Jakie meble do małej jadalni wybrać?

O ile z większym metrażem nie mamy zazwyczaj problemu, tak już ograniczenie go do 8-12m2 tworzy pewnego rodzaju wyzwanie. Zatem jakie meble wybrać, aby mimo niewielkiej przestrzeni zagospodarować ją funkcjonalnie i stylowo?

W małej jadalni idealnym rozwiązaniem będzie stół, który można łatwo składać lub rozkładać, w zależności od potrzeb. Takie modele zajmują mniej miejsca na co dzień, a jednocześnie pozwalają na wygodne zasiadanie do stołu, gdy przyjdą goście. Zwróć uwagę na sposób rozkładania i przechowywanie wkładów przedłużających. Pełną ofertę stołów rozkładanych znajdziesz tutaj: https://www.forte.com.pl/stoly-rozkladane.

Szafki wiszące to doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o przechowywanie naczyń i sztućców w małej jadalni. Dzięki temu meblowi można zaoszczędzić przestrzeń na podłodze, co jest szczególnie ważne, jeśli mamy do czynienia z niewielkim metrażem. Innym miejscem na tego rodzaju drobiazgi mogą być szuflady, ukryte pod blatem stołu.

Kolekcja Mebli FORTE - HAVANNA
Kolekcja Mebli FORTE - HAVANNA

Kolekcja HAVANNA

Im mniej, tym lepiej - reguła warta zastosowania przy aranżacji niewielkich pomieszczeń

Lustra to dodatki, które mogą optycznie powiększyć przestrzeń. W małych jadalniach lustra powieś na ścianie naprzeciwko okna. Dzięki temu światło będzie odbijać się w lustrze, co optycznie powiększy pomieszczenie.

Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe, jeśli chodzi o urządzanie małych jadalni. Warto postawić na oświetlenie sufitowe oraz lampy stołowe lub wiszące. Lampy stołowe lub wiszące powinny być odpowiednio dobrane do wielkości stołu, aby zapewnić dostateczne oświetlenie. Wybierz jasną, neutralną barwę, która zdecydowanie wpłynie na wizualny efekt dań oraz optycznie powiększy wnętrze.

Kolorystyka również ma znaczenie przy urządzaniu małych jadalni. Jasne kolory ścian optycznie powiększą pomieszczenie. Jeżeli chcesz dodać odrobiny charakteru, możesz postawić na intensywny kolor na jednej ze ścian lub na elementach dekoracyjnych, takich jak poduszki czy zasłony.

Kolekcja Mebli FORTE - SAINT TROPEZ
Kolekcja Mebli FORTE - SAINT TROPEZ

Kolekcja SAINT TROPEZ

Meble do jadalni (i nie tylko) w cenach bez VAT

Czy nasze porady były pomocne? Mamy nadzieję, że tak! Mamy coś jeszcze dla Ciebie. Przygotowanie teoretyczne już masz, dlatego doskonale poradzisz sobie z wyborem mebli do jadalni. Teraz możesz je kupić do -23% taniej! Sprawdź ofertę przygotowaną przez Meble FORTE.

Kolekcja Mebli FORTE - TRONDHEIM
Kolekcja Mebli FORTE - TRONDHEIM

Kolekcja TRONDHEIM

Do 23 maja 2023 wybrane modele mebli do każdego wnętrza kupisz w FORTE do 23% taniej!

Ze względów technologicznych, widoczne na wyświetlaczach urządzeń i na wydrukach kolory mebli oraz artykułów dekoracyjnych mogą różnić się od rzeczywistych. Informacje zawarte w artykule nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i są publikowane wyłącznie w celach informacyjnych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej