Elektryczna myjka do okien

Myjka ciśnieniowa – warto mieć?

Oczywiście, że tak! Są to jedne z najlepszych urządzeń do mycia okien. Mycie parą jest aktualnie najbardziej skutecznym sposobem na doczyszczenie szyb i to bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych! Myjki ciśnieniowe pozwalają na doprowadzenie zanieczyszczonych okien do idealnej czystości w krótkim czasie. Za jej pomocą nie trzeba będzie wykonywać zbyt wielu czynności – wystarczy bowiem samo urządzenie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnej budowie i parametrach technicznych. Urządzenie do mycia okien, które cieszy się niezwykłym powodzeniem na rynku, to Karcher.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Do działania wykorzystuje ona moc pary wodnej. Przed przystąpieniem do czyszczenia napełniasz specjalny pojemnik wodą i włączasz odpowiednim przyciskiem wybrane urządzenie. Woda ze zbiornika zostanie wypchnięta na zewnątrz w postaci pary i wtedy rozpoczyna się… magia! Para „ląduje” na szybie, a myjka okienna zbiera brud za pomocą specjalnej nakładki – zazwyczaj wykonanej z mikrofibry. Na dole myjki jest zbiornik zarówno na czystą, jak i brudną wodę. Brudna woda oczyszczana jest za pomocą filtra (jest on w środku urządzenia), więc możesz ją znów wykorzystać do czyszczenia!

Karcher WV2 Premium

Posiada wymienną ssawkę, wskaźnik LED znajdujący się w zasięgu wzroku, niewielką wagę, a także czyści okna trzy razy szybciej od tradycyjnych ściągaczek do szyb. Dodatkowo, dokładnie odsysa wodę z czyszczonej powierzchni (bez smug!) i umożliwia dotarcie urządzeniem do wszystkich płaskich powierzchni wodoodpornych. Sprawdź także ten artykuł o myjce do okien Karcher.

Koszt urządzenia to ok. 290 zł.

Maszyna do mycia okien

Elektryczna myjka do okien – co jeszcze nią wyczyścisz?

Co ciekawe, oprócz okien umyjesz nią granit bądź marmur, a także… lakierowane powierzchnie! Moc jaką posiada taka ściągaczka skutecznie walczy również z zabrudzeniami kuchennymi. Opinie użytkowników potwierdzają, że za jej pomocą uda się skutecznie usunąć uciążliwy tłuszcz z okapu, wyczyścić kafelki, a nawet umyć kabinę prysznicową. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o myjkach do okien.

Urządzenie do mycia okien, które warto wybrać. Maszyna do mycia okien znacznie ułatwia to zadanie, producenci i ceny
Urządzenia do mycia okien – elektryczne myjki do szyb, myjki ciśnieniowe, roboty i inne urządzenia

Urządzenie do mycia okien – jak wybrać?

Najważniejsze jest przeanalizowanie wszystkich parametrów technicznych, jakie mają wpływ na możliwości danego urządzenia. Może więc być to myjka okienna ręczna lub manualna – wszystko jest kwestią preferencji. Zwróć jednak uwagę na:

  1. Możliwość skutecznego mycia szyb – urządzenie powinno zostawiać je bez smug!
  2. Pracę zarówno w pionie, jak i w poziomie – dzięki temu umyjesz sprzętem nie tylko okna, ale też inne powierzchnie.
  3. Możliwość umycia urządzeniem wysokich okien – warto pomyśleć o tym, gdy posiadasz dom jednorodzinny lub wysoko usytuowane szyby.
  4. Czas pracy akumulatora – ściągaczka elektryczna powinna mieć pojemny akumulator i stosunkowo krótki czas ładowania. Dzięki temu praca jest skuteczna, efektywna i… szybka.
  5. Możliwość czyszczenia bez przerwy – jeżeli nie trzeba myjki co chwilę ładować, super! Warto przyglądać się zestawom z dodatkowymi bateriami.

Robot do mycia okien

To niewielkie urządzenie wyposażone w specjalny silnik – pod kołami maszyny wytwarza się próżnia, umożliwiająca przyczepianie się robota do szyby. Maszyna jest prosta w obsłudze. Wystarczy spryskać płynem do szyb szmatkę dołączoną do urządzenia, a następnie przyłożyć robota do okna i zacząć pracować. Popularny na rynku jest Hobot 168 (cena ok. 1000zł), którego niewielkie wymiary i wysoka skuteczność zagwarantują czystość witryn, okien bądź luster w krótkim czasie.

Popularne urządzenie do mycia okien

Leifheit – odkurzacz do szyb

Dzięki niemu szyby będą błyszczące i bez smug. Urządzenie to posiada automatyczny tryb gotowości – odkurzacz włączy się tylko wówczas, gdy zetknie się z szybą. Przejdzie wtedy z trybu oszczędzania energii na swoją pełną moc i będzie w stanie czyścić płaszczyznę przez 35 minut! Za jego pomocą usuniesz zabrudzenia z okien, płytek, lustra lub kabiny prysznicowej. Leifheit wyposażony został również w system zatrzaskowy, a więc można założyć urządzenie na przedłużający zasięg odkurzacza drążek – to doskonałe rozwiązanie do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Cena urządzenia to ok. 180 zł.

Vileda Windomatic

To wyjątkowa myjka do okien, wyposażona w akumulator litowo-jonowy, ssawkę oraz ładowarkę. Pojemnik do opróżnienia brudnej wody jest łatwy do wyczyszczenia – możesz go odświeżyć nawet w… zmywarce! Dwuwarstwowa końcówka z gumy sprawi, że czyszczona powierzchnia będzie idealnie czysta. Ta maszyna do mycia okien jest niezwykle prosta w obsłudze i możesz trzymać ją wyłącznie jedną ręką. Vileda posiada również automatyczną 15-stopniową regulację ssącej końcówki – dopasuje się ona zatem do każdej wodoodpornej płaszczyzny.

Koszt zakupu urządzenia to ok. 190 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny