VPN na telewizorze w parę chwil

Nie da się ukryć, że aby cieszyć się narzędziem VPN na swoim telewizorze wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Najłatwiejszym sposobem jest włączenie komputera osobistego z systemem Windows jako formy hotspotu dla telewizora smart TV. System operacyjny powinien być w tym przypadku zaktualizowany do wersji Windows 10. I co dalej?

Cóż, VPN dla smart TV (sprawdź na: https://surfshark.com/pl/) najlepiej działa w oparciu o komputer PC. Dobrze więc, jeśli dana sieć VPN jest na tyle szybka i pojemna, aby błyskawicznie przesyłać treści strumieniowe. Gdy już VPN został wybrany, należy włączyć komputer i w pasku wyszukiwania w lewym dolnym rogu ekranu wpisać “ustawienia mobilnego hotspotu”. Następnie przejdziesz do kolejnej zakładki, gdzie będziesz mógł aktywować tę funkcję. Wówczas na liście dostępnych sieci powinna pojawić się ta, którą właśnie aktywowałeś. Warto tutaj wspomnieć, że aby cały proces przebiegł pomyślnie, trzeba też udostępnić połączenie internetowe w formie Wi-Fi. Później wpisujemy hasło i podłączamy telewizor ze smart TV do udostępnionego hotspotu.

Co daje VPN na smart TV?

Współcześnie niemal każdy inwestuje w liczne usługi streamingowe, aby cieszyć się swoimi ulubionymi filmami. Niestety, niektórzy usługodawcy udostępniają w danym kraju tylko część swojej biblioteki, przez co niektóre treści są po prostu niedostępne. VPN pozwala ominąć ograniczenia geograficzne oraz cenzurę, przez co można się cieszyć znacznie szerszym wyborem filmów i seriali.

Ponadto VPN zapewnia korzyści w obszarze bezpieczeństwa i prywatności. Konfigurowanie ustawień VPN na smart TV może przysporzyć wprawdzie sporo trudności, ale wystarczy zastosować się do kilku wskazówek, by ostatecznie wszystko poszło sprawnie. Warto w tym miejscu dodać, że smart TV jest usługą inną od Android TV, gdzie instalacja VPN jest intuicyjna i prosta (można go zainstalować bezpośrednio z poziomu TV).  W przypadku smart TV możemy wykorzystać metodę opisaną powyżej lub spróbować zainstalować wirtualną sieć prywatną na routerze.

Ma to ogromną zaletę, bo wówczas technologia virtual private network może chronić wszystkie urządzenia w jednym domu. Aby osiągnąć taki efekt, należy zmienić oprogramowanie routera, choć - niestety - nie każdy sprzęt posiada taką funkcję. Istnieje też ryzyko uszkodzenia routera, więc podczas konfiguracji trzeba postępować zgodnie z podaną instrukcją. Oto, co trzeba zrobić:

  • weryfikacja czy router nadaje się do tzw. flashowania (zmiany oprogramowania),
  • modyfikacja oprogramowania i instalacja sieci VPN,
  • podłączenie smart TV do zmodyfikowanego routera (połączenie działa na tej samej zasadzie, co sieć Wi-Fi),
  • instalacja VPN na wszystkich domowych urządzeniach.

Jaką sieć VPN dla smart TV wybrać?

Najważniejsze jest, aby usługodawca VPN zapewnia stabilne i szybkie połączenie. W przeciwnym razie oglądane filmy i seriale mogą się przycinać, co psuje komfort z rozrywki. Wśród najbardziej renomowanych i polecanych dostawców jest Surfshark - przystępny cenowo VPN, który można z powodzeniem zainstalować również na smart TV. Surfshark słynie z bezpieczeństwa i najwyższej jakości zaawansowanego szyfrowania danych. Ten VPN zapewnia dostęp do niezliczonych treści, które mogą być objęte ograniczeniami bądź cenzurą.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej