Tak więc z jednej strony możemy dobierać to co nam się podoba w dowolny sposób, ale z drugiej strony lubimy mieć w domu też akurat modne produkty. Na szczęście plakaty jako dekoracje ścian są już od jakiegoś czasu bardzo modnym dodatkiem przy wystroju wnętrz więc to na jaki wzór się zdecydujemy ma mniej znaczenia, ważne, żeby po prostu ściany nie straszyły swoją “nagością”. Tapety (zobacz na bluebird-design.com)  to natomiast trend który od niedawna dość szybko zyskuje na popularności. 

Wracając jednak do wzorów plakatowych, jeszcze niedawno jednym z najmodniejszych dodatków były plakaty z liśćmi monstery. Nie można powiedzieć, że ten wzór plakatowy zupełnie poszedł w zapomnienie, ale z czasem  dołączyło do niego wiele innych zielono - listnych motywów. Nadal więc bardzo ciekawym i przyjaznym rozwiązaniem jest wprowadzanie zieleni do naszych domowych aranżacji wnętrzarskich. Zieleń ta może być reprezentowana wieloma wzorami - jak np. Plakaty z lasami, liście i ogólnie plakaty ukazujące nature w różnych momentach dnia czy w różnych miejscach na świecie. 

Pozostałe kolory, które nieustannie pozostają popularne w trendach plakatowo/ tapetowych to oczywiście czerń i biel oraz pudrowe delikatne kolory róż i beż. Jednak kolorem roku 2020 ogłoszonym przez firmę Pantone został kolor niebieski - classic blue, który również pięknie się sprawdza we wnętrzach jako właśnie klasyk. Motywy na plakatach z kolorem niebieskim to często   plakaty z falami morskimi, plakaty z niebieskim niebem, plakaty z motywem gór. Kolor niebieski wykorzystany na ściance plakatowej czy na wzorze tapetowym wprowadzi do naszych wnętrz harmonie podobnie jak zieleń. 

Kolejny motyw na ściany w 2020 to odwaga! Co jednak się pod tym hasłem kryje?, nie chodzi bowiem o to, żeby zamieszczać hasła motywujące nas do “walki” czy portrety z tygrysami - chodzi o to żeby w naszych wnętrzach, w wystroju naszych mieszkań odważyć się na wprowadzenie zmian, żeby trochę w naszych domach i mieszkaniach “poszaleć” a nie tylko decydować się na sprawdzone rozwiązania. Wiec w sumie plakaty czy tapety z tygrysami no czemu nie. Mocnym trendem są właśnie tapety - nie w całym pokoju, ale na jednej ze ścian i to właśnie w jakiś odważny motyw, tapeta z wzorem w żurawie, tapeta z wzorem w flamingi, tapeta z palmami i inne wydawałoby się szalone wzory. Nadadzą one naszym wnętrzom ciekawy wygląd.

Jeden z trendów ogłoszonych podczas targów w Mediolanie w tym roku to naturalne materiały drewno, kamień etc. I mocno widać odzwierciedlenie tego trendu we wzorach plakatowych. 

Popularne wzory na plakaty na ściany to obrazy z drewnem, z piaskiem, z korą drzewną, z surową, popękaną ziemią, plakaty z kamieniami, plakaty z marmurem - wszystko to potrafi pięknie się komponować, tworząc spójną galerie domową. 

Plakaty z takimi motywami cudownie się również komponują z delikatnymi plakatami z kategorii abstrakcja. Delikatne szkice stanowią piękne uzupełnienie dla delikatności natury.

Jak widać trendy są bardzo różne i pozostawiają nam duże pole do manewru, do interpretacji naszych osobistych preferencji. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny