostce zwykle wybiera się wzory florystyczne. Pięknie wygląd ukośny listek umiejscowiony za kostką. Popularnym wzorem na damskie tatuaże jest róża. Pięknie wygląda również mały, polny kwiatek lub czterolistna koniczyna, których łodyżka delikatnie zagina się wokół kostki. Dość modne są tatuaże z owocami, na przykład pomarańcze z listkiem. Tatuaż florystyczny umieszcza się nad kostką lub za nią, tak że liście lub łodyżka zachodzą na łydkę. Delikatna gałązka z liśćmi i małymi owocami wdzięcznie wijąca się za kostką i zachodząca na łydkę, nie tylko przyciąga wzrok lecz także optycznie wydłuża i wyszczupla nogę i sprawia, że wygląda ona zgrabnie i powabnie. Sprawdź także: Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym? Wyjaśniamy.

Często wybieranym wzorem są również małe kształty, szczególnie występujące po dwa, mniejszy obok większego. Mogą być to dwa serduszka lub dwie muszelki. Z wzorów zwierzęcych pięknie wyglądają 2 motylki, lecące ptaki oraz piesek lub kotek. Piórko optycznie wydłuża i wyszczupla kształt nogi.

Łańcuszek noszony na kostce wygląda bardzo elegancko i zmysłowo. Podobnie działa tatuaż w formie delikatnego łańcuszka z zawieszkami. Możemy również wykorzystać do tego napis. Ciekawie i elegancko wygląda napis wkomponowany w bransoletkę. Może być to jedno słowo z kreską, która otacza kostkę i przypomina bransoletkę. Bardzo ładnie wygląda tatuaż piórka przyczepionego do bransoletki. Bransoletkę można dodatkowo urozmaicić przez doczepienie do niej różnych zawieszek. Bransoletka sprawia, że noga wydaje się optycznie szczuplejsza, bardziej smukła i dłuższa.

Wzory tatuaży na kostce wybierają również mężczyźni, choć decydują się na nie nieco rzadziej. Mężczyźni wybierają wzory kotwicy, roślinne, węże, napisy lub wzory geometryczne.

ikona podziel się Przekaż dalej