Serwis obiadowy prosto z Polski, czyli porcelana Lubiana

Obiad rodzinny, ale też każde inne przyjęcie, nie może obyć się bez zastawy stołowej. Jak inaczej miałabyś zaserwować potrawy? Czy goście musieliby wyjadać je wprost z garnka albo patelni? Oczywiście, że nie! Serwis obiadowy jest niezbędny. Jego wielkość dostosuj do swoich wymagań – odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz serwisu na sześć osób, a może od razu na dwanaście osób? Czy postawisz na podstawowy komplet składający się z talerzy obiadowych, głębokich oraz deserowych, czy może uzupełnisz go o wazę, bulionówki, sosjerki, salaterki, półmiski czy jeszcze inne elementy?

Wybór tego typu naczyń jest ogromny, ale warto przy tym wspierać rodzime marki, szczególnie gdy wyróżniają się one naprawdę wysoką jakością. Przykładem jest porcelana Lubiana, która od kilkudziesięciu lat tworzy i sprzedaje swoje wyroby w Polsce oraz w czterdziestu krajach na całym świecie. Stawia przy tym na klasyczne wzornictwo, ekologiczny proces produkcji oraz naturalne surowce. Możesz być pewna, że taki komplet posłuży Ci na długie lata. Poza tym wiele naczyń Lubiana można bez przeszkód myć w zmywarce. Porcelanę Lubiana znajdziesz w sklepie internetowym Bokono, tu: https://bokono.pl/pl/producer/LUBIANA/41.

Uroczysty obiad rodzinny – czego potrzebujesz do aranżacji stołu?
Uroczysty obiad rodzinny – czego potrzebujesz do aranżacji stołu?

Szklanki, kieliszki – liczbą i rodzajem dobrane do menu

Oczywiście talerze to jedno, ale potrzebujesz jeszcze szklanek do serwowania wody, soku czy lemoniady. Jeśli do tego zdecydujesz się na poczęstowanie gości alkoholem, wyposaż swoją kuchnię w odpowiednie kieliszki. To ważne, gdyż w jednych kieliszkach podasz wino, w innych likier, a jeszcze w kolejnych wódkę. Co ciekawe, wodę również możesz nalewać do ozdobnych szklanek przypominających kieliszki. Deser zaś często łączymy z kawą i herbatą, zatem tu również niezbędne będą filiżanki – a jeśli spodobała Ci się porcelana marki Lubiana, to w jej asortymencie znajdziesz najróżniejsze serwisy kawowe. Przemyśl więc dobrze nie tylko menu uroczystego obiadu, ale również napoje zimne i ciepłe.

Jeść palcami czy sztućcami?

Uzupełnieniem aranżacji stołu są oczywiście sztućce – chyba że planujesz podać wyłącznie przekąski do jedzenia palcami. Jednak w zdecydowanej większości obiadowe potrawy wymagają użycia łyżki, widelca i noża. Oczywiście jeśli nie będzie zupy, to nie kładź na stole łyżki, bo do niczego się ona gościom nie przyda. Komplet sztućców dobierz więc indywidualnie do konkretnych potraw.

Obrus, serwetki oraz dekoracje – postaw na spójność i harmonię

Na koniec zostało jeszcze kilka elementów, których nie możesz pominąć, jeśli zależy Ci na stworzeniu wyjątkowego klimatu. Otóż podstawą jest obrus – gładki, jednolity, biały, kolorowy, czarny, w delikatne wzory. Świetnym duetem jest na przykład ciemny obrus i biała zastawa. Takie połączenie pięknie eksponuje potrawy. Wybór zawsze należy do Ciebie, ale pamiętaj, że obrus jest nie tylko bazą do dalszej aranżacji, ale też pełni typowo praktyczną funkcję – chroni blat stołu przed zarysowaniem i zachlapaniem. Kropką nad i są ponadto ozdobne serwetki oraz dekoracje. Zadbaj przede wszystkim o świece oraz kwiaty. Dzięki nim wszystko będzie wyglądać lepiej.

Podsumowując, uroczysty obiad rodzinny to nie tylko pyszne potrawy, ale również cała otoczka – porcelanowy serwis obiadowy, kawowy, szklanki, kieliszki, sztućce, a także obrus i dodatki. Zadbaj o to, a każde przyjęcie będzie sukcesem!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej