Jaką rolę odgrywa wieszak na deskę do prasowania?

Odpowiednia organizacja przestrzeni w domu jest bardzo ważna. Zwykle staramy się urządzić wolną przestrzeń w taki sposób, aby codzienne funkcjonowanie było dla nas jak najbardziej komfortowe. Z tego względu wszelkie sprzęty gospodarstwa domowego powinny mieć swoje miejsce.

Tak samo jest w przypadku deski do prasowania, która znajduje się w każdym domu. To przecież obowiązkowy przedmiot gospodarstwa domowego. Dzięki zastosowaniu specjalnego uchwytu możemy w szybki i prosty sposób zorganizować miejsce na deskę do prasowania.

To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pomoże nam uporządkować przestrzeń. Dostępne w sprzedaży wieszaki pełnią właściwie dwie funkcje. Nie dość, że przeznaczone są na powieszenie deski, to w dodatku posiadają także miejsce na żelazko. Jeśli szukasz porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o prasowaniu.

Rodzaje wieszaków na deskę oraz ich ceny

Wieszaki na deskę dostępne są w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich to organizer na żelazko i deskę przeznaczony do powieszenia na drzwi. Wieszak posiada uchwyty, które pasują do wszystkich standardowych desek i żelazek. Szerokość drzwi, na które można zawiesić wieszak to ok. 3,1 cm. Koszt takiego organizera na popularnych aukcjach internetowych zaczyna się od 10 zł.

Wieszak na deskę do prasowania to mało popularne roziwązanie, ale niezwykle praktyczne. Wieszaki niektórych marek nadają się do zamontowania na ściane czy na przykład w szafie.
Wieszak na deskę do prasowania - który uchwyt wybrać?

Innym rodzajem jest wieszak na żelazko i deskę mocowany do ściany. W tym przypadku można z czystym sumieniem polecić produkt Brabantia. Tego typu wieszak na ścianę wykonany jest z wysokiej jakości materiału, odpornego na działanie wysokiej temperatury. Dlatego po prasowaniu, bez obaw możemy odstawić deskę i żelazko na swoje miejsce. Cena zestawu Brabantia wynosi ok. 100 zł.

Uchwyt na deskę do prasowania i żelazko montowany na ścianę nadaje się także do szafy. Na rynku dostępny jest także specjalny pojedynczy wieszak na żelazko, bez możliwości zawieszenia deski (koszt ok. 20 zł). W przypadku umieszczenia go w szafie należy zachować jedynie ostrożność, odstawiając gorące żelazko na uchwyt.

Jakie opinie posiada uchwyt na deskę do prasowania i gdzie można go kupić?

Wieszaki na deskę i żelazko posiadają bardzo pozytywne opinie konsumentów. Użytkownicy podkreślają wygodę oraz świetną organizację przestrzeni, jaką można uzyskać dzięki zastosowaniu wieszaka. Jedyną wadą są wymiary, uwzględniające standardowe deski i żelazka. Te nowoczesne, bardziej rozbudowane, ciężko jest umieścić na wieszaku.

Pomimo to, zdaniem użytkowników uchwyty są stabilne i wytrzymałe. Wieszak na żelazko można znaleźć np. w sieci sklepów meblowych IKEA. Jednak warto wiedzieć, że w salonach IKEA nie znajdziemy uchwytów na deskę do prasowania. Te można nabyć na stronie producenta lub na aukcjach internetowych.

Nie ulega wątpliwości, że wieszak na deskę do prasowania to bardzo przydatny i praktyczny nabytek. Dzięki niemu odwieczny problem z przechowywaniem deski i żelazka zostaje rozwiązany w prosty sposób. Warto więc pomyśleć nad tą inwestycją.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 72.2% czytelników artykuł okazał się być pomocny